Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Am uitat sa le mentionez pe alymih, ilida,lulusor, florinav, roxy, mariaruxi,maria2mami ,oxidoni,anda. Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Dya,
Sunt pe aici, doar ca nu am lucruri interesante de spus si stau cam prost cu timpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza!

Corry, e superba poza! Deci cum ziceai ca facem sa va vedem?

Dya, ma bucur sa te "revad"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Al meu sot viseaza sa ne luam o consola wii Mie imi place kinect si daca mai insista poate il conving sa ne luam kinect nu wii

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Sincer avem si Wii insa nu merita banii daca vrei sa faci sport cu el. Am si board si toate accesoriile, insa sincer nu mi-a prea placut.
avantajul la kinect e ca tu esti controllerul.

Ieri am jucat Dance Central si Fitness evolution. Dupa jumate de ora de "batzaiala" eram transpirata toata.
Deci, eu una recomand Kinect-ul.



Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!


Cred ca o sa mai asteptam putin pana sa ne luam. Oricum l-am aratat la al meu si i-a placut, dar este putin sceptic ca nu ar fi chiar asa ca in reclame.

Acum te intreb si eu : este asa ca in reclame? Aaa , si merge si la calculator? Sau numai tv?

Scuzeee de off topic

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27

Ai vostri bebei au inceput sa bata din palme? dupa Capraru ar fi trebuit sa o faca acum dar nu l-am vazut.

Oricum nu prea ma stresez in legatura cu progresele, stiu ca fiecare are ritmul lui de dezvoltare,unii mai devreme altii mai tarziu....doar eram curioasa

Iti multumesc Doamne pentru cel mai minunat cadou Ianis-Stefan (4 iulie 2011)


bine ai revenit!

Eu de la Filip nu m-am mai uitat pe capraru sa ma mai stresez.

Si nu, nu bate din palme si nici nu-mi amintesc sa o fi facut-o vreunul asa curand.

Petru deocamdata nici nu-si baga picioarele in gurita, daramite sa mai bata si din palme

El face ca indianul Eu ii pun mana la gurita si el face aaaa. O iau se opreste, iar i pun mana , iar scoate zgomot

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Neata si de la noi
Uram si noi La multe lunite sarbatoritilor zilei;
Fetelor,m-ati ispitit si pe mine cu dulciurile astea,eu care inainte de sarcina si chiar insarcinata nu ma atingeam de dulciuri,asa ca ieri am facut un tort si ce credeti ca faceam pe la 1 noaptea,dadeam iama in frigider la bietul tortulet
Va pupam si va dorim o zi placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Valentina multa sanatate puiutilor!

Adra, cum face Eva de nu mananca dulciuri, ca Anastasia ar manca o galeata intreaga daca i-as da.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

valentina , imi pare rau pt puii tai , multa sanatate.
Dya , esti o dulce , Ianis e un flacau tare frumos ! al meu nu isi baga nici picioarele in gura , nici nu bate din palme desi eu ii arat , bat eu din palme ca tare se amuza si apoi fac acelasi lucru cu manutele lui si rade de numai poate, mai nou rade daca ma stramb la el si cum rade in hohote cum il ia sughitul.Azi de dimineatza l-am observat cum se tragea de genunchi sa duca piciorul mai aproape de gura dar se pare ca e cam greu fundu si nu se ridica.
Cory , ce dragalasi sunt nazdravanii tai, ma bucur tare ca sunteti bine , desi nu aii timp prea mult pt noi.
felicia , bine ca ai iesit din butoi , e bine sa te reavem printre noi.
Vroiam mai demult sa intreb si uitam mereu:CERELINE , ce mai face printesa ta frumoasa, intre si mai povesteste-ne despre voi .

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Andra, multumesc mult pentru idei , le am notat in fisierul nostru "retete pentru Emma". Mi se pare ca fetita ta mananca foarte bine. Mie mi-e groaza de ora mesei, pediatra spune insa ca e normal sa manance putin la varsta asta.
A mea prefera in general pastele-dar si astea in mici cantitati si nu mereu (gnocchi, tagliatele etc. cu diverse sosuri), orez din cand in cand, mamaliguta cu smantana, omlete, branzeturi gusta din astea pentru copii stil cascaval, supe/ciorbe din cand in cand, piuree de cartofi gusta asa din cand in cand, iaurturi nature, mai gusta cartofi in tocanita, fasolea si mazarea dar carne nu vrea deloc

Mami de Emma Alessia si Matei Alexandre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana, cum sa nu manance dulciuri? Mananca ciocolata, nu mananca prajituri facute de mine sau de la cofetarie. D-alea ambalate gen Magura nu-i dau de teama enteritelor

Mergi la inceput