Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012(33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutza27

Lexi, daca poti stai linistita in pat.


Puiutza, nu pot ca-s la birou. Dar sper sa-mi treaca.
Felicitari pentru trairile legate de miscarile bebelinei, sunt tare frumoase, intr-adevar. Dar stai sa vezi mai incolo, cand va capata forta.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 31+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tebligia

neatza fetelor am venit si noi de la doctor
avem 1500 gr si suntem mai mare cu 10 zile in rest totul este ok
Alina eu sunt pentru intalnire cum am mai spus astept locatia, mie mi-ar conveni un chinezesc sau libanez
pupam
28 +Andrei

Felicitari.
Le mai asteptam si pe Georgia si Aerlilian




in 27+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Buna dimineata si de la noi! Nu raportam nimic nou, doar ca va citim! Azi ne duce tati la shopping si poate achizitionam ceva frumusel.
Felicitari puiutza pt bebelusa afectuoasa. Iris a noastra, reactioneaza cel mai bine cand il aude pe tati. Sore exemplu daca a fost la munca toata ziua, de cum intra in casa si se apropie de noi, incepe un concert allegreto si loveste, loveste pana o mangaie si o striga pe nume. E divin :)
Olga multumesc din suflet!

25+ cu pisicutza Iris Myra Nicolaou
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Si la mine se misca bebelina de numa' - numa' ... si-mi place la nebunie!

Azi noapte mi s-a intamplat ceva tare ciudat..in primul rand, nu mai stiu cat a fost vis si cat realitate...ma durea burta (asta nu stiu daca visam sau chiar asa era)...drept pentru care m-am dus si am luat un no-spa (asta chiar s-a intamplat)..apoi m-am pus la loc in pat..si tot ma durea...si ma tot gandeam/visam "aoleu..nasc deja.. si n-am decat 7 luni "... a fost groaznic de stresant.

Si eu sunt la serv, dar tare m-as intinde intr-un pat..imi face cu ochiul canapeau din receptie..cu cele 2 pernite..cum ar fi sa ma intind acolo , si care cum intra sa ma gaseasca sforaind

29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

buna dimineata la pranz

va invit la o salata de fructe cu miere, nuca si grau

Lady
mie mi-a spus doctorita ca nu o sa ma adoarma, o sa fiu perfect constienta, o sa vad si bebelusul imediat
singura chestie care o sa ma deranjeze o sa fie sonda urinara, pe care o urasc, sau poate a doua oara n-o sa mi se mai para asa freaky

Canne, multa putere va doresc si la anul o sarcina si un bebe sanatos


bai, cand va vad ca va plangeti de kilograme ma faceti sa rad, ca de lasat de mancare nu mai pot acum, de fapt nu vreau.
eu am 15 kile pe cantarite acum jum de ora la 26 de saptamani.
in afara de moaca care mi se pare ca e din cu totul alt film, gusa, obrajiori a la bunica, pana si nasul e umflat, adica horror, in rest chiar imi place de mine
mi se pare ca-s chiar sexoasa in postura asta de grasunica..bine, cand o sa se duca hormonii de sarcina nu stiu ce parere o sa am despre pregnozaurul din fata oglinzii, dar pana atunci nu-mi bat capul.
noi sa fim sanatosi, ca in maxim 8-9 luni dupa nastere stiu ca o sa fiu la fel ca inainte, dar multttt mai implinita sufleteste

asa ca, terminati cu prostiile si bucurati-va de sarcina

********************************************

26+ cu bebe mic si scump David-Andreas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

asta chiar e tare cu Pregnozaurul din fata oglinzii buna rau.

32+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

sa va zic ce a papat pregnozaurul de mine azi la 12 supa de galusti,salata de boeuf si la desert 2 gutui coapte cat capul meu de mari si sa ma mai vait de kg nu ma mai vait ca ma bate sofia.


Adica la aproape 33 de sapt am 11,5 asa ca nu ma mai plang sper doar sa nu depasesc 14 pana in decembrie ca sper ca a-ti luat in calcul porcul ,cozonacii,prajiturile de casa,salatele cu maio si alte delicii.

32+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Iarta-ma puiutza, gata esti in lista:
puiutza
Ligia
Ica
Alina_anto
Faith
bulinutza
mady
aerlilian
marysa
Olga

Si mie imi place ideea cu rest bongiorno, din victoriei. Daca ne hotaram ca e ok, sun la sf sapt si fac rezervare.

Ligia, ai un grasunel
Ileana, Georgia Va asteptam cu vesti frumoase!

Eu am avut iar o noapte greA, dar incerc sa ma obisnuiesc cu ideea.. Acum am o durere groaznica de cap si usoara ameteala (cred ca e de la vreme). Iar bebe s-a agitata, mi-a intors burta pe toate partile..

Merg sa fac niste snitele de pui (cu cartofi pt Sara) si muraturi pt mine. Altceva n-am chef si nici dispozitie sa fac..Sunt plouata azi..











Alina 30+cu Robert-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Eu nu mai pot de foame..abia astept sa vina mancarea - mi-am comandat supa de rosii cu orez...si o salata crocanta de pui...

29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

nu-i problema,primesc eu toti porcii, maionezele si prajiturile
mai am 13 saptamani la dispozitie sa ma bucur de bombele astea calorice, dupa aia o data cu recuperarea neuronilor o sa vi le inapoiez


********************************************

26+ cu bebe mic si scump David-Andreas


Mergi la inceput