Strugurasi de sept-oct 2011 **05**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

sau care se feresc de fructe proaspete, pot manca fructe uscate
eu imi iau cate o punga de de-astea de la raionul cu cereale si bag cu lapte si fulgi de porumb sau musli.

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Da stiu ca menta constipa, insa beau ceaiul asa de ceva vreme (mai scurta si si inainte aveam probleme.. dar renunt la ea ...
May ma gandesc sa fug sa iau protectis..sa vad unde gasesc...

Ionela.. o sa incerc atunci cu musetel maxim 10 ml pe zi...as face orice sa renunt la supozitoare...

Marryan.. imi pare tare rau, dar fa asa cum au zis fetele incearca cate un aliment pe zi.. si elimina ce e rau ... stiu ca nu ai curaj, insa fa-ti pt a nu pierde tu vitamine pretioase, sa mai zis ca micuta papa in laptic ce e mai bun din alimentatia ta?

Azi am mancat salata verde cu sfecla , boabe de porumb si sunca de pui... oare fac noapte alba.. dar a fost asa bunaaaa...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

sau care se feresc de fructe proaspete, pot manca fructe uscate
eu imi iau cate o punga de de-astea de la raionul cu cereale si bag cu lapte si fulgi de porumb sau musli.

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

May eu cand foloseam aparatul de aerosoli ii lasam sa adoarma mai intai si apoi ii ridicam in sezut si le puneam mascuta si trageau foarte bine...Daca se trezeau adormeau in max 1 min...Acum s-au obisnuit si adorm cand le pun mascuta...ce apa speciala pt aerosoli ai primit?

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

am scris ieri d p tel si vad ca nu mi-a aparut mes
Azi papam si noi mai bine, multumesc Ionela mult pt articole. E posibil sa fi fost greva, important e ca a trecut. Eu tot zic ca are reflux, ca vomita destul de des, dar dr zice ca nu, desi se potrivesc simptomele, cel mai clar eu zic ca e faptul ca dupa 5 min de supt incepe sa planga si nu prea mai poate manca dupa.. S-ar putea totusi sq fie de la o afta pe care am vazut-o pe limbuta, poate de aia a refuzat si suzeta si san. Seara insa l-am pacalit cu bibe, m-am muls pana m-au durut sanii...
SEi cred ca si noi avem tot dermatita seboreica, pielea e aspra, dar grasa, acneea acum ne trece, si zona aspra a aparut odata cu cojitele si cosuletele..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

I-am pus caruselul azi... nu prea a fost interesata. Mai incerc si eu mai tarziu.

I-am trimis poze surorii mele cu bubitele Maiei, ea fiind medic de familie si a zis ca e alergie alimentara. Adevarul este ca am tot mancat tot felul de chestii . Chiar si o lingurita de dulceata de zmeura am mancat
O sa incerc si eu o dieta mai stricta si apoi o sa introduc iar una cate una, ca nu mai stiu de la ce poate fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

SEI eu la George ii dadeam ceai, si multe siropele de colici, dar pe la vreo2 luni nu mai facea kk deloc. Ma durea sufletul sa il las sa faca singur a trecut si o sqpt si el nu facea. Am folosit lactoza, dar doar dk era cazul cu adevarat. Pe la vreo 4 luni si- a revenit singur. Atunci au trecut si colicii si am renuntat si la simeticona. Apoi am citit ca simeticona incetineste tranzitul. Nu stiu daca era de la ea sau nu, dar important e ca si-a revenit singur. Si ceaiul nu l-a ajutat deloc.. Acum depinde si ce ceai ii dai, eu ii dadeam baby drink.
Acum nu prea ii mai dau nici sirop si ceai nici atat. Ii mai dau apa putina cu homeopate, care vad ca il linistesc vreo 2 zile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

ionela, multumesc, m-am gandit si eu la ridiche neagra, dar am ales siropul de ceapa pt ca asta aveam in casa; am trecut si ridichea pe lista de cumparaturi, poate ajung maine in oras si iau, ca se termina si pampersii la fetita...
da, Madalina e putin diferita; ea seamana mai mult cu tati, doar ochii lui albastri nu-i are - toti au ochii mei; oare al patrulea o iesi cu ochii lui tati? sa mai incerc?


Invitatii evenimente, felicitari, decoratii craciun - manuale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

lena, imi pare rau ca aveti probleme cu alergia; in locul tau nici nu ma gandeam ca dulceata de zmeura i-ar face rau... (la noi daca nu sunt astfel de probleme nu prea imi bat capul cu toate cele - evident ca mananc mai cu grija, dar nu chiar asa strict cum citesc la voi care mai aveti necazuri cu bubite si colici ); dar asa e, ai dreptate, trebuie sa fii atenta la ce papi ca sa fie si bebita bine...


Invitatii evenimente, felicitari, decoratii craciun - manuale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Simmo, zmeura e din categoria alergen... :((
Ma simt atat de vinovata ca am mancat ca haplea.
Nici eu nu eram stricta . Pana acum daca mancam la 9 puteam sa stau pana la 3 fara sa mananc si sa imi fie foame. Acum ca stiu ca nu prea am voie as manca si dulapul .
Nu stiu cum o sa ma descurc, dar trecem noi, sper sa fie de la alimentatie, ca asta o rezolv eu. Nu stiu cat de bine a vazut in poze sora mea... i-o mai arat live diseara.

Adiel mai are timp sa aiba ochi albastri. Eu inca mai sper la Maia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Chiar.. s-au mai modoficat la culoare ochisorii puiutilor vostri? in ce sens?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput