Strugurasi de sept-oct 2011 **05**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

sei, eu o imbrac un picut mai grosut fiindca e racita si stranuta daca o las doar in body.
adica ii dau body cu maneca scurta si salopeta sau trening flausat sau un pic mai grosut.
sau body cu maneca lunga si mai grosut cu pantaloni de bumbac.
functie de cum e body-ul mai pun o bluzita sau nu.
tin temperatura la 23.5

mi se pare ca-i pui prea mult ciorapi cu chilot si pantaloni.
mai bine ii pui sosetele chiar de sunt pantaloni cu picior.
in fine, tu stii mai bine :)




mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Anca, posibil sa fi fost greva suptului. Nu te alarma... atat timp cat e bine in general... mai au si ei toane.... daca persista insa.. trebuie urmarit
Vezi ca e tot cam la 6 sapt... nu cumva e mai balonat? poate de aici si regurgitatul




Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Anca, posibil sa fi fost greva suptului. Nu te alarma... atat timp cat e bine in general... mai au si ei toane.... daca persista insa.. trebuie urmarit
Vezi ca e tot cam la 6 sapt... nu cumva e mai balonat? poate de aici si regurgitatul




Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Ionela, ce anume ar trebui sa ne alarmeze? Andrei de 2 saptamani regurgiteaza dupa fiecare masa. Laptic la cateva minute dupa supt si la 2 ore laptic branzit. E si mai agitat, pare ca se chinuie mai mult sa dea basinute, plange mai accentuat (eu credeam ca i s-a schimbat plansul) si doarme mai putin noaptea. Are 4900gr la 8 saptamani. Multumesc



Cea mai fericita 21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

oana , in cat timp ti a venit comanda de hainute ?
am comandat si eu azi dar nu am primit inca mail sa mi spuna cand ajunge

edit : se potrivesc masurile ?
tu pt ce luna ai luat ?


_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Lena, mie dr mi-a zis ca la un an de la ceza pot sa raman iar insarcinata. Mai devreme nu e recomandat.

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Fetelor, cele cu ceza, cand avem liber la bb2?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Citat:


Alex, spor la treaba daca te apuci de pilates. Eu am avut o tentativa acu 2 zile insa imi alunecau picioarele pe parchet si am zis ca trebuie sa imi iau sosete anti-alunecare. Ce de scuze !!! A;ta data eram mai ambitioasa


Eu imi propun sa ma pompez acum, sa ii las sotzului lapte pentru masa de la ora 7 si sa ma duc la Pilates. Incepe la 7.15 ora pentru incepatoare. Problema mea cea mai mare e ca ma simt ametita, nedormita, lipsita de energie, in schimb vointa am. Povestesc dupa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, mersic mult . Eu daca nu stiam prea multe despre dermatita atopica am crezut ca e un diagnostic diferit de ce mi-a zis sormea. Acum se leaga totul.
Da,nu este grava, pentru ca e inceputul...zik eu.
Ma intreb cat de "super" e pediatra mea k doar mi-a spus sa nu beau lapte.
In fine.

Am dat-o o data cu crema aia, mi se pare cam grasa. As incerca o crema bio... voi stiti vreo crema bio pt dermatita atopica?

Mersic Kora, good news :D

Alex, sa vezi cum iti revii dupa sedinta. Free your mind.
Asteptam vesti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

La multe lunite!! Multa sanatate si fericire! Sa va aduca nenumarate bucurii!


Citat:
citat din mesajul lui marryan

Neata,
Va invit la o felie de tort cu un pahar de suc proaspat stors de morcovi si un mar mic mic, astazi Valeria face astazi 3 lunite, sa imi fii sanatoasa puiul mamii, sa imi cresti mare si sa scapam repede de colici si reflux, te pup iubita lu mami


revin sa povstesc cum am scos din alim tot ce exita fetita, si cum introduc alte noi,

sa trezit acum fetita si avem program de schimbat scutem si papa.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011




mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Mi-a venit aparatoarea de frig.............sa vad daca ma descurc s-o montez si mai trebuie sa stea si pitica in wrap si aparatoare.E ideal ptr deplasari mai ales la munte.Sper sa fie ok, ca daca o fi si zapada n-am cum sa merg cu caruciorul.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Camady, sa faci poze sa te vedem si noi.

Eu azi am fost cu picea la pediatru in sling. a fost super ok. Era fain dak aveam o aparatoare, k nu tb sa o imbrac asa gros. Dar a fost ok si asa

Mergi la inceput