Traznaile... noastre.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Azi am vrut sa-mi fac un hamburger vegetarian. Am cumparat de la magazin o chestie care e facuta din vegetale si se prajeste in tigaie pe post de carnea din hamburger.
Ma to invart prin bucatarie sa fac la grill, pana la urma ma hotarasc la tigaie, si scoate prietenul meu una de prajit gratar pe ea, eu imi dau seama ca nu stiu cum iese mancarea cu aia asa ca vreau s o pun la loc...in spais (asa ii spunem noi la camara de alimente). El zice "nu acolo". Intreb unde. Imi arata spre aragaz. Deschid usa la cuptor, el isi pregatea mancarea, imi zice "nu acolo!!!! mai jos". Eu putin uimita, dar ,ma conformez si vreau sa bag tigaia ... sub aragaz Eram mirata, ca el e obsedat de curatenie si nu imi imaginam cum sa puna tigaia pe joc.
El si mai uimit decat mine, de-a dreptul stupefiat, imi arata ca sub cuptor exista un sertar de existenta caruia nu stiam, si nici macar nu m-as fi gandit vreodata ca poate sa fie .

**Fur is for petting***
http://accesoriisihaine.blogspot.com
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mare off-topic:

Xio, esti vegetariana cumva? Daca da, zi-mi, te rog, daca gatesti tofu si cum. Multumesc.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bee
Eu de furie am inceput sa injur rau de tot langa sotz. El la telefon. Ok, nu pot sa spun cata lume a aflat ca din cauza mea (si a vocabularului meu) era sa ramanem fara lemne de iarna.


Ups!!

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Traznai combinate. Eu initiez traznai si el ma urmeaza legat la ochi, ba le mai si comite pe ale lui proprii.
Imi cunosc sotul intr-o joi (dupa ce l-am agatat pe net). Ma invita la munte la ski, sambata. Si pe acelasi sistem, dragoste la prima vedere, etc, vrem sa facem copil. EL "eu nu pot sa fac copii, mi-a spus asta fosta nevasta". Eu "Ok, dar eu cred ca pot si sigur o sa raman insarcinata". La o luna dupa ce ne cunoscusem eram gravida. Deci prea mult timp impreuna n-am petrecut ca barbat si femeie normala (negravida). Ca sa recuperam si fiindca eu nu fusesem niciodata nicaieri plecata (spre deosebire de EL care calatoreste mult in interes de servici) am plecat prin Europa cu masina. Plan de bataie in 8 zile: Ungaria, Austria, Germania, Norvegia, Suedia si retur prin Praga, fara rezervari facute, numai cu harta dupa noi. Eu tineam mortis sa depasesc cercul Polar de Nord. El credea clar ca-i o nebunie, dar a zis sa-mi faca placerea, ca nah' o meritam. O noapte dormita in masina langa Berlin, una in Malmo si una prin Norvegia, ajungem noi a 4-a zi dincolo de Cercul Polar. Ok, de acolo urma sa traverzam ceva munti spre Suedia si practic s-o luam spre Sud. In munti ningea (era septembrie) si ce-i tuna lui: Nu facuse nu stiu ce schimb de nu stiu ce la masina! In zapada, pe unde nu trecea nimeni, in Nordul lumii, barbatul meu verifica o eticheta sa vada daca facuse sau nu schimbul de ulei (parca) cu un an si ceva in urma! Si a concluzionat ca nu-l facuse, dar atunci a realizat. Nu mai spun ca nu aveam bani de service, sau minuni si ne-am trezit cu pana la masina de cum am coborat muntii. Acum ce sa facem. Cica aveam ceva de umflat roti in masina, dar cand sa folosim device-ul, s-a rupt. Pana acasa,in Romania am umflat roata cu pricina tot la 200 km.
Sa mai spun ca in Norvegia a atipit intr-un tunel si ne-am speriat groaznic si m-a lasat pe mine sa conduc pe cel mai periculos drum posibil (la intoarcere am aflat noi ca e o atractie drumul ala de periculos ce e) ca el sa doarma linistit? SI eu il tot trezeam ca eram lesinata de groaza, cu prapastii si alte chestii, conducand o masina pe care nu o cunosteam si care fugea mereu de sub mine.
Cred ca ne meritam unul pe altul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Asta vara in concediu am stat o bucata la verii lui si ne pregateam sa printam biletele de intoarcere insa nu le mergea imprimanta. Am tot amanat pana in ultima zi, ca zborul era seara. Ne trezim, facem bagaje, rezolva cu imprimanta, dar biletele nu se puteau printa. Nervi, sunat la call centre la compania aeriana, sunat in Ro la fratele meu sa se certe si el cu compania in romaneste, ca noi in italiano-engleza nu avuram succes. Ne da frate-miu sms: geniilor, zborul a fost la 8 dimineata! Concluzia: am mai stat o saptamana pe capul oamenilor si am platit de doua ori biletele alea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

bee, wow! la voi e mai mult decat traznai, e relatie cu nabadai.
pare ca va iubiti si nu pot decat sa te intreb, cum functioneaza o relatie cu nabadai si cu 3 copii?

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Babyblue nu stiu ce sa raspund la ce ai intrebat. Copiii oricum n-au legatura cu relatia in sine. De exemplu acum dorm toti intr-un pat, din care eu abia m-am ridicat (3copii+sotul).
Alta traznaie. 2006 de ziua mea. Eu facusem mishto ca peste un an urma sa am intalnirea de 10 ani si vor fi numai oameni care vor expune telefoanele din dotare. El stie ca pe mine asta nu ma intereseaza, ca doar n-o fi barbatul meu degeaba. Sau chiar stie? Oricum, vine omul cu cadoul la ocazia cu pricina. Un telefon sa zicem minunat (din punctul lui de vedere). EU imi bulbuc ochii ca o broasca de cosmar si incep sa-l desfiintez. Ce cadou e asta, telefon imi trebuia mie, ca el nu intelege o gluma cand o aude, etc. Dupa care iau minunatia si o azvarlu de pereti. Telefonul tandari, dar cum spuneam, in minunatia lui l-a refacut barbatul instant. Buuun telefon, groaznica reactie mea. Oricum, telefonul ala a fost cel mai bun pe care l-am vazut, desi niciodata nu am vrut sa-l folosesc. Cate lovituri si-a mai luat de atunci.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

bee si de ce ai reactiile astea? adica nu pot intelege ce ai avut cu bietul telefon si cu gestul sotului de a ti l cumpara.....

nu inteleg cum nu au leg copiii cu relatia in sine? adica cum?

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

- am pus sarea in frigider
- am plecat de acasa in papuci de casa
- am picat pe scari cu copilul de 4 luni in brate
- doar alaltaieri ce m-am spalat pe dinti cu periuta ei de dinti, fara sa-mi dau seama ca ceva nu e in regula, mi-am dat seama de asta de-abia dupa o tura de periaj
- m-a prins ploaia torentiala la 1 noaptea, eram studenta, ma intorceam de la o intalnire intre prieteni si, de frig, am facut pipi pe mine, stand cu picioarele intr-o balta, deh, sa se scurga - logica de blonda - cine pisicu' ar fi vazut ca o desteapta murata leoarca a facut pe ea??? Noapte, pantaloni negri, trecut 2 jandarmi pe langa mine...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

La capitolul traznai am multe de scris...dar o scriu doar pe ultima cea mai mare...
La fel ca Ioana dar cu rezultate mai dezastruoase:
De o luna muatati in casa noua - in bucatarie totul nou - si pun si eu ceara la reincalzit.. o mai folosisem o data si nu terminasem treaba o secunda am plecat de lanaga ea si o flacara mare a iesit din oala...cu un fum negruuuuu... Nu stiam cu ce sa sting flacara , am dat cu prosopul de bucatarie dar nu se stingea, atunci am luat cana de ceai indulcit cu miere care era chiar langa plita si am turnat peste....a sarit ca la focul de arificii... Nu vreti sa stiti cum arata totul..o combinatie de ceara topita in combinatie cu ceai de fructe de padure - explodata pe plita, pe blatul de bucatarie, pe jos.... Fumul negru continua sa iasa, prin burlanul de la hota, pe geamul deschis... parca luase toul foc....Eu am dat hota pe viteza maxima si rau am facut ca am distrus-o instant..a inceput sa huruie.... si a fost gata... si ...degeaba garantie!!!
Mi-am sunat sotul si i-am spus sa isi faca de lucru acolo unde e si sa nu vina acasa prea curand ...ca eu am repetat greseala pe care o facusem cand ne-am mutat prima oara impreuna, tot in casa noua, tot la o luna de la mutare...dar cu vreo 7 ani in urma...
Si noroc cu mama si cu un aparat de curatat cu jet de aburi ... ca am scos la lumina bucataria.. iar a doua zi am chemat si zugravul sa refaca zugraveala....


Mergi la inceput