Indemnizatie gemeni/tripleti nascuti in 2006-2009

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lulu, nu te descuraja, mergi mai departe.De multe ori instantele vad lucrurile diferit, ma refer aici ca si zone din tara.

Daca mai doreste cineva indrumare, cu mare placere va ajut

Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalicu spune:

Eu sunt din cluj si am gemenii nascuti in 2006 si in ianuarie am deschis actiune in instanta si actiunea mea a fost admisa (adica am castigat) ajps Cluj fiind obligata sa-mi plateasca retroactiv indemnizatia. Dar ajps a inaintat recurs, orice institutie bugetara e "obligata' sa inainteze recurs pt orice cauza pierduta pt a obtine o hotarare jud definitiva . Recursul se va judeca in 27.09.2012 si voi sti decizia instantei in 28.09-03.10.2012. Daca va intereseaza o sa va tin la curent. Sper sa am castig de cauza si aici.

Eu am platit avocat si aceasta a facut tot incepand de la cererea initiala catre ajps si, dupa refuzul acestora , actiunea in instanta in contecios administrativ, iar instanta mi-a dat castig de cauza, dar astept si judecarea recursului

Daca sunteti interesate va pot da nr de dosar, iar avocatii dvs pot sa vada modul de actiune.
SAU daca doriti pot sa va trimit pe mail o copie a cererii si raspunsului favorabil al instantei pana in aceasta faza . Cine doreste detalii sa-mi scrie pe email levibako75@yahoo.com.

Claudia



Citeste mai mult: http://www.avocatnet.ro/content/forum%7CdisplayTopicPage?topicID=253531&pageID=2#1631542#ixzz27YoSZzr7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mg spune:

Multumim de info Lalicu, as vrea si eu pe PM sau mail andreeamg34@yahoo.com detalii de gen: cat costa avocatul, cat a durat actiunea (pana la recurs), cand ati depus actiunea - eu vreau sa depun dar pana acum am avut probl. financiare si nu am putut - sper sa nu fie prea tarziu
Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lz_cecilia spune:

As dori sa vorbesc cu Maremi din Bistrita. Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinafele spune:

buna as vrea si eu daca se poate un model de cerere pentru acordarea retroactiv a indemnizatiei pentru gemeni si actelele atasate la actiune. adina_fele@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

lalicu, tranulea, ce ati mai rezolvat?
Am vazut tranulea ca ai castigat si tu.. Au facut recurs? Cum e?
Eu bat pasul pe loc, avocata m-a lasat balta..
Am o alta recomandare dar .. daca nu sunt sanse de castig nici nu as mai merge mai departe..:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maremi spune:

revin cu noutati.cei de la ajpis au facut recurs la curtea de apel din cluj.avem infatisare in 14 martie,din cate am inteles sunt obligati sa faca recurs fiind institutie bugetara.acuma nu imi ramane decat sa sper ca va fi bine.



lz_cecilia trimite-mi mesaj privat daca vrei sa vorbesti cu mine

Mergi la inceput