MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Citat:
felicitari ochidut!

gata, promit ca nu mai dau detalii legate de greutate, doar strict de meniu si eventual daca o sa iau ceva kilograme in plus, ca sa nu se mai supere nimeni


Eu propun sa scrieti chiar cateva sute de grame in PLUS ca sa fie treaba treaba...

Bun venit fetelor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

bun gasit din nou!

scriem, scriem in continuare si incurajam pe toata lumea cum putem; nu ne luati asa tare de la inceput repet, e doar inceputul, sper sa mearga la fel de bine inca o luna/ doua si apoi mentinerea;

am fost la sala a fost crunt; am lucrat picioare, si cand am iesit de acolo abia puteam sa cobor scarile; maine o sa fie vai si amar

restanta pentru meniul de azi: cina - o salata cu rosii, castraveti, ardei verde, ceapa, doua feliute de sunca si branza de capra maturata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Fetele,eu de Craciun ma duc la parintii mei,nu imi fac probleme de mancare,voi manca Monti dar nu stiu daca ma pot abtine sa nu gust un pic de cozonac care ala nu e Monti deloc .
Stiti vreo reteta adaptata cumva???


Eu as manca doar dimineata, la micul dejun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna

redbtz_ovi au fetele ceva retete de cozonac dar sunt de faza 2..

http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/17295/Reteta-Montignac-Cozonac/

Fug la scoala la fete....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Saddie, ce bine suna reteta ta de humus. Si ce mult ai slabit, ai 60 uauuuuuuuuuu. esti bine rau, ca sa folosesc termeni mai din popor.

Mai fetelor, Craciunul este problema majora, cu MMM MARE. Noi mergem la munte unde se gatesc toate bunatatile traditionale ca la carte, unde trebuie sa trecem prin bucatarie tot timpul, unde trebuie sa stam mai tot timpul in restaurant...... Asa ca chiar ne este imposibil sa fim Monti. Asta e, o sa incercam macar sa nu bagam in noi ca porcii ca in anii trecuti, sa fim macar mai moderati, fara paine, fara cartofi si ceva mai putine prajituri....dar nu vom putea manca monti. Nici nu va imaginati ce cozonac face mama, pai mancam unul intreg numai in Ajun si apoi in toate zilele urmatoare pana la Revelion ma trezeam numai cu gandul la cozonac cu lapte sau ceai si seara la cozonac cu vin fiert. Si ce fursecuri face, si ce prajituri de casa, din alea ardelenseti cu foi si crema......... Pai mori cu zile!!!!!! No, asta e, Craciunul e odata pe an, dupa aia avem tot anul sa mancam din nou Monti

Sarmalute Monti inseamna cu orez integral sau salbatic? Ca macar asta pot face

In rest ce mai gatiti voi de Craciun? Si praji

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hei ochidut asta nu e o atitudine montigniceasca..ca daca o luam asa "o data" e si Pastele si... "o data" e fiecare weekend in care mergem in vizita la prieteni si ei nu servesc monti..si tot "o data" se fac cele mai multe greseli de cele mai multe ori

io imi amintesc de andani care de craciun parca anul trecut...o mancat monti si nu o pus gura pe nici o tentatie...asta atitudine si vointa ca daca spunem "numai de data asta"...atunci ne obisnuim sa spunem asa mereu vb eu care nu am asa mare vointa si care mai incerc una alta insa incerc sa compensez..mereu mananc faza2 de sarbatori dar nu renunt la monti...dar sincera sa fiu am obisnuit-o pe mama sa nu mai faca cozonac de craciun si nici nu mai facem tort..si incerc sa fac chestii Monti ca si praji..dar ai dreptate cu o chestie..cand te duci pe coclauri e mai greu sa gasesti numai monti...dar..well gasesti daca asta iti pui in cap

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

intrebare :

am facut escalop cu curcan, ciuperci, ardei, ceapa - e Monti? si daca da pot sa-l combin cu salata verde sau castraveciori murati (sunt la faza 1)

multumesc mult fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

ZAX e ok escalopul tau, combinat cu salata e si mai bine!

Eu la sarmalute inlocuiesc orezul cu ciuperci, nici nu se observa diferenta.

Meniul de azi:
- paine secara cu magiun prune
- omleta cu cascaval, ardei, caju
- migdale
- lapte de susan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:


Citat:
citat din mesajul lui child

ZAX e ok escalopul tau, combinat cu salata e si mai bine!

Eu la sarmalute inlocuiesc orezul cu ciuperci, nici nu se observa diferenta.

Meniul de azi:
- paine secara cu magiun prune
- omleta cu cascaval, ardei, caju
- migdale
- lapte de susan


multumesc mult child; acum ma duc sa mananc, ca nu eram sigura ca e bine;
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna buna dragele mele

Brandusik m-ai simit ca vin cu biciul nu ???? ..... de cateva ori tot incerc sa gasesc timp sa spun doo vorbe .... ete ca acuma am reusit .... musai sa spun ce am pe suflet , doara ma cunosti deja

ce sa spun ..... mai bine nu mai spun nimic nu ?? .... ca iar imi spuneti ca va cert ... nuuuuu , sa stiti ca eu daca va corectez si spun adevarul nu inseamna ca va cert .... doar va spun realitatea si asta nu inseamna cearta, este mai bine zis ajutor vreti sa va spun ooo, foarte binee, asa trebuie, de craciun mancati si va imbuibati si puneti pe voi cel putin 2 kg .... ooo nuuu, asa ceva nu incurajez deloc pentru ca stiu ca se poate sa ne abtinem atunci cand ne dorim cu adevarat , dar trebuie sa ne dorim intr-adevar sa schimbam ceva .... asta nu se rezolva schimband doua luni si o saptamana dai iama numai in nepermise si pui totul la loc, organismul nici nu mai stie ce e cu el, se simte bulversat complet, nu stie pe ce cale sa o apuce, acesta este un mod de viata si chestiile nepermise trebuie sa iti intre in subconstient ca nu sunt bune si nu le mai doresti indiferent unde sunt si cum arata ... sunt povesti poate spuneti ... dar nuuuu, va spun ca se poate
..... si daaaa , bradusik are dreptate eu craciunul trecut si de paste nu m-am abatut deloc deloc si de atunci am slabit 12 kg ... si cu siguranta si la craciunul asta va fi la fel de bine :)
in fiecare we am vizite cu persoane nemonti, in fiecare luna cate o zi de nastere unde lumea mananca nemonti, la fiecare cateva luni e paste, craciun, mai stiu eu ce sarbatoare .... important este ceea ce ne dorim noi ..... cozonacul de pe masa de la mama aburind sau sa fim slabe .... ok , mananci o felie de cozonac pentru ca sa-ti faci damblaua de exemplu ca nah, nu mai poti de pofta ... da nu mananci cateva feliii azi , cateva felii maine si tot asa o saptamana

revin in alt mesaj (nu de alta da sa nu il pierd ca mor de ciuda )

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput