Fiv la Sibiu (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

am inteles
mie mi-a zis sa sun in prima zi a CM si ca vrea sa ma vada



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Maria, Lelu, Yasmi .
Am avut protocol lung, poate chiar f lung in sensul ca am luat 12 zile gonal de 225, ovocitele mele cresteau cam greu. Dar a fost f bine pana la urma (desi eram ca un balon), la punctie am avut 15 ovo, iar ieri, cand m-au sunat, mi-au spus ca avem 11 puisori. Deci, eu cred ca e bine. Acum astept cu nerabdare alt telefon sa vedem cum au evoluat de ieri. Credem ca ne pregatim pentru blasto.
Pe mine m-a chemat la primul eco dupa 7 zile de stimulare, iar stimularea am inceput-o in ziua 7 a cm.
Fetlor, va doresc din suflet sa vi se implineasca visul.
Mergeti cu incredere la Sibiu, caci nu veti regreta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

roxa-m parca tu ai facut si diphereline nu?
ca eu nu mai inteleg nimic, ca ar fi putut sa imi de-a si mie luna asta din ziua 21, ca sa nu mai pierd inca o luna




Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Maria, da, am facut in ziua 21. Dar vezi tu ca protocolul nu e la fel la toata lumea. Am citit ca unele fete fac doze mai mici de diphereline si asta incapand din prima zi de stimulare. Poate asa o sa-ti dea si tie. Si chiar daca mai pierzi o luna, important e finalul. Du-te la eco sa vezi ce zice dr. Poate din cauza "balariilor" sau a mutatiilor tale o sa ai altfel de protocol. Eu cred ca o sa ai protocol scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria76 spune:

Maria81, daca te-a chemat in prima zi inseamna ca vrea sa-ti faca eco pe CM sau probabil accepta sa-l faci in alta parte pentru a depista eventuale chisturi, abia apoi vei incepe inhibarea in ziua 21 cu diphereline 3,25 doza unica sau 0,1 din ziua 21 si pe perioada stimularii pana la punctie.
Eu am avut ambele protocoale,cel de-al doilea cu 0, 1 a rezultat bb, se pare ca ajuta mai bine la implantare.
Si eu sunt mutanta MTFR C677- ACIFOL, ASPENTER, FEMIBION 1.

Bafta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

asa este ai dreptate, important este finalul



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

daria multumesc frumos de informatii

asistenta m-a sunat si mi-a zis sa sun in prima zi de CM ca in a 2-a sau a 3-a zi ar vrea dl dr sa ma vada




Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

maria...mie mi-a dat desorelle din ziua 2 de cm..pana in ziua 21, a zis sa ne vedem in ziua 22 maxim 23....ne-am vazut in ziua 22 , a constatat ca e ok, nu sunt chisturi...si acum urmeaza stimularea cu gonal..225 u.i din ziua 2..si vedem cat va dura,
Stiu ca sunt fete care nu au facut inhibare deloc...au trecut direct la stimulare, la mine inhibarea asa a fost cu desorelle
Roxa multumim de informatii, e f ok la tine, cred eu, sa dea dumnezeu sa reusesti si sa vii cu un beta bun...
O intrebare am daca se poate...ai facut FIV prin program?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Fetelor, m-au sunat de la Sb ca mi-au rezistat toti cei 11 puiuti . 8 se dezvolta bine, au 4 celule, iar 3 sunt mai lenesi. Maine ma suna iar. ET va fi luni. Doame ajuta! Am niste emotii...pe care vi le doresc la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

roxa-m felicitari, stai f bine. Doamne ajuta sa reziste toti si sa fie cat mai multi lipiciosi.
ma bucur tare mult pt tine



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput