Au, au, au, vreau un dentist!

Au, au, au, vreau un dentist! | Autor: gabivalceanu

Link direct la acest mesaj

Sal, mamici!
Recomnadati-mi si mie o clinica stomatologica buna!
Fetita mea a tratat dintii la o clinica, am terminat niste cariute, ne-a zis ca totul e ok si la fix o saptamina jale si urlete: o masea care arata bine, vecina cu unele tratate, se misca brusc (e prea devreme la 8 ani!) si doaaaareeee. Ne-am dus de urgenta acolo si tanti doctor ridica din umeri, c-o fi, c-o pati. Pina la urma a bagat freza, a scirmanat si a pus un pansament. Acum, la o zi, iar doareeeee! Si n-as mai merge acolo!
Recomnadati-mi si mie in Bucuresti un doctor bun si-o clinica buna, indiferent de pret.
Va rog, va rog!
Gabi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Baiatul meu la fel; are o masea anume cred ca de 4 ori plombata; de fiecare data abces, scoasa plomba, pus antibiotic, iar plomba. Se pare ca la dintii de lapte asa se intampla uneori, fiind canalul ingust nu se curata bine. Eu am fost aici de fiecare http://www.crystaldentalclinic.ro/ si sunt multumita (parca 70 RON/plomba costa). Al meu merge la dentist voios si nestresat si asta e important.

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Multumesc!
Eu as vrea totusi o clinica specializata doar pentru copii... Zic si eu, ma gindesc ca-s mai pe faza... La aceasta unde am fost, n-am fost prea convinsa, mi s-a parut cam fixista tipa si cam prinsa in rutina...
Si m-a dat inapoi si faptul ca a zis: gata, nu mai e nevoie de vizite, dantura e acum perfecta! Si la o saptamina valeu si jale. Si am mers tot la ea. Si comenta: pai da, stati cu ele cariate pina dor! Dar pina la urma stati, ca nu cariata, ca, ca.
Asa.
Pupici,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Asta e o clinica "mixta"; adica eu merg la o doamna doctor care trateaza doar copii si sunt si dentisti pentru adulti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=166677&nm=Reducere-speciala-pentru-membrii-DC-la-DentEstet

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Saru` mina Ellej, saru`mina Desprecopii!
Gata, am programat!

Ginduri bune,
Gabi

Mergi la inceput