Strugurasi de sept-oct 2011 **06**

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetele
Acu cateva zile mi-i s-a infundat (pt a treia oara) acelasi canal de laun san.. a reusit piti sa-l desfunde insa de atunci pe langa ca am ragade, ma doare sanul in interior ca si cum ar fi infundat canalul, insa sanul nu e tare, doar doare . si a zic ca ma si pisu pe mine cand suge? ce poate fi? am si o basicuta alba pe sfarc si mama tot imi zice ca poate e puroi si suge fata

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

fetelor, voi tot ziceti ca ai vostri bebei se linistesc la san. a mea cand are criza daca vede sanul urla si mai tare

bujo, ea si-a facut oarecum programul.parca are ceas. la 3 ore vrea papa. inainte manca 110-120 ml. de cand cu colicii a ramas la o suta. de vreo 2 sapt cu chiu cu vai suta aia :(pana acum 2 sapt daca nu ii dadeai sa atinga suta nu te intelegeai cu ea. acum cu 60 e multumita :( ii mai dau asa prin invaluire restul.

mika, multumesc da, era f mancacioasa. acum nu mai e

helenutza, da, cu se fiziologic.
sper sa nu incep sa pun...

si eu vreau sa stiu de vopsea, ca anilansa. afecteaza laptele.
mi-a aparut si mie primul meu fir alb si vreau sa-l acopar ca nu-s vopsita de anul trecut din decembrie

lore, merci, inca ma gandesc ce sa fac...
ieri dupa ce s-a mai linistit un pic cu colicii i-am dat sanul si nu l-a luat. i-am dat biba si a mancat 60 ml. mai mancase mai devreme la san...
mi-e frica sa nu manance mai putin cu experimentul asta al meu
of... si astept si tel de la dr sapt asta daca ii vin vaccinele ca sa le facem...

bravo marryan ca ati scapat de colici. deci exista o luminiyta la capatul tunelului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Fetele
Acu cateva zile mi-i s-a infundat (pt a treia oara) acelasi canal de laun san.. a reusit piti sa-l desfunde insa de atunci pe langa ca am ragade, ma doare sanul in interior ca si cum ar fi infundat canalul, insa sanul nu e tare, doar doare . si a zic ca ma si pisu pe mine cand suge? ce poate fi? am si o basicuta alba pe sfarc si mama tot imi zice ca poate e puroi si suge fata

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)



te sfatuiesc sa suni medicul ginecolog sau medicul de fam sa te vada... nu vreau sa te sperii dar de la o asemenea fata eu am facut complicatie si am avut incizie la san.
pina a ajunge la medic stoarcete un pic si vezi daca e galben laptele si gros ... si cum e gustul
Daca e galben si gros e posibilitatea sa fie puroi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MARRYAN ... super Valeria, ce de achizitii noi.. , fug sa vad pozele... bravo pt colici

PINKY.. as lua .. insa nu stiu ce sa fac.., poate vine mosul..

iesim afara ca plange de numa dupa afara.. revin

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana , uite :
http://www.price.ro/specificatii_fisher_price_jucarie_educativa_catelusul_vorbitor_399568.htm

http://idealbebe.ro/fisherprice-telefonul-vorbitor-in-limba-romana-p-4994.html?osCsid=003d46e536166364abddd89f1e720edc

http://idealbebe.ro/fisherprice-omida-vorbareatain-limba-romana-p-4962.html

de omida asta ziceai tu ? o avem si noi pe asta
http://www.lacopii.ro/omida-numaratoare-leapfrog.html


_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mikka , T a stat cu taica su pe hol
dar puteam sa intru si cu el , nu era nici o problema
s a bucurat dr ca am venit cu el

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

May inca putin si scapati si voi de colici, ii dai ceva lui Bea? imi pare rau ca te chinui cu alaptare sin si bibe de asta si mie imi e frica....imi place avatarul tau

SEIDANA imi pare rau ca te doare sinul, te rog mergi la un consult ca e cam naspa sa stai cu durere la sin si sa si alaptezi

mikka si eu la fel nu am ft la dr m-am neglijat rau de tot dupa ce am nascut, inainte mergeam ca aveam motive ..ba ca sa raming gravida...asta rar ....dar dupa ce am ramas mergeam si de 2-3 ori pe saptamina

si eu vreau sa imi tund parul , e mare si ma trage fetita rau de tot...si sa innoiesc culoarea trebuie dar nustiu cum cu fetita sa ma duc

alayana imi pare rau ca inca nu ai depasit stresul, dar inca putin si vei intra in ritm si va fi bine, curaj

Lali ce frumoase podoabe faci tu acolo....hmm imi miroase a sarbatori deja ...acum avem mai multe motive sa sarbatorim frumos craciunul care se apropie

May la fetita me apuseul de 3 luni a durat 1 saptamina cu plis mult si isteric, papa 5 min la sin si din 30/30 de minute, nu vroia pe nimeni si nimik, mai ales ca prevala si colicii si refluxul, eu stateam cu ea in brate 24/7 si noaptea imbratisate dormeam, numai asa se mai linistea....dar a tercut, uneori imi amorteau bucile pe fotoliucind dormea dupa ce se rtezea 5 min in leagan ca sa mi dezamortesc oasele si iaras de la inceput o luam asa o durat cam 1 saptamina.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka sa pun un link cu papusa? si eu am vrut sa ii iau catelul insa nu l-am gasit disponibil in romana .. eu vreau sa vad marul de ai un link ceva..
Cu calciul o sa incercam sa vb cu dr.. si noua asistenta ne zice prostii
Cu sanul merg la medic dar ce medic? sper sa nu fie mastita ca ma impusc..., cred ca de ar fi ar fi tare si mult mai dureros.. poate fi oare traumatism post canal infundat?
Mikka .. eu am o luna in plus fata de tine si nu am fost la dr.. Coafor, padi, cosmetica sunt vise frumoase...

Anilansa e alb laptele.. la inceput apos apoi gras(opac)

Jade.. nu omida aia era de la lamaze.. acu ce facem ca le vreau pe toate ..

Marryan... super poza de avatar..
culmea e ca sanul nu ma doare cand alaptez, doar initial, ma doare sfarcul cand se mufeaza, ca am si ragada ., daca durerea persista voi merg negresit..



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anilansa esti in grup.. asteptam poze..[

Marryan.. e superba Valeria..mama cate hainute noi are fetita..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

marryan ce anume i-ai dat fetei¿ ca parca ai zis ca protectis-ul n-a facut mare lucru...ati schimbat¿

may in timpul crizelor de colici nu mananca fata mai mult¿ aici pediatrii recomanda sa-i dai papa la cerere daca-i lapte de mama. Oricum am citit ca laptele de mama se digereaza in 1,5 ore, pe cand cel praf in 3 ore. Eu ii dau si la 1,5 ore, dar nu de 5 ori pe zi!. Seara la ora colicoasa de obicei papa la 1,5 ore...de 2-3 ori maxim. Eu zic sa incerci sa-i dai cand deschide gurita...n-ai ce pierde, colicoase oricum sunteti

sei ai grija mami cu sanul, la medic n-ai aratat tzatzul¿

mikka eu! eu sunt ca tine...are fata 7 saptamani si nu m-am dus la ikkgine...inainte de Craciun ajung probabil si acolo...



Mergi la inceput