Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

roxy - m-am exprimat gresit.nu mi se para putin ca si kg, doar ca in brate mie mi se pare mai grea de atat.acum am fost mai coerenta cred ca trebuie sa mai bag o gura de cafea

intrebare intrebatoare

cu ce pot sa amestec dovleacul copt sa iasa gustos pentru gogo?mie una mi se pare asa simplu

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Neata mamici!

Cu mar copt. Ioana il devoreaza asa simplu, ii place la maxim.

Vin si eu cu o intrebare tuturor. Perna folositi prt bb?daca nu, atunci care este momentul? si cit de subtire, mai grosuta..habar nu am

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







lui Cristi i-am pus perna la aproape 2 ani cand a trecut sa doarma in patul mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

mai am o intrebare, imi permit sa abuzez de cunostiintele si bunatatea voastra

pot baga la borcanel la congelator asa direct combinate pentru papa?adica doar sa le incalzesc?recunosc ca la capitolul asta sunt prafeu fac zi de zi pentru ea


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


eu pun astazi pt a doua oara diverse combinatii de legume. si intotdeauna am in casa si cate un borcanas de fructe si unul de legume. pt urgente.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua mamici!
Imi este dor de voi dar,cu noul program de cand este mama la noi nu reusesc sa intru atat de des pe net pentru ca suntem mai mult plecati de acasa.Am mai citit asa,printre picaturi dar,nu am retinut mare lucru,rusine sa-mi fie. Duracell este foarte incantat de venirea bunicutei...este foarte rasfatat si alintat.Si sa va spun ultima nazbatie...Ieri mama se juca cu el si l-a pus pe umeri si il tinea de spate,iar el avea manutele pe fata ei.Si cum alerga mama prin casa cu el calare vine plina de sange pe fata si zice, ”ia baitul ca mi-a rupt alunita de la ochi”.Mama avea la ochiul stang,jos un fel de neg care iesise putin in afara si trebuia cauterizat ...si i l-a smuls Eddy cu manutele cand il alerga mama prin casa pe umeri.Acum ii spune numai ”chirurgul„ meu dar, eu m-am speriat cam tare ca nu etse de gluma cu alunitele astea sau neg ce o fii fost.
Cam atat!

Va puuuupam !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ally Doamne fereste, ce de patanii aveti si voi.

Ioana eu asa ii fac legumele, pentru 3-4-5 zile, depinde cat imi iese si le pun la borcanele la congelator, doar fructele i le fac zilnic, ca i le dau proaspete, dar legumele nu.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ceva ideei de papa pt masa de dupa masa??? am ramas fara iaurt in casa...ieri i-am dat mamaliguta cu branza si smantana....

azi a papat asa:
dimi: 240 lapte
la ora 9.30: 220 para+mar
pranz 12.45: 200 legume cu peste
dupa masa ora 16:????
seara: ora 19???
la ora 21.30 : 210-240 lapte

cred ca la ora 16 ii mai dau un laptic....ca sunt in pana de ideei... si poate la 19 cereale....???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata!! am terminat tot tiramisu-ul si acum ma pot culca linistita


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

yasmi - gris/orez cu lapte, banana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor, de unde le=ati mai luat puiutilor incaltaminte? Rares nu are cizme, de fapt nu are nimic de incaltat si in week-end trebuie sa mergem sa luam. Alte sugestii in afara de Orthopedia si site-ul dat de Miki?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

lparpala -
pot baga la borcanel la congelator asa direct combinate pentru papa?adica doar sa le incalzesc?recunosc ca la capitolul asta sunt prafeu fac zi de zi pentru ea


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


bineinteles. Multi recomanda(daca ai timp) sa se puna la congelator papa in pungi din alea de gheata cu diverse fructe/legume, apoi scoti si combini in functie de inspiratie. mie mi se pare mult de munca, de bibilit..dar da, se pot pune la congelator.
Eu cand am luat avocado ala, i-am dat atunci si apoi l-am bagat pasat la congelator. Cand nu mai stiu ce sa-i pun mai scot si pun de acolo. Catalinei ii place..mie deloc ..sau poate nu l-am nimerit destul de copt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

mereu.

Si eu vreau sa ii cumpar lui Rares jucarii, ca noi nu prea avem si nu prea stiu ce sa ii iau. Zicea Pisuc ca ea i-a luat lui Petru o gasca de pui tu cercul pe cap, o carte cu ferma, cu animalele de scot ele sunete, avem una dar nu contine porc, oaie si vaca... si vreau sa ii luam si noi o masinuta ceva, ca nu are.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



va recomand ca spre 1 an, dupa ce incep sa mearga sa le luati masinuta din aceea care se impinge cu picioarele...sunt o incantare pentru toti.
Acum ar tb sa inceapa sa se joace cu cercuri care se baga pe un cilindru (cum zicea si pisic) sau sa potrivesca forme : patrat, cerc, triunghi, stea..etc
Noi avem d ela Cristi din astea dar Cata inca nu le baga in seama...

Mergi la inceput