Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, cum se mai simte Cata?? a mai facut temperatura???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank ii dai si tu destula titi, vad eu daca ii dau la 6 si 8 titi la 10 nu mai papa multe fructe, cam 100 asa. azi nu i-am dat titi la 8 si a papat 170gr. daca ii dau inainte de somnic adica pe la 12 mai nou, ce sa mai pape la 14 legume. ar trebui sa i le dau la 16. deci clar trebuie sa fac un program.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Nu ma vait, bine ca este! Mie personal, mi se pare cel mai bun aliment fata de ceea ce-i pregatesc eu.
Daca se trezeste la 6 si papa titi(nu f mult, parca mai mult de alint)nu pot sa-i dau fructele la 8, ptr ca atunci ea papa titi cu pofta...Simt ca sunt fructele pe burtica goala. Prefer sa pape 100-120 dar sa aiba laptic inainte(cel putin 2 ore)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Fetele am luat ghete la fata...neimblanite. imblanite . dar din piele cu piele, cu fermoar si siret , cica de baieti cu pretul echivalent la 80 de lei... dar merg cu combinezonul care e bej cu caramiziu..(am o pb cu asortatul)si ii pun ciorapi ff grosi(le-am luat mai mari), oricum nu o sa mearga pe afara pe jos iarna asta.. Si i-am luat niste pantofiori alb cu bej cu staif si talonet de piele la doar 10 euro... avem niste evenimente zilele astea care urmeazasi tb...
yasmy , cand iti gasesti alt dr fugiiiii de la tanti aia.... nasi rauuuu
cami, ce naspa cu incertitudinea [p
roxy, Strumph, mandreeac maine dimi ma fac, azi sa mai fac ceva prin casa ca dimi am fost pe afara... dar a papat bb azi... 190 g de piure cu carniza si un desert de la Nestle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s


fetelor, voi ce dati la bebei intre mese? apa, ceai...de rontait mai dati ceva? si cam ce pauza aveti voi intre mese?
vreau sa facem si noi un program cumva, sa i se faca fomita si ei, sa scot treptat titi din timpul zilei ca asa nu va manca niciodata altceva. la un moment dat o scosesem dar nu stiu cum am revenit iar la ea

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




eu ii dau apa care mai nou o bea cu mare bucurie si cate un covrig, biscuite, coaja de paine..ce am..sa-si mai aline durerea la gingiute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarApr2011 spune:

pauza ca fac capitol nou
alexina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Ce tare e asta!
http://www.kiddy.ro/olite-copii/447-olita-cheer-for-me-fisher-price.html



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







si la pret e tare rau
eu pe olita n-as da in veci atata, oricum vor sta cand vor ei..mai ales ca eu am incercat vreo 3 pana i-a venit una bine ca nu ne incapea fundu si puti in oala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki m am pus sa fac reteta data de tine pt orez cu lapte si mere caramelizate. pot combina si cu pere, nu???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki m am pus sa fac reteta data de tine pt orez cu lapte si mere caramelizate. pot combina si cu pere, nu???


mamica implinita cu 2 comori !!



cred ca da..de ce nu ? ne spui si noua cum iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarApr2011 spune:

capitol nou

Mergi la inceput