Strugurasi de sept-oct 2011 **07**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mikka vad k l-a pus Anca.

Anca cata dreptate ai.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Fetelor, vreau sa va intreb, copiii vostri ce culoare au la fata?
A mea uneori e destul de alba, spre palida parca.. oare asa sunt si ai vostri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anca ce ma bucur sa te vad... imi pare rau ca a cazut , ai dreptate in ceea ce spui.. meseria de mama iti da satisfactii nenumarate mai ales atunci cand suntem calme.. eu am obs ca atunci cand sunt zen si micuta e cuminte (mai cuminte decat e), iar eu ma deschid cu totul catre ea..
Ce te admir ca mergi la munca asa repede, mie imi propune sefa sa merg cu 4 h si salar intreg din febr -martie, insa ma apuca depresia cand ma gandesc sa o las acasa singura..(adik fara mine)..

Iris.. poate asa ii e tenul ei, alb..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade, May voi cum dati protectisu? eu i-l dau cu lingurita cu laptic insa mereu scap cate o pic in plus
crap de ciuda : la farmacia din cartier am gasit protectis cu 10 lei mai ieftin decat de unde o luat sotul..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

In linkul cu activitati scrie ca de la 2 luni jumate sa te joci cu bebele , ridicandu-l usor de manute in fundulet.. deci e sau nu interzis sa ii aducem in fundulet??

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Salut!

Dbunny in cap trecut ma intrebai ce ii dau fetitei de colici, pai eu iam dat pina acum citeva zile in urma Sab Simplex, insa nu asta a ajutat ci ceaiurile care le beau si bifidobacteriile care i le dau, eu beau ceai de chimion-ii multumesc Lenei inca odata ca ma ajutat si mi-a trimis cutiutele cu ceai, roibus+ fenicul+anason si multa apa plata si o dieta fara grasimi, lactate si cruditati....acum de citeva zile am scapat de colici dar eu continui cu bifidobacteriile sa i le dau si ceaiurile sa le beau si plus ca am introdus salatele verzi in mincare...pina acum no colici si face pirturi multe deja zimbeste la ele si kk de 3/4 ori pe zi face si mult.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Buna dimi,

Toti bebeii sunt superbi, avem o odisee minunata.

mikka11 - Multumim. Am intrat mai rarut ca Andrei ma tine in priza.

seidana - Multumim . Caruselul vechi este imprumutat si parca as vrea si eu unul pentru el. Nu stiu daca o sa-i placa sau nu, dar avem leaganul asta: www.dinoland.ro/p-2004-ocean-wonders-aquarium-craddle-swing.aspx" target="_blank">http://www.dinoland.ro/p-2004-ocean-wonders-aquarium-craddle-swing.aspx si e fascinat de el, ii place sa doarma in el si se linistete de cele mai multe ori cand e nervos.


La noi a nins azi noapte, dar nu am apucat sa ma bucur deloc.

Am facut noapte alba. Andrei a adormit la 4 dimineata si la 4:40 s-a trezit. Au urmat crize de plans si nervi pana pe la 7 si ceva cand a dormit pana la 12. A fost cea mai grea noapte. Poate si pentru ca eram singura si nu avem cui sa-l mai pasez macar 30 de min. Vai imi venea sa-l iau si sa-l trantesc...ce mama nebuna sunt...

Ma bag la somn ca sunt rupta si acum doarme si Andrei.



21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

Salut!

Dbunny in cap trecut ma intrebai ce ii dau fetitei de colici, pai eu iam dat pina acum citeva zile in urma Sab Simplex, insa nu asta a ajutat ci ceaiurile care le beau si bifidobacteriile care i le dau, eu beau ceai de chimion-ii multumesc Lenei inca odata ca ma ajutat si mi-a trimis cutiutele cu ceai, roibus+ fenicul+anason si multa apa plata si o dieta fara grasimi, lactate si cruditati....acum de citeva zile am scapat de colici dar eu continui cu bifidobacteriile sa i le dau si ceaiurile sa le beau si plus ca am introdus salatele verzi in mincare...pina acum no colici si face pirturi multe deja zimbeste la ele si kk de 3/4 ori pe zi face si mult.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011




bifidobacteriile alea ma intereseaza marca¿¿

si eu beau roibos si fenicul si adevarul e ca fata n-are colici mari...dar se mai intampla de vreo 2-3 ori pe sapt sa fie agitata si sa n-o las din brate 5 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Andreea.. super frumos leaganul... a nins oau ce frumos , eu nu simt nici un spirit de sarbatori pana nu vad zapada
Imi pare rau ca a plans micutul,poate l-a durut burtica...

Somebody stop me! mananc ciocolata ca disperata...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

qam inceput experimentul.
i-am dat acum sa suga. a supt 10 min dintr-un san apoi il impingea afar cu limba. am mai incercat, nimic, la fel. am pus-o la elalalt, a supt un pic si a adormit. dupa 10 min s-a trezit plangand. am pus-o iar la cel plin, n-a vrut, plangea de rupea. am pasat-o lu mamaie si s-a linistit. acum a adormit
o las sa vedem cand o mai vrea. daca o mai vrea peste 3 ore fac cu nervii...

Mergi la inceput