Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Andutza asa e,se sperie f.tare cand aude cum curge apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Lili,am citit si eu,era o faza cu un copilas mai mare de vre-o 4 ani si se speria deoarece il clateau pe capsor bagandu-l cu totul sub apa.nu e cazul la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Revenit!

Nu e asa frig afara,e doar innorat si umed . e placut,am tras o plimbare cu ei.
ma duc sa ma apuc de mancare,la 3 fug cu mandra sa o duc la party.
pana atunci se gandeste cu ce se imbraca..in loc sa faca lectii

Laura..incearca si varianta cu cadita in camera,poate nu se sperie si prinde drag de apa. si sa nu mai auda apa curgand.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Luiza, noi mai intaii ii punem apa in cadita si abia pe urma il ducem la baie. Noi ii facem baie tot in cadita lui. Incearca sa-l duci la baie dupa ce pui apa. Zgomotul e posibil sa il sperie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Luiza, cu dusul ai incercat? Eu il pun o piscinuta gonflabila in cada mare (in cadita nu sta deloc) cu apa de o palma si pe urma ii fac "cascada" cu dusul. Se amuza teribil. Incearca sa prinda picaturile, sa-mi fure dusul... Si am observat ca nu-i place apa prea calda. Asta de cand l-am "fiert" la prima incercare cu colacelul.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata la pranz

am avut o seara nasoala rau ... nu a vrut sa adoarma nici cu titi nici fara. la 24 a venit sotul si l-a luat el...plangea rau de tot, cu sughituri asa...ori a fost ca am mancat eu chec, si avea ou...si dr mea zis sa nu ii dau 2 sapt nici ou...dar eu am uitat. ori ca ma enervasem eu ca nu adormea odata si mie imi curgea nasul, stranutam.vroiam si eu o baie fierbinte apoi sa stau sub plapuma sa beau un ceai cald cu miere si lamaie. si el adormit la 2 ! cu titi bineinteles. sunt suparata.
doloress da, super ce povestesti tu acolo ! o sa fac in felul urmator. pe 1 dec ma mut la socrii, si o sa experimentam acolo...sa vedem daca adoarme cu mamaie sau tataie si daca e asa, ori il mai alaptez cat ma duc la munca (Desi o sa fie f greu...o sa am si 9 ore intre shifturi, si asta de 2 ori pe sapt) , asaaaaa ori poate il fac eu cumva sa se intarce singur. ce credeti despre ideea asta ? sa pui ceva amar pe san ? ca sa nu mai vrea singurel, fara tristeturi si plansete , etc. asta nu acum...cam cum 2 sapt inainte sa incep munca.
luiza vezi ca vecina mea i-a luat niste jucarii de baie fetitel si urla la baie de se ineca...tremura si se uita asa speriata. pana si-au dat seama ca un ratoi o speria atat de tare.incearca sa iei totul din jurul ei si sa nu ii faci baie cu apa data drumu, umple din timp cadita si pregateste o oala sa o clatesti .bafta
vasilas poate sa fie de la dinti...dar urmareste-l sa nu aiba febra sau altele.
bravo antonia ,bogica bebelus cuminti
loutzy bafta la cautari

sanatate puiutilor bolnavi !!! mirelush le-ai luat sinupret??

revin.............



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Luiza dupa cum zicea si Gabi pune-i mai intai apa in cadita si poi du-l la baie. Stef e incantat de baie, dar niciodata nu l-am dus in baie inainte de ai pune apa in cadita. Stopeste tot in jur dupa ce il spal.

Aseaaa...fetele care au baieti, am o mica mare problema: puta lui Stef s-a decalotat numai pe o parte(adica jumatate din cerc), daca vreau sa trag si de partea cealalta nu ma lasa ca il doare. Cum naiba fac sa ii desprind si in partea cealalta?

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mirelush te inteleg perfect. Si noi am tras o luna cu prima tura de muci si am crezut ca ajung la balamuc. La noi doar cu aerosol a trecut si prima si a doua oara.

Carmen ufff, ce ai tras si tu noaptea asta. Daca ai, poti sa incerci si tu aerosolii ca sigur iti fac bine. Mie mi-a trecut durerea de gat cu Homeogene de la Boiron.

Luiza si eu am citit despre frica de baie. Nu trebuie obligat copilul daca ii e frica. Daca nu merge cu nimic din ce au spus fetele, sters cu ceva umed (prosopel, burete, manusa de baie) in cada sau in afara ei daca tot ii e frica. E doar o etapa care va trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luiza si andutza
nu dau nici cu pietre nici cu rosii
pe jos e parchet si covor
sunt in jur de 23 de grade in casa
caciula n au purtat de cand i am nascut, nici la spital nu li s a pus caciula in cap
nu s obisnuiti cu asa ceva, la o adik le mai pun glugile de la hanorace

nici nu stiu ce sa mai inteleg
in patuturi nu stau, ca sa zic ca macar pe perioada cu muci ii blochez acolo
ii mai pun, dar mai mult de juma de ora nu pot, ca ii apuca urlatul si nu va spun ce mirific e sa ti urle doi in urechi in acelasi timp
singurul care haraie in gat e Robert, la el greu ies mucii si cu aspiratorul, la frasu ies kile, la el...abia abia

azi dau comanda de aparat de aerosoli, poate scapam asa
si ma rog sa mearga cat mai repede ca sa nu mai stea pe jos in 4 labe, la o adik ii mai pun in patul mare sau le oi cumpara o ceva unde sa le pun jucariile si sa se joace fix acolo...Lucru imposibil
nush
acum dorm, sa vedem si cat
azi supa crema de brocoli cu ou, sper sa le placa, daca nu, treaba lor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Laura la fel am patit si noi. Am tras la fiecare spalare (usurel, cat sa nu zic ca nu am facut nimic) si dupa cateva luni a cedat. Asta s-a intamplat cand v-am zis eu ca am vatamat putza copilului, acum 2 saptamani. L-a durut tare, chiar si acum tresare la toaleta. Cred ca poti incerca si crema de care zicea Zumzu, Dermovate. Si o prietena de-a mea a decalotat copilul cu ajutorul ei. Eu nu am folosit-o pt ca in prospect scrie ca nu se fol decat la recomandarea medicului, pe perioada stabilita de el.

Mergi la inceput