Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Salutari!

Iaca si eu la pranzul al'mare!

Am absentat weekend-ul asta...vizite si iar vizite..
Toate acum cand sunt eu la regim si nu ma pot bucura asa cum tre de ele.

Apropo de regim azi m-am cantarit si eu si sotul pt ca am uitat sa va spun,l-am bagat si pe el la dieta..

Am dat 2.800kg si el 3.500.
Nu-i corect...tinem aceiasi dieta..

In fine la cat mai muulte kg date jos zic eu...

Dya,parca tu intrebai de vit c data cu fier..mie mi-a spus dr.Culcer sa dau fierul dimineata imediat dupa fructe si sa nu mai dau separat vit c.

Ioana,eu am patimit doi ani cu maseaua de minte...dar mie la 2 sapt mi se umfla ca toate visele si trebuia sa bag antibiotic..pana nu am fost la stomatolog sa-mi faca incizie pe langa ea nu mi-a iesit.
La a doua am patit la fel dar,nu am mai stat asa cu ea am fost la incizie imediat si a iesit fara probleme.

Miki,am vazut doi fratiori superbi..si am auzit o voce suuuper calda.

Strumph,sa-ti fie de bine noua frizura,esti o dulce.

Mandreeac,sa poarte puiul sanatos cizmulitele,sunt foarte frumoase.
Madutza,Lavi,Cami,sanatate muuulta puiutilor vostrii sa treaca toata febra si toate supararile.

Roxy,eu am vazut o"trotineta"frumoasa foc pe okazii parea noua si era si la jumatate de pret si mai era si Fisher Price la 70 ron.
Eu as da sincera sa fiu bani pe jucarii dar nu ma prea lasa buzunarul,pe ce nu as da bani ff multi acum...pe incaltaminte,mai ales ca ei nu merg deocamdata nu le vad utilitatea.

puup..restul fetelor









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

neata fetele


strumphitza dar la cate kg vrei sa ajungi? oaaa daca slabesti inca 15 o sa fii manechin

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




vreau sa ajung si eu sa ma bata vantu` sa imi pun caramizi in buzunare sa nu ma ia viscolul pe sus

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

FETELOR SUNT SUPARATA TARE
INCA NU AVEM UN DIAGNOSTICV
OFFFFFFFFFF
nu e scarlatina
nu e nici o boala a copilariei
e ori o reactie alergica
ori ceva de la vreo bacterie

yasmi eu nu-i mai iau de f multa vreme temperatura rectal
era 38.8 la cap
am termometru de la chicxo
pt cap
super scump dar care isi merita toti banii
si lui petra tot cu ala ii iau
ca nu stau deloc sa le bag in fundulet

am alergat azi la doua spitale
ne-a facut multe analize
sa vedem ce ne iese pana la urmaaaaaaaaaaa
antonia azi noapte nu a dormit
de la ora 3 jumate
si nici eu evident
suynt rupta
astept seara sa dorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!

Ce fac fetele?Noi tocmai ce ne-am intors de la plimbare. Soare cu dinti, dar a mers o ora de aer curat.

Mi-am luat inima in dinti si i-am dat comanda sotului sa-i i-a piu la o zburatoare batrina ptr I si de ce nu si ptr noi?! ca doar e destul ptr toata lumea. Deci, ..gata supa, gata si papa ptr I, cu una bucatica de carnita in legume...tare sunt curioasa daca ii va placea. Mie da!

Rusine sa-mi fie ca astazi am spalat rufe....habar nu am avaut ca este sarbatoare. Ma invita mama soacra la un peste, brinza, mamaliga ..impreuna cu cumnatii, nepotii..si am dat passsss ptr ca eu am de lucru. Cind colo cumnata e sarbatoare...Da? si eu de ce nu am stiut? Ma si miram ca nu au oamenii de lucru si stau la taclale ..hmmm. M-am conformat, am dat pas la aspirator, mop si toate cele si m-am dus la taifas, ca daca e bal, bal sa fie.

Post nu am sa tin, nu ptr ca nu pot si ptr ca vreau sa pap de toate sa aiba I lapte. Cind voi intarca, nu voi sari nici un post, cum am procedat si inainte de a ramane graviduta. Doamne Doamne iarta o mamica rebela. Dar sufletul imi este alaturi de toti cei care il tin, si se comporta ca atare...ca e mult mai important caracterul, comportamentul, etc...si multe alte cele... Bunnnnnnnn

Jucariii...si eu vreau, am pus ochii pe masinuta 4 in 1 de la chicco, na...am si eu un fix cu chicco, dar cu siguranta voi studia si celelalte sugestii oferite de mamicile cu experienta.

hapinessimi cer scuze daca nu ti-am multumit ptr raspunsul detaliat cu privire la prepararea hranei ptr pitici. Ori am facut-o, ori intentionam..cert este ca iti multumesc din suflet!
Mai ai un pic si scapiSanatate multe ptr A!

strumphyam ceva foto, nu f reusite, realizate de sot...insa daca mie nu-mi plac nici ca nu am sa le atasez Dar voi mai cauta ceva foto noi, si ma conformez

roxysunt curioasa daca a papat Anastasia legumele. Hai, da-mi vesti bune. !!! Ti-am spus ca I a inceput ca pape iaurt

Sanatate tuturor bb bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi da de ce nu iti faci rost de un pediatru de spital
ei sunt super buni
ca la cate vad ei
la urgente
la garda
iti dai seama
eu am zis fara sa stiu ca ai intrebat
AM TERMOMETRU DE CAP CHICO
CARE A COSTAT ENORM
3 MIL
DA ISI FACE TOTI BANII
nu am treaba cu fetele
si potyi lua temp permanent
da ai si tu grija ca nu e bine sa lasi un bebe cu astfel de temp prea mult
pot face convulsii sau alte complicatii
offffffffffff
sanatate maxima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

yasmi, deci am spus bine pe unul il scarpina in fund si pe urmatoruo in cauta in gura, fara sa se spele pe maini si/sau sa poarte manusi

roxy, s-a pus chiciura afara pe copaci de spui ca-s ninsi ? vai ce imi plac mie copacii asa, aici nu am nici o sansa sa vad asa ceva saniuta ti-ai luat ? sigur o scoti pe Anastasia la joaca in zapada cand da prima ninsoare, asa-i ?

Alina06 eu as spune sa te relax pe canapea si sa le lasi pe maine, ca si asa e sarbatoare... un pahar de vin la gura sobei, cel mai fain tratament

Cami cum sunteti ? hai vino sa ne spui de voi

persi, deci azi nika smotru dupa cum vad ca doar e sarbatoare ce mai face febletea mea Raducu ? cum mai stati cu somnul ? ca vad ca la dieta stati bine, tu si tati ufff ma ambitionati si pe mine sa mai slabesc desi nu aveam de gand pana la anul, dar nu poci sa raman de caruta, nu ? multumesc de aprecieri, nu le merit pe toate

Lalely tu ce faci azi ? nu te lasa deloc strumfu sa intri pe net ziua? ai gatit ceva bun la steamer? ia sa ma uit si eu pe net sa gasesc unu bun si ieftin sa ii trimit link pe mail lu` domnu sot sa mi-l cunmpere

alexinoooo, tu pe unde esti ? v-a trecut raceala ? sunteti bine toti ? balerina ce mai face ? gata cumparaturile pentru botezul de sambata ?

Irinuca , trec absent la catalog pe unde sunteti? sper ca bine

Am o foame de lup , am baut cafeluta dimineata si servit un iaurtel si 2 eugenii si ma cam roade stomacul, ma duc sa vad ce gasesc low fat prin frigi , dar tare mi-e teama ca tre` sa ies la cumparaturi de scoverzuri de astea cu putine calorii, deh... dieta vreau, dieta o sa am nu mai halva, nu eugenii, nu napolitane.. nu cioco uff sper sa ma tin de treaba

Va pup, mai trec pe aici mai tarziu

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Cami, ce rau imi pare! Sper sa ii dati de cap si sa treaca repede! Pup eu mult!

Catank, tu imi ziceai o data ca ti se pare ca Luca seamana cu mine... nu stiu, toata lumea zice ca seamana cu sotul. Dar seamana bine si cu tatal meu . Iar eu seman cu tat, deci.... Va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada termometrul care il am
si despre care am povestit e super bun si performnt
l-am verificat de n ori la inceputul folosirii
comparandu-l cu cel rectal
la el tre sa adaugi 0.5 grade la copii de sub 2-3 anisori
atat

ioana multumim ca te gandesti la noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki am uitat sa te felicit pt copilasii tai
sunt niste scumpi
exact asa face si antonia cu petra
si o face sa rada de nu mai [poate cea mica
ahahahah
dragii de ei
in jumate de an se vor juca f frumos
ia sa vezi
sanatate maximaaaaaaaa
si eu tot nedormita sunt
deci te inteleg perfwect

yasmi inca o data
de ce nu mergi la un medic din spital?
orice temperatura de data de o infectie in organism
deci daca nu are muci
sau altceva
exterior
pooate avea ceva interior
aR TREBUI SA II FACI NISTE ANALIZE
LA NOI MEREU TE PUN SA FACI ANALIZE
MAIU ALES LA ASEMENEA FEBRA
NU TE LASA ACASA PUR SI SIMPLU CU COPIULUL NEEVALUAT
noi am facut azi multe analize antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss gasesti ghete si cizmulite de 50 ron f frumoase si imblanite in deichman
sigurrrrrrrrrrrr
i-a luat fina celei mici

Mergi la inceput