Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(106)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Mirela sper si eu sa fie doar o faza.
inca ceva vroiam sa-ti mai spun,cand ii imbraci sa-i scoti afara nu ii lasa prea mult timp imbracati la caldura deoarece transpira si daca i-ai scos afara iti dai seama urmarea......
stiu ca e greu cu 2,pana ce il imbraci pe unul,apoi pe alalalt si tu poate primul deja a transpirat.....zic si eu..... de ex.eu il imbrac ii pun pantalonasii si ghetutele si deschid geamul larg pana ce ii pun geaca si ma imbrac ci eu cu cizme si haina groasa sa nu transpire el in timpul asta.
eu am avut o experienta urata cu transpiratul asta la medic,l-am dus la control,eu nu m-am dezbracat,la medic cald de numa' si iesit afara,rezultat: una bucata mamica cu muci si tuse,nu a fost grav dar a fost invatatura de minte.
sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

salutam fetele,
N-am mai avut timp sa intru, bubu fuse bolnav, io la munca am de lucru pana peste cap, barbatu fuse lovit de un tampit in parcare si a trebuit sa umble cu masina pe la garaje si evaluatori, in fine, fura multe.
Acuma sa zic si io ceva desi am citit pe diagonala.
Mirela, nu pune caciula in cap la copii. 23 de grade e chiar multisor, sub nici o forma nu ai nevoia de caciula la temp. asta.
Andutza da caciula jos din cap! Verifica ce temp. au la gradi si daca este peste 19 grade (ceea ce suspectez ca este) da-i copilului caciula jos. Asta cu raceala "la cap" e din basme fratilor. Nu exista conditii de raceala la cap in casa sau la gradi, decat daca lasa alea geamuri sau usi deschise toata ziua, ceea ce ma indoiesc.
Carmen, aici te invata sa scoti 1masa /sapt., daca vrei sa intzarci. Intai verifici cate mese la san ai si cate sapt .mai ai pana incepi jobul, dupa aia incepi sa scoti o masa. Cel putin o sapt. continui cu toate celelalte mese in afara de una singura. Peste o sapt. mai scoti una si tot asa.
Problema e ca tu n-ai "mese" efectiv, ai momente de alint la tzitzi. Pe alea nu cred ca trebuie sa le scoti, Copilul se va adapta! Nu-i va cere tzitzi lui mamaie. Iti cere tie pentru ca stie ca primeste. D-aia iti este imposibil sa-l culci altfel. Dupa mine cu sotul sau bunicii copilul se va adapta si fara tzitzi la somn.
La tine este important sa scoti mesele, ca el sa poata intelege ca atunci cand ii este foame, papa bibe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si de la noi!

sa profit repede ca doarme mandra

am trecut si de noaptea asta cu trei treziri si scos muci de fiecare data o galeata...da e bine ca a dormit si asa...acum doarme dupa ce iar am terorizat-o cu batista...ea care statea fara probleme acu nu mai e chip, imi trebe 10 maini sa o tin...dar sunt fericita ca doarme super...are o ora deja...aseara a facut si un pic de febra 38.3...acu de dimineata era ok...sa vedem ce o mai fi...Doamne ajuta!

e greu cu copiii astia bolnavi...isi cauta culcus numai langa noi sa doarma si cand vede ca nu poate respira se enerveaza, se trage de nas...offf...acu a adormit in pozitia de alaptare...mi-e asa drag sa o tin asa si ma uit ce lungana e acum fata de cum era atunci la inceput...gata ma opresc ca o dau in depresii si nu vreau...

io m-am trezit cu o durere de cap naspa, am remediat problema cu un capucino si multa ciocolata...da acu vad ca iar m-a luat...

luiza - si a mea plangea cand auzea dusul la inceput, dar acum probabil s-a obisnuit...io ii fac in cada mare, cateodata facem unul din noi baita cu ea si nu ii mai e frica...si a mai avut o frica la baie cand am vrut sa ii pun colacul...pur si simplu nu a vrut nk in jurul gatului...

carmen - si io ma mai enervez cateodata cand vad ca nu are chef de somn si mie imi arde buza...a mea face nu sti cate ture de pat pana adoarme...asa ca m-am obisnuit...o las in pace si pana la urma vine si se cocoloseste langa mine, sa o mangai si sa o iau de manuta si adoarme...asta noaptea...ziua o las pana ii pica ochii in gura de somn chiar daca plange putin cand incerc sa o adorm...altfel ma enervez ca nu adoarme repede...dar acum ii stiu programul asa ca nu mai e problema...

intreba cineva daca e putin doua ore pe zi de somn...si Piscot doarme tot in jur de 2 ore...acu de cand cu raceala baga mai mult...probabil si din cauza ca nu doarme bine noaptea...

Tierry - sa ne mai scrii ce bine ca poti lucra de acasa...am avut si io un astfel de job...dar s-a dus odata cu criza...

Loutzyspor la cautari si arunca cu vorbe in noi...tacerea nu ajuta la nik...

Simo - normal ca fi-ta se pregateste de petrecere...acu pe bune tu ai face lectii in locul ei:)))

mi-a venit aparatul de masaj...pfffff demential...ne-am masat pe toate partile...acu astept sa se trezeasca piscotul si ma bag la "abdomene" ca tare bine mai e...nu tre sa ma mai rog de nimeni sa ma binecuvanteze cu un masaj in talpa...Anduta

Tunde - frumoasa poza de la avatar...asa ca soata ta a facut si un lucru bun

ce mai era....nu mai stiu...asa ca revin mai incolo...

puuuuuuuuuup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

M-a sunat o colega de servici, si ea in CIC, sa mai schimbam o vorba. Fix atunci copilul meu s-a transformat dim mielusel in Tazz. N-a vrut in patut, n-a vrut in brate, n-a vrut nimic. M-am sculat si i-am cedat locul meu in fotoliu. In secunda 2 a tras un cap de marginea mesei si a inceput sa urle. L-am luat, l-am pipait, l-am pupat sa treaca. I-am schimbat pampersul si iar l-am pus in fotoliu, sa indrept un colt de cearceaf. M-am gandit ca s-a lovit o data, nu s-o mai duce tot acolo. Da' de unde! Bine ca am fost mai rapida de data asta, ca tot acolo se infigea.

Acum iar e mielusel... Se adoarme cu degetul in gura...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

acu am vazut ce carnat am scris...am uitat sa va mai zic:

mai treceti si pe la noi cu un votic plzzzzzzzzzz

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani bebeilor de 17! si tati de Andu!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani tati de Andreiutz!! Sa fii sanatos, fericit sa te bucuri de frumoasa ta familie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Salut fetele.

Tunde, am platit azi dimi, nu stiu daca ai verificat sau nu, dar sigur intra pe maine. Colet nu stiu daca a venit dar va veni, ma suna ai mei cand vine. Multumim!

Va pup fetele. Wkd frumos! Noi plecam in excursie pana la vecinii sloveni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Shubu iti dau PM!!!
Tunde sarumana mult!!!
Acum am revenit de la Brasov!!!!
Is ca noua, face al meu sotz o pizza asa ca de pe drum!!!!!
Printre pauzele de pizza si un lego cu asta mare
Mayane tare faza cu bebe al tau!!! Asa fac, parca e capiata shia mea fix asa face, cand vde usa de la baie descisa fix la toaleta se infige sa traga de deodorant, azi dim inainte sa plecam se facuse albastra, am bagat-o in cada cu tot cu haine,arata ca o albastrica!!!

La multi ani tati de Andrei shi sotz de Carmen!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Piscotel te-as vota shi eu dar trebuie sa ma inscriu shi sa fac cont shi altele ca asa vad ca cere!!!
F . frumoasa poza oricum!!!
Subulina bravos pt copilas dormicios!!!!

Mergi la inceput