Palatoschizis si formele sale (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

http://www.desprestiri.ro/detalii/mecanismul-care-conduce-la-despicatura-palatului-descoperit-de-catre-cercetatori-oregonhttp://www.desprestiri.ro/detalii/noua-metoda-de-a-stabili-palatoschizisul-arata-promit-in-mayo-studiu-de-laborator-clinica
multumim pentru ca ne sunteti alaturi..............mai intru cind venim acasa ,pana atunci va doresc multa sanatate le transmit si fetelor urarile voastre maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

http://orto.rvp.ro/ro/tratamente/pentru-copii/ortopedie-dento-faciala/aparate-orto-dento-faciale http://orto.rvp.ro/ro/tratamente/pentru-copii/ortopedie-dento-faciala/aparate-orto-dento-faciale http://orto.rvp.ro/ro/tratamente/pentru-copii/ortopedie-dento-faciala/aparate-orto-dento-faciale http://orto.rvp.ro/ro/preturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa82 spune:

Iuliana multumim pt noutati!stateam cu sufletul la gura!Offff ma gandesc la voi toti!!!Va tin pumnii!Sunt alaturi de voi!va pup!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamiron spune:

Buna seara,nu am mai intrat de mult pe aici.
Sunt alaturi de toate mamicile care trec prin clipe mai grele ,sa fiti curajoase iar puiutii sa va fie sanatosi.VA PUPSI VA IMBRATISEZ CU DRAG
Asteptam vesti bune de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

buna seara !!!!!!!! doar ce am ajuns acasa ...la noi sa amanat din nou operatia pentru luna mai ,am fost un bagaj de stres si multe emotii ,erau foarte multi copii cu fel de fel de probleme de iti rupeau sufletul numai privindule chipurile nevinovate si dragalase ........NADIRUTA a fost operata si externata ieri ,nu am mai gasit-o azi ...abia astept sa vina cu vesti sa ne zica cum ii este .........SIMONA astepta sa o bage pe micuta ei in operatie azi dar s-a amanat si la ele, era scumpa de ea nemancata de 16 ore ...e o dulceata de copil si ea la fel ca si DAVID care astepta si el sa se ia o hotarare si in privinta lor taticul lui astepta cu multa rabdare hotarirea finala ........acum astept si eu ca si voi vesti noi de la ei ....stiu ca suedezii maine vor pleca la ora 12 si dintre toate cazurile pe care le aveau era o micuta papusica care m-a impresionat foarte mult ,fiinca avea gurita unei papusi si tare frumoasa care avea mai multe operatii dar maine urmeaza sa o opereze la limbuta pentru a o alungi fiinca avea micuta de ea canula iar aceasta operatie la limba o ajuta la renuntarea la canula .........am vazut multi copilasi luptatori ,fiinca ei chiar sunt niste mici luptatori ........MINUNEA MEA cand am plecat de acasa m-a incurajat foarte mult fiinca de data asta era sa ma pun eu pe bocit dar am zis ca nu e frumos sa-i frang dorinta ei de a fii operata si sa o sperii ,era foarte bucuroasa si increzatoare de data asta si mi-a zis ca nu are voie sa planga fiinca ea e o mica adolescenta acum si e rusine daca plange .........si cum sa nu iubesti dint tot sufletul un asa copil care poate incuraja un adult ????????chiar a fost un pic dezamagita ca nu a fost operata acum ,dar ne-au zis sa nu ne grabim fiinca este o operatie mai complexa si mai grea iar in mai vor venii special pentru inca 3 cazuri ca ale noastre sa opereze .....acum e bucuroasa fiindca si-a amintit de spectacolul de dans pe care il pregateste pentru decembrie si ca poate dansa cu trupa .........VA DORESC NOAPTE BUNA FIINCA EU MA BAG LA SOMN .......SUNT CAM NEDORMITA .......ASTEPT VESTI DE LA FETE ...........MULTUMESC roxa82 mariamiron coryna_k corina_tutza SI TUTUROR CARE SE GANDESC SI S-AU GINDIT LA NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa82 spune:

Offff ma Iuliana imi pare asa de rau....pe bune imi vine sa plang cand aud de amanari...nu stiu de ce....poate ca vreau sa scapam toti o data de problemele astea:((((((((intr-un fel e bine.....k participa la ce vrea ea in decembrie...dar..offf...

Mihaela ce o face?Nadira?Intra fata si da de stire pe aici....nu vreau sa te deranjez cu telefoanele....imi inkipui cum e Nadira acum...nervoasa...irascibila...e si mai mare ...constiientizeaza...cred k e tare greu!Cand ai un pic de timp scrie-ne!

Ma apuca iar stresul:((((((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyana spune:

buna ziua ...MULTUMIM Roxa ......asta e operatia care o vor facehttp://www.youtube.com/watch?v=RdkrBQwq6gs..........acum era si un pic racita iar de cand am ajuns acasa a inceput sa-i curga nasul si mai rau ....intr-un fel ma bucur ca sa amanat fiinca era riscant daca stranuta ,tuseste sau e racita ...cred ca dumnezeu stie el cum sa-si faca treaba ...........MIHAELA astept vesti de la tine ...ce face NADIRA????????sunt un pic ingrijorata si astept vesti de la toate mamicile ....

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhaela_25 spune:

buna seara fetelor multumim pt incurajari si tie iuliana ca ai tinut la curent cu tot ce s-a intamplat.deci sa va spun ca noi abia acum am ajuns acasa kci marti ne-a invoit si am ramas in bucuresti pt k era fffff aglomerat cate 2 in pat si vineri ne-am intors pt externaredin cauza asta nu am intrat sa dau vesti si acolo unde am stat nu am mai vrut sa abuzez si de calculator dupa ce am stat atata acolo.doar de o jumatate de ora ce am intrat pe usa am citit fugitiv si am venit aic.
asa cum va spus si iuliana luni la ora 18 a bagat-o pe Nadira in operatie la ora 19 si 10 a scos-o a fost mai bine decat acum 2 ani fiind mai mare m-am inteles cu ea si nu a mai urlat deloc doar ce plangea ,nu a varsat deloc doar k la terapie ia gresit o asistenta doza de cortizon si ia facut dubla doza fata de ce spusese anestezista si pret de cateva secunde Nadira nu a mai respirat dar a fost anestezista langa ea si sia revenit repede nu pot descrie prin ce am trecut in acel moment.peste noapte am ramas la terapie ppana dimineata si marti la 13 nea invoit pana vineri.la dr.chiar ia placut cum a reusit operatia si cum arata doar la 3 zile de la ea.
simona din cate stiu a ramas in spiatal si luni o va opera pe cea mica,iar raluca a plecat acasa invoita si vor reveni luni pt operatie.suntem alaturi de ei .iuliana imi pare rau ca va amana iara si tot ai fost pusa pe drumuri dar trebuie sa ne gandim ca toate pe lumea asta se intampla cu un scop poate asa a fost mai bine pt Cristinuta fi tare.eu fug repede la somn k sunt ffffffff obosita si revin maine nici nu vad bine tastele credetima.va pup multa sanatate


Mihaela,mami deNadira-Mihaela(23.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nina_ada spune:

Buna Mihaela, ma bucur ca a-ti reusit sa va operati si sunteti bine. Ce va facut, palatul tare? Mai aveti ceva de facut sau a-ti terminat?
Cand va reveniti asteptam detalii.
Si legat de operatie a-ti pregatit-o inainte pe Nadira, i-ati spus ce urmeaza sa i se intample?
CUm mancati acum, ce regim?
Cand mai mergeti la control?
Eeeeeeeeeee.... o multime de intrebari am ...
Noi nu am venit acum la Buc, Andrei e racit si nu stiu cand o sa ajungem. Sper totusi sa mergem si noi destul de curand.

Multa sanatate si toate cele bune.

Sa vina Mos Nicolae incarcat anul asta ca a fost fetita intelegatoare si a trecut prin ce a trecut. Va pup.

Mergi la inceput