Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(106)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Nu-i spart... Dar merge doar la anumite produse. La altele da ignore sau iti zice ca nu le are in stoc... iar la aia rosie, nici n-are fereastra de comanda...





"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:





Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Stie cineva daca in tarile dezvoltate din Europa sunt reduceri intre Craciun si anul nou? La noi stiu sigur ca nu sunt. Anul trecut in acea perioada cautam haine de bebe la reduceri si in afara de faptul ca nu erau, mi se pareau preturile chiar mai mari decat in mod normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Am citit 2 capitole si am o mare varza in cap,am retinut doar ca ne paraseste Ziki si imi pare foarte rau.

Lucia-stiu exact ce simti pt ca pana acum 2 sapt am trait aceeasi drama.Buburuza nu a mancat niciodata sau are acum o perioada in care nu mananca? La noi dupa 2 sapt de tratament au inceput sa se vada rezultate.Acum pot zice si eu ca mananca puiul meu,chiar daca fata de bebeii de pe forum M mananca f putin.



Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

MADALINA eu pot sa-ti spun de Italia si Marea Britanie, da sunt reduceri pana la 70 la suta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Saru-mana mult! Mi-ai luat o piatra de pe inima. Mergem special o zi la Viena pt shopping si m-a pocnit asa o idee: si daca nici acolo nu sunt reduceri?

Citat:
citat din mesajul lui rmbbc

MADALINA eu pot sa-ti spun de Italia si Marea Britanie, da sunt reduceri pana la 70 la suta.

Raluca si copilasul meu Carmen (14.12.10)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Aaaaa...mi-am mai adus aminte cate ceva:

Lori-subscriu si eu la ce au scris fetele.Esti foarte frumoasa si imi esti tare draga!

Andutza- mie mi-a placut foarte mult perioada sarcinii,imi adoram burtica si imi placea sa o simt pe micuta printesa.Ma simteam foarte speciala si frumoasa si mi se faceau toate mofturile.
Nu mi-a placut ultima luna caci nu puteam dormi ,ma dureau toate oasele,nu puteam merge,am luat 19 kg si ma chinui si acu sa scap de cateva si mi-a fost frica sa nu nasc prematur din cauza decesului tatalui.


Daca imi mai amintesc ceva revin.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Si in viena sunt reduceri.Ce as vrea si eu la shopping in viena.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Maimu..ai optat pentru un an sau pentru doi ?

si cic se considera tot venit impozabil,deci poti intra in cic doi,direct din cic unu..se va calcula 75% din cat iei acum indemnizatie.
e ff important ca ultimele 12 luni inainte de nastere sa nu ai intreruperi. adica sa nu ai zile/luni fara plata.




'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Maimu, mai bine gasesti un medic care sa-ti dea medicale. Nu lua fara plata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Maimutizca..nu ai cum sa beneficiezi de indmn daca ai intreruperi in cotizatie.
poti incerca prin cineva cunoscut eventual,sa iti bage cartea de munca undeva,la firma. iti platesti tu taxele pt angajat/angajator pentru 2-3 luni.
sa iti dai demisia de la fostul job..si sa incerci sa ai undeva contract fara sa mergi.




'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Sau varianta mea cu medicalele. Eu zic va rezolvi clar daca vorbesti cu un doctor aici... Dar cred ca tre sa vii prin Ro ca sa le rezolvi.

Mergi la inceput