Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Gogoshika, ce nume ai pe FB?
Parca a mai intrebat cineva in urma de grup? Va rog trimiteti numele de FB pe pm

Anda, nu se mosteneste deficitul de calciu.

Carmen, mersi!

Ieri am avut o zi f grea, amandoi au fost maraiti si plangaciosi, imi venea sa plec d-acasa.
Savurati, va rog, viata cu un singur copil, nu ca n-ar fi frumos cu doi, doar ca e de 10 ori mai greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Bun venit Cioranitza!!

Bine ai revenit Arianna!!!

Fetelor eu ma apuc sa fac acum tiramisul dupa reteta lui mariaruxi! Abia astept sa vad cum e!! Doar ma stiti ca eu sunt bolnava dupa tiramisu!
Maine am musafiri, o fosta sefa de a mea vine sa ma vada si s o vada si pe Imi, si vreau sa o servesc cu tiramisu si am sa fac maine o friptura de pui cu cartofi, morcovi si patrunjel radacina la cuptor. Yum!!!
Pentru mine, in varianta vegetariana, cascaval pane si piure. In seara asta mai am niste piftele din dovlecel si ciuperci cu smantana.
Mai am de recuperat din urma, si am sa raspund curand. Sper s o pot face in seara asta!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Vreau si eu bunatati de la tine!Sincer,esti o super-gospodina!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


Lori, multumesc!
Acum, ca stau acasa ma omor cu bucataria, ca mi place tare sa gatesc, dar o data ce ma intorc la servici.... no time for this anymore.
Stau si depan amitiri de unde am aceasta pasiune de a gati.....
Era in 1999, tocmai intram in relatia mea care avea sa dureze 7 ani (pana in 2006) si mi a zis ca vrea sa se mute cu mine, sa traim impreuna. Zis si facut! Apoi mi a zis ca trebuie sa i gatesc, si m a apucat
Eu, sa gatesc? Mie, care toata viata mi a gatit mama si bunica?? Eu, sa gatesc??NUUUUUUUU!!!!!!
O faceam plangand la inceput! Si incet incet am prins gust si o faceam cu o deosebita placere.
Acum, ma rog de sot sa i gatesc si nu ma lasa. V am zis ca el mananca numai junk gen: pizza, hamburgers, carnati, etc...
Rar, mai accepta tocinei, snitzele de pui si ii plac cartofii copti la cuptor cu friptura de orice fel. Atat!!
Deci nu prea gatesc cat as vrea din pacate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Buna dimineata frumoase mamici

iar incepe o saptamana, va invit eu azi la o cafea, la un ceai, la ce vreti voi si va doresc zile si nopti linistite

Miha faci schimbul 3:))? Nu-i nimic iubita, o sa treaca si asta, ai o papusa atat de frumoasa si merita orice sacrificiu. Gandeste-te cata bucurie avem ca sunt sanatosi si este valabil pt noi toate si hai sa incercam sa nu mai punem la suflet toate nimicurile si sa ne bucuram ca Dzeu ne-a binecuvantat cu bebelusi atat de frumosi si dulci, uitati-va la toate pozele de pe FB si o sa aveti o zi buna Eu dupa ce ma uit la copiii vostri si la al meu ma simt minunat.
Va spun toate astea pt ca sotul meu are un frate cu sindromul Dawn, are 19 ani si vad parintii prin ce trec, e jale mareeee, asa ca multumesc Domnului ca mi-a dat un copil sanatos mie si voua dragele mele prietene

Roberta....nu ma mai stresez de azi:)))))))


Va pup dulce



mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Gliana, ai dreptate!

Ma bucur ca mamica ta e mai bine! Sanatate si aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Miha, ti-am citit postul si mi-a lasat gura apa, vb romanului.O sa incerc si eu cu prima ocazie Tiramisu, am salvat reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Neatza....eu sunt tare suparata,de ieri rares tot refuza sanul...el care de o luna nu a mai plans,papa frumos,isi facuse si un programel...statea la san...azi a papat la 6 si pana acum nu a vrut...el care papa la 3 ore,acum printre plansete a luat sanul...nu reusesc sa inteleg de ce,burtica nu il doare....



Mami de Razvan si Rares


Mady, poate e trecator! Mai da i o incercare, pune l la san continuu si vezi ca poate o sa l ia!! E cam devreme sa iei o decizie, poate se reglementeaza lucrurile. Eventual ai putea sa te mulgi sa vezi daca ai lapte si sa i l dai cu biberonul! Hai ca totul va fi bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Miha, ma bucur ca ti-a placut reteta, dintre toate asta mi se pare mie cea mai buna. Sa stii ca daca folosesti nesquik nu iese la fel de reusita ca si cea facuta cu cafea pentru ca piscoturile nu se inmoaie la fel de bine. Sau, poate trebuiau lasate mai mult in bol?

Ilida, am gasit aseara cartea tehnica a umidificatorului nostru, si modelul este: Honeywell HCM-5300 E.

Adra, superb caruselul vostru!

Mady imi pare tare rau ca va chinuiti atat!


Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)


Mariaruxi, e superba reteta! Eu nu beau cafea de fel, de aia am insiropat piscoturile in ciocolata fierbinte! Daca mai fac de multe ori, ma triplez!! Oricum, sa traiesti ca ne ai dat reteta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am intrat sa pup toata gasca!

Am citit foarte putin si azi (intr o ora) tre sa merg si la doctor, de aia raspund foarte scurt, urmand sa raspund mai mult cand revin.

Adra, imi pare rau pentru ziua de ieri, sper ca azi sa fie mai bine! Pe mine m a ajutat mult sa ma calmez si efectiv cum ati spus toate aici, sa ma detasez! Imi se trezeste la 12 noaptea, la 2, la 4, la 6, in zilele rele se trezeste si la 5! Deci iti dai seama ce somn din parti fac eu!! Dar m am resemnat si mai mult decat atat, m am obisnuit cu nesomn!! Efectiv nu mi mai este somn! E ok cat dorm, corpul face minuni si se adapteaza la orice! Nu s fericita ca ma trezesc de atatea ori, dar pot fi calma de fiecare data cand ma trezesc. Cred ca un mare ajutor e si faptul ca am telenovela aia dimineata. Se difuzeaza la 9.45 (ora romaniei), 7.45 aici, exact cand Imi e mai activa ca niciodata!! Deci ma ajuta sa ma pastrez integra la minte. In trecut eram nervoasa pentru ca vroiam sa dorm la ora aia, dar gata!! De cand si cu telenovela asta e mult mai bine.
Iti doresc o zi buna draga mea si sper sa fie mai bine azi!

O zi buna tuturor fetelor si bebeilor!

Revin dupa ce vin de la medic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Miha, ti-am citit postul si mi-a lasat gura apa, vb romanului.O sa incerc si eu cu prima ocazie Tiramisu, am salvat reteta.




Anda, sa stii ca e super bun. Scuze ca nu am mai raspuns de ceva vreme. Am ramas in urma, pentru ca am incercat sa ma ocup mai mult de Imi si a vrut desigur toata ziua in brate, dar sper sa recuperez din urma si sa raspund! Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Fac capitol nou!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Ramurica noua!

Mergi la inceput