Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ally, de cate ori trebuie sa iti spun sa ii pui frana lu` Duracell, baiatu asta a tau acusi pleaca la gagici , nu vezi ca si-a luat si masina? e gata, pleaca si te saluta din mers super tare , si aia cu caciula lui Axinte

Lidia , cine a cocotat printesa pe dulap? erai la ora de curatenie si nu stiai cum sa stergi praful de pe sus ? misto idei va trec prin minte

am sa pun si eu o poza sau 2 cu maimuta mea sa o vedeti cum face ea scheme si se aburca

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ally, un mare ptr piticul dulce!
Strumph, si eu tot teama asta o aveam ca si M tot asa adormea, chiar daca era full de lapte. Nu adomea fara tzitzi. Si am invatat- o cu ciubucul ( suzeta ) ca de fiecare data cand o luam de la san se trezea si era ca un cerc vicios.

La noi nimic nou sub soare. de maine weekend ca e ultima zi de naveta pe sapt asta.
Maria mea tot nu doarme desi a iesit dintzocul, se trezeste am de 7-8 ori pe noapte adica doarme 30-40 min si ma trezesc ca ma ia de ochi, nas, par prin gratia de la patut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona daa, racii sunt foarte familisti, calzi, iubitori, atasati, grijulii, mereu sa ne faca noua poftele si apoi el....asa este sotul meu. dar sunt si incapatanati cateodata.

strumphitza dar n-o sa te muste mereu, are ea acum niste toane piscoata te musca mereu, mereu? ca pe mine nu ma musca zilnic, asa cateodata...

happiness

fetelor, gata, merg la baie si in pat. vorbim maine.




Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona ia pune-l si tu pe al tau sa-ti faca un masaj mie mereu imi face al meu masaj, ma gadila pe spate si in talpa si eu stau ca un purcelus.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Strumph, vezi ca ai pus poze la fluturashi si probabil vroiai in albumul tau. mi s- a intamplat si mie sa raman logata pe fluturashi.
Pup frumusetea care n- are ea nici o treaba cu diversificarea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Simonelu,si eu sunt rac !

Strumpitz,multa sanatate!


Eduard Andrei 02.04.2011



deci d-aia imi place mie de tine!!! pup la fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Strumph, vezi ca ai pus poze la fluturashi si probabil vroiai in albumul tau. mi s- a intamplat si mie sa raman logata pe fluturashi.
Pup frumusetea care n- are ea nici o treaba cu diversificarea.





ce poze mami ca mi-a stat inima in loc imi dai emotii

poze deocheate oricum nu am, deci... ce borcane am incurcat ca nu-mi dau seama ?

poze am pus acum noi cateva in albumul strumphitzei sa va arat maimuta cum se cocoata peste tot
_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

simona ia pune-l si tu pe al tau sa-ti faca un masaj mie mereu imi face al meu masaj, ma gadila pe spate si in talpa si eu stau ca un purcelus.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Ah, ROxy, eu as sta ca 2 purcelusi. Dar uite ca agendele noastre nu se mai intalnesc. Eu sunt cu bb adormit pe perna acum, iar el ii culca pe ceilalti...Si eu ma tot imping incet incet spre pat...ca noaptea (si trezirile) abia incepe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

inca una si ma duc ... sa fac un nou capitol, ca eu l-am umplut, eu il schimb

roxy, azi are apucaturile astea cu muscatul si a mai muscat ea de cateva ori dar nu asa des si tare ca azihai sa iti fie bine cu masaju` te invidiez noi de cand s-a schimbat ora nu stiu ce naiba cand ajungem in pat suntem cazuti la datorie, morti de oboseala si nu ne mai arde de nika ori poate am trecut de hani mun si l-am obosit prea tare?si acum ia o pauza?

happiness si cum sa o invat iar sa ia suzi ca sincer m-a innebunit cu suzetitul tzatei ca nu pot sa ma misc de langa ea sa ii scot tzata sa ma ridic de langa ca imediat se suceste si se trezeste afara in carut doarme n-are treaba si fara suzi, imediat adoarme daca ii e somn de la leganatul carutului... in casa imi face capul patrat ca nu vrea suzi , nu vrea nicicum decat la san

Simona si eu te vad o super doamna de o blandete si un calm extraordinar, ai face treaba buna ca invatatoare si te-ar iubi toti copii

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Simo,mersi mult pentru raspuns.
Chestiile alea sunt ca niste cosuri dar mai mari,poze nici gand sa pun...nu ma lasa nici sa ma uit dar sa-i fac poze.

In ceea ce priveste predatul in invatamant ca si invatatoare,iti trebuie neaparat ori liceu pedagogic,ori institutul acela de trei ani pentru institutor invatator care habar'n-am daca se mai face pe undeva prin tara.

Desi nu m-ar mira sa se faca in Bucuresti.
Modulul pedagogic iti foloseste doar daca ai terminat una din facultatile care au ca profil de baza una din materiile din aria curriculara.

De ex daca ai terminat Litere sau Istorie,Info...etc atunci e musai sa faci si modul.
Sper sa fi fost destul de explicita.


Mergi la inceput