Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(107)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Madalina, sa stii ca ai dreptate, si a mea e antiscurgere dar fara capac; bine noi am primit-o cadou, deci nu am putut sa aleg, e de la "primii pasi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Roxx io vreau vreo 2-3 torturi, dar acu', se poate??
Bai, au niste jafuri de praji astia, sunt nenorocita.. nici macar un ecler ca lumea nu gasesc Bafta, succesuri!!

Am sunat la Primarie sa intreb de 'fara plata' si directia a fost Agentia Pentru Prestatii Sociale, oficiul juridic. Tanti aia mi-a zis ca e ok 'fara plata', dar nu pricepea de ce vreau, tot imi repeta ca o sa am venit zero 2-3 luni si cum se face media pe 12 luni, o sa-mi scada valoarea CIC-ului Si alta chestie, sa nu imi iau suprapus fara plata cu CIC1 sau CIC2 (evident)

Da, asa e, pe unde misuna Bebelu, Relusha, Vas, Fluturash, Shubu, Anka, Magnetism, Missesy, Bebelusi.. Nici pe Missmj n-am citit-o azi, sau ma inseala neuronu 'al gravidos..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Madalina doua chestii (ca sa nu uit): 1. cana magic d ela avent are capac, am eu una. 2. cum faci budinca de gris cu fructe??? Misi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Eu am de la primi pasi cu cioc tare si supapa anti-scurgere si are capac, este primul www.primiipasi.ro/categorie.php?cid=19" target="_blank">model

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mada;Si noi tot de AVENT..cu capac si cu cioc de cauciuc..si nu-i place..trebuie sa suga din EA..ALTEFL NU VINE.FUG CA URLAAAAAAAAAAAAAA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Hello!
Pe scurt, ca tot cu amandoi pe cap sunt, Patrick a facut alergie, inca nu stim la ce, e plin de pete, mi se pare ca de la gluten, daca e asa, sa ne fereasca Sfantul ca am socotit noi, glutenul e omniprezent si va fi greu cu el. Maine mergem la doctor, sa luam trimitere la analize.

Si noi in sfarsit mancam ca o familie, cu Kevin, Patrick se izoleaza in continuare. Mai frumos e ca spe sfarsit il lasam pe bietul Kevinush singurel cu bucatile in fata si noi amandoi in jurul lui Patrick, unul il hraneste, unul ii tot schimba felurile de mancare, unul ii pune desene si tot asa. SI Kevinush ramane singurel acolo la masa si papa singur, zici ca el e cel mare si cel mare cel mic.

Mazarea - eu ii dau cate un pumn de mazare verde congelata facuta la abur, o pun pe tava si el mananca cate una, cate una.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Lori huf ce povestesti tu acolo mami! Mi-ai bagat un morocv maaare-maaare! Si mare dreptate a avut Cristi al tau.
Din pacate eu l-am cam lasat as ade la inceput... nu vroia in scoica, il luam, il tineam in brate, la geam... numai-numai o sta! Acum el mi s-a obisnuit!
Oare mai am sanse de o reusita?

(Mi-au trebuit vreo 5 ore sa termin mesajul asta )

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

A mea mananca iaurtul doar cu cereale ('importam' organix, care cum vine ne aduce). Eu ii mai fac cuscus cu LP si bucati de mere, dovleac,banana sau ce am prin casa; pun 2 lg de cus cus, LP 240 ml si cam un mar,sau o banana, bag la cuptor si gata. E mai simplu decat cu gris, ca in ala se fac cocoloase dc nu mestec.

bafta cu cautat casuta rmbbc!

Mada, eu am 2 canite cu cioc siliconat de la DM, au capac separat, mare cat cana; mai am una de la primii pasi cu cioc tare de plastic, asta are si ea capac, e prins de canita si e mic cat ciocul

Doloress, sanatate lui P! Si felicitari lui K, baiatul mare al familiei!`

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Doloress;sanatate lui Patrick..sa de DD sa nu fie de la gluten
Eu orice ii pun pe masuta..strange pana ii ies matelefie portocala,leguma ..orice..si dupa aceea il arunca .Cam asta ar fi AD la noi..
Si RALUCA..Nici Soniuc nu vrea bucati..doar firimituri puse in coltul gurii..daca ii dau normal le scuipa..acolo in buzunaras ca la hamster..aluneca pe gat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Canita cu capac este la Avent. Dar are ciocul tare


Mergi la inceput