Prietene la bine si la greu - 146

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Dankutza, Rares spune "da", "apa" si "mama" (cel din urma cu vaga adresa...). Eu cred ca suntem in grafic.

Multumim tuturor pentru urari !
Pana acum am sarbatorit prin patzanii. Rares a facut febra, de aseara are colici abdominale si era cat pe ce sa primeasca cadou un tratament injectabil. Pana la urma tratam cu siropele rosu in gat (acea forma de rosu in gat care da dureri de burtica ) si speram ca vom fi bine pana luni pentru excursia in Germania.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Am revenit sa mai zic asa:

Livia, tare frumosi puiutii tai!

Monis, la facutul tortului am scapat cam mult carob, asa ca a iesit un negru-ciocolatos, culoare cu care Timi nu era obisnuit la mancare. Degeaba am ornat eu cu feliute de clementine si zmeura, ca tot negru se vedea. Cand ii dadeam cu furculita, el imi impingea mana si zicea: neguuuuuu! nuuuuuu! Mi-am dat seama imediat care e problema, am presarat fulgi de cocos din belsug, si a mancat fara probleme apoi.

gata, s-a trezit timi. am fugit



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Sa vedeti si voi ce mari dansatoare suntem...
asta e de asta vara, august...
http://www.youtube.com/watch?v=ME-blFF0ru4
Ieri cand am implinit 2 anisori cu matusica:
http://www.youtube.com/watch?v=BPYHFJu1v8E



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Smara poze de la party sunt aici aici

Dankutza, asta am intrebat si eu sapt trecuta, si m-au linistit fetele dragutzele. Procim a ta zice bine, al meu daca zice pai pai, mama...l-am mai auzit cu Mus si tipa de la gradi zice ca mai zice si altele

Livia plimbare placuta, pai pe frigul asta toti is molisti

Magda, dar de la ce oare? acum mai are febra

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 36+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:


AMALIA

ALEX

MATEO

RARES


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie
Sa vedeti si voi ce mari dansatoare suntem...

pentru printesa dansatoare !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Magda, dar de la ce oare? acum mai are febra

Ceea ce se vede sunt dureri de burtica ca la colicii de bebelus, febra incepand de azi-noapte si inapetenta.
Nu prea imi dau seama ce poate fi... nu este racit... sper doar sa se rezolve.
Dupa cum se prezinta face febra in continuare... sa vedem evolutia de maine-poimaine. Daca nu e aproximativ ok reprogramam controlul.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Revenit din plimbareala! N`am stat prea mult, ca s`a plictisit Janisz, dar lui Meli i=a priit.Am purtat-o in wrap, si in nesimtirea mea i-am dat sa si suga in timp ce ma plimbam prin magazine, fapt ce a oripilat o pitzipoanca ce a comentat pe la spatele meu, citez:"uite iubi, ce s`au emancipat tzigancile(adica eu) astea, vin la mol cu puradeii(adica Meli) si nu au decenta sa le dea sa manance la buda".Mentionez ca nu mi s`a vazut vreun san, sau sfarc, sau bucata de piele, doar Janisz l-a anuntat pe tata`so ca sor`sa papa tzitzi,si cum mademoiselle pitzi era in apropiere....am vrut sa ii zic vreo doua, dar a pus`o repede la punct sotul, cand a intrebat-o daca nu vrea sa ii faca rost de un pahar de plastic, sa ma mulg si sa ii dam, ca poate ii e pofta...a inlemnit...si a facut stanga imprejur, iar noi ne`am opri sa bem un ceai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

rgagapie, faina pustoaica ta, imi place stilul ala leganat, asa mai face si Janisz, cand se chinuie cu hip-hop-ul,dar m-a dat pe spate cu piruetele!

magda un pupic sarbatoritului bolnavior, sa speram ca nu va fi nevoie sa reprogramati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LiviaG

Revenit din plimbareala! N`am stat prea mult, ca s`a plictisit Janisz, dar lui Meli i=a priit.Am purtat-o in wrap, si in nesimtirea mea i-am dat sa si suga in timp ce ma plimbam prin magazine, fapt ce a oripilat o pitzipoanca ce a comentat pe la spatele meu, citez:"uite iubi, ce s`au emancipat tzigancile(adica eu) astea, vin la mol cu puradeii(adica Meli) si nu au decenta sa le dea sa manance la buda".Mentionez ca nu mi s`a vazut vreun san, sau sfarc, sau bucata de piele, doar Janisz l-a anuntat pe tata`so ca sor`sa papa tzitzi,si cum mademoiselle pitzi era in apropiere....am vrut sa ii zic vreo doua, dar a pus`o repede la punct sotul, cand a intrebat-o daca nu vrea sa ii faca rost de un pahar de plastic, sa ma mulg si sa ii dam, ca poate ii e pofta...a inlemnit...si a facut stanga imprejur, iar noi ne`am opri sa bem un ceai!

Mama in actiune!


bravo sotului ta! la asa comentarii, asa reactii, nu merita pierdut nici un minut cu vreo explicatie logica




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput