Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, chiar ma gandeam ce bunatati faci tu acolo de nu intri?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

happi , m-am cracanat de ras de comentariile tale de la pozele piscoatei cel mai tare e ultimul cu grasanele pur si simplu rad si acum pe infundate sa nu trezesc piscoata, desi doarme si patu` sub ea, clar sarim baita in seara asta

irinuca si noi pupam fetita scumpa Daria poze noi cand ne mai pui ?

Somleac, multa sanatate la voi toti, ca vad ca aveti nevoie cat despre meningita, fereasca Dumnezeu, rau mai e ... am mai spus eu odata pe aici, sora mea a avut si a scapat ca prin urechile acului si fara sechele... dar e urata tare boala asta

ma duc sa vad ce frizuri mistoace gasesc

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna seara mamici cu pitici.

am pus poze noi.


in est suntem bin. am citit dar nu am dispozitia necesara sa mai scriu mai multe

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
happy, mai bine incerci cafeaua fara lapte... pui miere...

H
mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Nu imi place deloc cafeaua dulce. O beau fara zahar, de- aia pun lapte in ea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Io mi- s planton iar. Nu imi explic si pace de ce copila mea nu doarme .
Asa as dormi si eu vro 2 ore legateee.
Strumph, bafta cu frizura. Si in Is la fel erau nebunl, jumate de cap chelit si jumat in coada, asta de anul trecut ca s- a oripilat mama cand a vazut una intr- un magazin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

NEATA FETELEEEEEEEEEEEEEE

n-a dat nimeni cafeaua???
nici pana la ora asta?
atunci va invit la cafele
saui ceauriiiiiiiiiiiiiii
cine doreste cine pofteste
eu azi declar zi de calcat si de mancare
deocamdata voi pune ;la foc o ciorbita de cartofi

happy cum zici tu de copii asa sunt si eu
doar ca la culcat eu dorm cu petra si sotul cu antonia
e si sotul cu tine in romania?
cand plecati in islanda?
nu iti este frica acolo? ca e atat de pustiu in unele locuri.....
i-am dat si eu omida lui petra
in dimineata asta
e molfaie la cordon ahahahaha
si asculta cu placere
noi avem si un scaunel
care canta
si il dau sa apese pe el
si e incantata nevoie mare

o zi minunata fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

eata,

Strumf la steamer am pregatit o supa crema de mazare..bine doar am pus componentele acolo si apoi le-am blenduit..a iesit super!!

Ma baga in sperieti tal valul asta pt ca mi se pare ca si DAv are un pic la un piciorus

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata lalely si tie
pai mergi la un ortoped daca ai cea mai vaga banuiala
nu sta asa

antonia mea inca are bubite de la alergia de ieri
deci nu a scapat asa usor
si azi tre sa bag o tura de ketof si calciu in ea
offfffffffff

restul de fete ce faceti azi????
nu mai dati pe aici?

strumph cred ca maine iti voi scrioe pm
azi sunt full
pup you


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

Slaba activitate, nu am mai avut de citit juam de capitol cum e in timpul saptamanii, numai vreo 4-5 mesaje se vede ca e weekend si toata lumea acasa cu familia

Cami eu chiar ma asteptam sa gasesc PM ul de la tine , tare curioasa m-ai facut asa-s eu mereu, curioasa tare, ca de aia am si iesit la 7 luni, nu am mai avut rabdare. voiam eu sa vad ce se intampla afara Multa sanatate Antoniei, cum ti-ai dat seama ca e alergie la laptele de vaca ??

Lalely credeam ca gata , te-ai pus la facut mancare la steamer, trebuie sa ma conving si eu sa imi iau unul, dar am cautat aici sa imi iau si eu unul ca al vostru tot de care aratati voi dar nu am gasit, aici sunt alte marci, dar am gasit un Tefal ca al madutzei parca, pe amazon, dar ii 80 lire daca ma aude Nick imi da el numa steamer de 80 lire glumesc, el mi l-ar lua ., nu spune nimic, dar nu as da 80 lire pe ceva ce cred ca o sa stea mai mult de mobilier si adunat praful Despre piciorus, mergi la dr si vezi ce iti spune, dar eu zic sa stai relax ca am citit si mi s-a mai spus si de dr de aici ca pana la un an sa nu ma panichez, abia dupa 1 an se poate spune daca e sau nu cu adevarat ceva problema

Happiness trimite-o pe Maria la mine ca sa poti dormi macar o noapte linistita ..off rau trebuie sa mai fie asa sa nu poti dormi si cu copil agitat, cat am fost in ro m-a innebunit, se foia si trezea de cate 2-3 ori, imi imaginez ce cosmar e sa se trezeasca la fiecare juma de ora eu dupa 2 sapt eram fara vlaga, imi venea sa si vomit de la oboseala, off... nu stiu ce sa spun , iti trimit multe imbratisari si pupici

Ma duc sa imi usuc parul ca am facut si eu un dus si mi-am spalat pleata asta lunag pentru ultima data ca am de gand sa il tai scurt, macar pe jumate cat e acum de lung, dar sa vedem ce spune si stilistu`, poate imi recomanda el ceva... sa ma las pe mana lui ? sper sa nu ies jumate cheala si jumate par lung

Va pup, mai trec eu pe aici dupa amiaza dupa ce vin de la coafor

Zi frumoasa!

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-off, vb lui miki- nervul de medic care e casnic si de care oricum nu ma pot detasa..se nervozeaza cand va aude pe unele dintre voi, cat de usor vreti sa asigurati ca totul e bine,sau ca va fi bine, ca..o problema sau alta medicala sunt mai mult exagerari...vorbe.. vorbe. . ati deschis o carte de ortopedie,sa cititi ce e, cum arata, ce complicatii se pot da pe termen lung, si mai ales- mai ales- nu ati vazut aspectul piciorusului-talpii baiatului...si chiar dc ati fi vazut printr-o conjunctura, parerea mea e ca treb sa vezi inca alte 20 de astfel talpi -deformate- cel putin, ca sa iti dai cu parerea referitor la gradul deformarii respective, la severitatea impunerii unui trat imediat, pe termen lung/scurt, etc..off-off.
- va plictisesc si iar zic- ca nu treb sa ne dam cu capul de pereti, dar..ca cineva a auzit/citit undeva- cum exista atatea pareri,si articole, de unde stim ca ala pe care-l citim e cel bun? -ca talus valgus dupa 1 an se diagnosticheaza? mie mi s-a spus-si am si citit ca masajul, ghipsul, atelele cat mai curand dupa nasterea copilului, dc se poate in primele 10 zile,ar fi ideale,dc nu, cat mai devreme- oase in crestere, cartilaje inca moi, modelabile..
- la mine au avut amandoi copii cate o pozitie deformata a piciorului- talus valgus si talus equin.la baiat mai putin ca la fata.mi s-a spus ca la el trece doar cu masaj, si am invatat miscarile de la dr. din Budimex, am facut repetat si a fost ok.s-a remis, acum merge ok,calca ok. la fata se vedea cu ochiul liber ca e mai accentuat,am pus ghips 3 zile,scos ghips in timpul ala masaj,apoi iar ghips 3 zile,iar masaj, apoi aceste atele de care vb alina06- ce plansete cand i le puneam, vroia sa ridice piciorusele-avea decat 10 zile-dar vroia sa dea din picioruse totusi, mai ales cand le simtea grele, cu cataroaiele pe ea.am fost sfatuita cand doarme sa i le ridic pe o pernuta,ca sa facilitez circulatia venoasa,si sa nu le simta ..fusera zile grele..o luam sa doarma in pat cu noi, cu piciorusele sprijinite/urcate pe genunchii mei, asa se mai linistea, dar avea reprize de palns cate 20 minute-plans nebun, cu lacrimi..dar na, trecu,..faza misto era ca legam atelele ,cu fasa strans.iar ea, datorita deformarii,reusea sa faca piciorul asa ca la balerine-talpa in jos, si scotea atela, o gaseam langa ea..alt chin, pune iar atela, se zbatea..bocea..apoi am ramas doar pe masaj.o durea cand il faceam, semn ca si ligamentele tot, erau tot in pozitia resp.,in timp n-o mai doare,usoara deformare a ramas, dar calca bine, cu taota talpa, nu pe varfuri,si mi s-a mai recomndat ghetute cu glezna inalta cand incepe sa mearga..
- dupa cele auzite, majoritatea ortopezilor de la Budimex sunt ok, Dr. Burnei e profesorul.si parerea mea e ca un consult aici nu strica-exista si program policlinica deci poti veni cand e ziua dr respectiv de consultatie, fara programare, cu bilet de trimitere de la medicul de familie si certificatul de nastere al copilului.


Mergi la inceput