Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina, am facut ca la carte... am pus cantitati egale de vopsea si oxidant, am amestecat in bolul pt vopsea si am intins-o cu o perita de dinti...am incercat de 3 ori.... clar sunt rusii de vina...altceva nu-mi explic...
nu ma asteptam sa iasa ce e pe cutie, dar macar sa deschida o nuanta ce aveam eu in cap... si m-am vopsit la viatza mea.... si cu 10 si iesea asa de un 8-9

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Afara e soare si noi trebuie sa stam in casa ca vine tanti la curatenie ahh ce mi-e dor de iesit dar oricum azi la 2.30 dupa amiaza am programare la dr ca trebuie sa ma duc sa imi prelungeasca anticonceptionalele si sa imi dea reteta, nu stiu pe cate luni sa imi mai iau, data trecuta mi-a dat pentru 6 si mai am cateva pastile, ultima e duminica.... oare 3-4 luni? sau pe putin pana face piscoata 1 an ?

Noi suntem ok, eu mai mucoasa si stranut, dar am bagat aseara niste vit c cu propolis si un paracetamol ca ma durea si capul, si am trasnpirat toata noaptea, o fi fost si de la caldura ca era cald in casa dar cred ca mai mult de la raceala Piscoata e bine, aseara i-am facut baita si am lasat-o in balta ei cu peste si rate si tare incantata a mai fost, mi-a fost frica s anu raceasca, dar nu are nimic, e ok deocamdata era asa de fericita cand a auzit apa in cada cm curge si se umple, eu o dezbracam sa o duc la baie si ea chicotea de fericire si se invartea pe toate partile, nu o mai prindeam sa ii desfac pampersul sa o duc la baie ... cand a vazut ca e apa multa in cada si ratele plutesc, nici nu a mai avut rabdare s ao pun in scaunelul suport, se intindea dupa ele sa se joace asa ar trebui sa ii fac mereu sa se joace si sa ii placa mult, 2-3 seri numa dus la fund si apoi baie cu multa apa

Azi dimineata m-a trezit ea pe mine si nu invers, eu dormeammmmm cand deodata am sarit ca fripta din pat cand am auzit de dincolo plansete ... ea se trezise si nu mai avea stare , voia sa se ridice sa se agate de bara de la patut dar ea e in sac de dormit noaptea si o cam incurca, ii cam pune piedica sacul si nu poate sa se ridice la bara si striga dupa ajutor avea lacrimi saraca si ii era si foame, am scos-o din sac si nu am apucat sa ii schimb pampersul atunci, dadea din manute si scancea a foame ca o cunosc, am pus-o la locul ei special de papa si nu mai avea rabdare sa ma asez langa ea, dadea din manute sa vin mai repede sa ii dau tzitica

V-am citit de pe telefon si aseara inainte de culcare si azi dimi cat sugea donsoara dar nu mai retin mare lucru, ma doare iar capul si imi curg mucii Imi beau cafeaua si revin, sa vedem ce imi aduc aminte sigur imi aduc aminte de decoratiunile lui yasmi si ideile lui ailed se zice ca noaptea e un sfetnic bun, cred ca de aia va apuca noaptea discutiile de decoratiuni nu ?

revin

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Strumph- eu nu stiu ce sfat sa iti dau cand musca piscoata da de tzitzica. Te cred insa ca te doare f tare si consider ca esti f puternica daca inca rezisti sa alaptezi in asemenea conditii

In legatura cu dormitul...eu sincer iti spun ca teea doarme numai leganata in brate cu suzi. Adormea si ea pe pernuta cand era la suceava dar de-odata ,brusc nu a mai vrut si am inceput sa o adorm in brate decat sa o las maraita si mereu intr-o pasa proasta sa zic asa. Nu mi-e greu deloc ci mi-e drag de ea de mor. Macar daca nu am alaptat macar sa o tin la pieptul meu cand adoarme. Cand ii e somn bag suzi si o legan si gata e..imediat preda stafeta.
Poti sa incerci asa sau pe picioare. Teea nu vrea pe picioare.

Te pup cu mult drag si sper sa nu fii supi

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

neata!

Soare cu dinti, dar vreme numai buna de iesit la plimbare dupa ce se trezeste Ioana. Maine sin nou la drum....in interes de serviciu..deci...nu mai dati disparuta.
hapiness, mandreeacMulltumsc din suflet! Hapyness ai fost mai mult decit explicita.
simonelu eu ador profesia-vocatia de dascal.Te incurajez din acest pct de vedere. Persiti-a explicat f bine, are dreptate. Ai nevoie de acei 3 ani.La noi in Tgv esxista, trebuie sa fie si in Buc, mai mult ca sigur. Daca vii in Tirgoviste s-ar putea sa-mi fii eleva.

Am si eu o intrebare!!!
Am taiat socrii de curind un vitel(mai mare)si i-am pastrat si Ioanei la congelator pachetele mici proportionate.
1. Cit timp am voie sa tin carnea la congelator ptr a fi ok Ioanei???
2. Carne nu i-am dat de nici un fel pina acum, pot incepe cu vita?Zburatoarele inca sunt vii prin curte

Multam tare mult...anticipat!

Pup toate fetele fug la treburi cit imi doarme zina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

wowwww mada!!! super!!! nu am nici o indoiala ca vei reusi!!! o sa fi "fainoaca" (vb simonei ) rauuuu de tot!!!! superba, superba rochia!!!! dar esti pregatita sa o porti fara sutien,nu??


mamica implinita cu 2 comori !!



da, pai ma gandesc sa fie broderia aceea verde mai tare si poate un pic bombata si sa mearga si la mine fara sutien ..deci sunt destul de lasate acum..si daca mai slabesc 10 kg o sa fie si mai si...vad eu daca mai ramane ceva de ele pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

mada, dar suzi cand i-ai scos-o catalinei ? ca parca avea..si cum ?

mami de 2 prichindei


ea a tinut-o doar cand i-o propteam cu paturica sa nu-i cada din gura , si pe la 3-4 luni a prins forta sa dea paturica la o parte si nu a mai fost cale sa o tin cu suzeta..asa ca am renuntat sa-i mai dau. Nu zic ca inca am suzete in genti...nu stiu de ce le mai tin..cred ca de drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, cred ca tb sa faci o crima in batatura... eu stiu ca se incepe cu piept de zburatoare...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:


Ce mai fac mamaicile mele scumpe?

Eu am fost aseara in oras cu fetele Am fost pe Lipscani la o cafenea, am vorbit, povestit, ras. A fost tare bine. M-am intors acasa la ora 11.30. Daria a ramas cu tati si a adormit repede, doar ca s-a foit mereu pana am venit eu.
A fost prima iesire singura de cand am nascut. Vom repeta figura!

In oras le-am intrebat pe fete ce parere au daca o culcam pe Daria cu noi in pat. Fetele necasatorite mi-au spus categoric nu, ca strica viata de cuplu . Cele casatorite mi-au spus sa fac asa cum simt.
Asa ca aseara nu am mai luat-o pe Daria cu mine in pat, ca am zis ca domnisoarele stiu ele ce stiu, eu poate am mai uitat.
Rezultatul: de la ora 1 la ora 3 am stat cu Daria in living: m-am plimbat cu ea in brate de am tocit covorul, am stat pe canapea, am leganat-o etc. Doar ca nu am vorbit cu ea. Ea se foia, se rasucea, se ridica in picioare, nu putea sa adoarma.
Si atunci nervoasa, la ora 3, i-am trimis lui sis (ea fiind una din domnisoarele sfatuitoare) un mesaj in care ii spuneam ca eu simtindu-ma ca un hamster pe o roata, obosita si frustrata, sigur nu o sa fiu mai aproape de viata de cuplu decat cu un copil care doarme intre noi!

Concluzia: Daria va dormi cu noi in pat! Si voi avea grija ca nici viata noastra in 2 sa nu diapara!

Offf! M-am descarcat la voi acum!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

pe 30 iunie se casatoreste cumnatul meu si vreau sa pot purta o rochie f sexy si tb sa slabesc mult. Sotului i-a placut mult ideea Rochia vreau sa fie cam ca asta http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=26&id_rochie=1457&pas=1#aa



mireasa e de acord?
cred ca o sa o eclipsezi....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


pe mireasa am vazut-o doar odata...cumnatul meu o cunoaste din primavara si au hotarat asa brusc sa se casatoreasca. Mergem mai mult de dragul soacrei, cumnatul ne-a facut multe faze nasoale...suna numai cand are nevoie, nu a venit la botez la nici unul din copii, nici la motul lui Cristi, cand am nascut-o pe Cata nici macar nu a sunat sa ne felicite....deci din astea...
Iar daca am sa eclipsez mireasa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss


-Sonia nu are nimic-copilul asta e cladit din beton armat

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



tare

Mergi la inceput