Experienta vouchere

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Buna,fetelor!
sa va povestesc o noua "experienta" cu un site de reduceri ,Groupon.Cred ca ma las de sportul asta.Am cumparat un voucher pentru un curs de limba engleza de 6 luni+40 de ore de curs specializat,la alegere.Cand am vrut sa accesez cursul specializat ales,mi s-a spus ca nu se mai poate ca tocmai au expirat cele 6 luni,ori oferta nu suna deloc asa,ca cele doua cursuri trebuie sa se incadreze in intervalul de 6 luni.Am luat legatura cu grouponul,care n-a avut de spus decat ca partenerul lor nu raspunde la mesaje si atat.Cand i-am intrebat retoric daca nu cumva e vina lor ca nu au prezentat oferta asa cum trebuie,nu mi s-a mai raspuns deloc.Dealtfel,administratorul de curs imi spusese ca nu vor mai colabora cu ei pe viitor,tocmai din aceasta cauza.Pana una alta,nimeni nu pare sa se simta responsabil pentru aceasta greseala.Am facut o reclamatie si la OPC,la care sper sa primesc un raspuns.
Un alt tepar e siteul getadeal,care a intermediat o vanzare a firmei farduri.ro,cu produse expirate.Am verificat produsele pe checkcosmetic.net si erau superexpirate de ani de zile.HORROR,ce sa mai zic.Cum ziceam,gata cu voucherele,ca m-am saturat de tepe si tepari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Ca sa fiu corecta,sa povestesc si urmarea care a venit chiar in dimineata asta.Nu stiu ce a functionat,reclamatia la OPC sau pe forumuri,dar a functionat.Deci,cum va spuneam,mi-au scris sa ma intrebe daca sunt de acord sa-mi ramburseze parte din banii pe care i-am dat pe curs.Bineinteles ca sunt de acord,ca de facut cursul in continuare,nu mai era posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lorenza, preseaza-i mai tare sa-ti dea toti banii inapoi! Nu ai cum sa faci refuz de plata prin banca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Referitor la anumite produse, ca sunt prea scumpe, si eu m-am invatat minte: cand apare ceva ce m-ar tenta, caut pe net pretul produsului respectiv si, de multe ori, il gasesc mai ieftin decat pe site-urile cu reduceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Nu pot sa-i presez sa-mi ramburseze toata suma,ca ce a fost mai important din curs,am parcurs.Acum,hai sa fim seriosi,traim in Romania,nu avem chiar asa multe drepturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Am achizitionat un voucher pentru consultatie oftalmologica la Europe Eye prin Groupon.
Au fost cam neprofesionisti, doctorita mi s-a parut cam tanara si fara experienta si cam repezita, nu stiu cum ar fi fost la alt medic pentru ca batea vantu pe-acolo, desi clienti erau; au spatii mari frumoase si noi, insa ca profesionalism, nu m-au marcat deloc. Au respectat programarea si cam atat, ar mai fi trebuit sa-mi faca si examenul de camp vizual (conform voucherului), insa se face la recomandarea medicului, si cum medicul era grabit...nu a mai recomandat acest examen
servicii romanesti 100%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pitbulitza spune:

Salutare fetelor,
Eu am sa va comunic urmatoarele:

1. cumparat voucher prin Getadeal, la Wonder Cosmetics, un salon cica de fitze din zona Dorobanti. Tuns+spalat+coafat parca aveam. Ma programez, ajung la salon, acolo SOC! Nu pot fi acceptata deoarece am parul lung. Intreb unde scrie asta. Mi se raspunde ca nu trebuie sa scrie doamna!!! E logic!!!! Dupa logica mea zic, ar fi trebuit sa specificati, ca sa nu imi pierd timpul. Dar vai, nu va pierdeti timpul, achitati taxa suplimentara de 30 de lei si va facem.
Din partea mea sa va bagati voucherul in partea dorsala. Evident am plecat si am solicitat chiar in acea zi rambursare de la Getadeal. Acea zi era la inceputul lui octombrie. Jegosii aia imputiti de la getadeal nici acum nu mi-au returnat banii, desi ii sun si le dau mail ZILNIC! Ba ca nu le merge sistemul, ba ca au baza de date "stricata" si nu pot face rambursari, ba ca "nu stiu ce se intampla, eu va spun ce mi se comunica de la centru"... Ultimele 3-4 texte au fost: "maine va intra banii", "maine va intra sigur banii"... "va rog sa ne furnizati un alt cont, ca ala nu merge" si "maine la prima ora aveti banii in cont".

2. Si acum sa va zic si de bine. Am luat alt voucher evident, parca de pe zipbox, la salonul Madysson Style. Nu au site, au doar o pagina de facebook neintretinuta, fara preturi, fara nimic. Par obscuri la prima vedere, dar eu ii stiam, ca ii luasem mai de mult maica-mii cadou un voucher la ei, cu de toate absolut, si a venit mama acasa plutind pe norisori. In special l-a laudat pe "coafez", Vali, un tip mic si tiganos, dar mare artist. L-am incercat si eu azi si sunt de partea maica-mii. Misto e ca respecta tot ce e pe voucher, inclusiv blestematul ala de masaj capilar, pe care nu l-am primit nicaieri.
Eu sunt extrem de pretentioasa si carcotasa, ca am parul lung si foarte des si incurcat si trebuie mana de maestru ca sa ma rezolve pe mine. Deci Vali e cel mai tare. Cu incredere la Madysson asadar.

Va mai tin la curent sau daca imi mai aduc aminte de ceva, postez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pitbulitza

Salutare fetelor,
Eu am sa va comunic urmatoarele:

1. cumparat voucher prin Getadeal, la Wonder Cosmetics, un salon cica de fitze din zona Dorobanti. Tuns+spalat+coafat parca aveam. Ma programez, ajung la salon, acolo SOC! Nu pot fi acceptata deoarece am parul lung. Intreb unde scrie asta. Mi se raspunde ca nu trebuie sa scrie doamna!!! E logic!!!! Dupa logica mea zic, ar fi trebuit sa specificati, ca sa nu imi pierd timpul. Dar vai, nu va pierdeti timpul, achitati taxa suplimentara de 30 de lei si va facem.
Din partea mea sa va bagati voucherul in partea dorsala. Evident am plecat si am solicitat chiar in acea zi rambursare de la Getadeal. Acea zi era la inceputul lui octombrie. Jegosii aia imputiti de la getadeal nici acum nu mi-au returnat banii, desi ii sun si le dau mail ZILNIC! Ba ca nu le merge sistemul, ba ca au baza de date "stricata" si nu pot face rambursari, ba ca "nu stiu ce se intampla, eu va spun ce mi se comunica de la centru"... Ultimele 3-4 texte au fost: "maine va intra banii", "maine va intra sigur banii"... "va rog sa ne furnizati un alt cont, ca ala nu merge" si "maine la prima ora aveti banii in cont".

2. Si acum sa va zic si de bine. Am luat alt voucher evident, parca de pe zipbox, la salonul Madysson Style. Nu au site, au doar o pagina de facebook neintretinuta, fara preturi, fara nimic. Par obscuri la prima vedere, dar eu ii stiam, ca ii luasem mai de mult maica-mii cadou un voucher la ei, cu de toate absolut, si a venit mama acasa plutind pe norisori. In special l-a laudat pe "coafez", Vali, un tip mic si tiganos, dar mare artist. L-am incercat si eu azi si sunt de partea maica-mii. Misto e ca respecta tot ce e pe voucher, inclusiv blestematul ala de masaj capilar, pe care nu l-am primit nicaieri.
Eu sunt extrem de pretentioasa si carcotasa, ca am parul lung si foarte des si incurcat si trebuie mana de maestru ca sa ma rezolve pe mine. Deci Vali e cel mai tare. Cu incredere la Madysson asadar.

Va mai tin la curent sau daca imi mai aduc aminte de ceva, postez.


Very strange cum la primul tau post lauzi un salon care are nuami bile negre la subiectul asta....


hai sa zic si eu de Getadeal...cica aveau un fel de promo ca in fiecare zi se trage la sorti un castigator din cei ce cumpara in ziua respectiva.
ma suna ca am castigat un voucher egal cu suma achizitionata initial, cu termen de 7 zile sa-l folosesc. Afiseaza si pe site-ul lor acelasi lucru.
Il folosesc, aleg optiunea sa platesc cu bonul oferit de ei si ....surprize, surprize... dupa 3 zile primesc pe mail, in loc de voucher un mesaj cum ca nu au intrat banii in cont pentru serviciul respectiv. Deci praf in ochi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Iar eu ... in cautare de "chilipiruri" ajung pe www.bestdealz.ro/oferta/121456/uscator-de-par-ufesa-sc8346-essential-cu-2-viteze-si-placa-de-indreptat-parul-ufesa-pp-5110-styler-ceramic-profesional-la-pretul-de-149-lei-ia-ti-setul-ideal-pentru-cele-mai-frumoase-coafuri-" target="_blank">BestDealz la un pachet cu ce ma interesa pe mine "Uscator de par Ufesa SC8346 ESSENTIAL cu 2 viteze si placa de indreptat parul Ufesa PP 5110 - Styler ceramic profesional, la pretul de 149 lei! Pret real 290.00ron Cat castigi 141ron Reducere 48%"

Minunat zic... si ce-mi vine mie sa verific preturile pe alte site-uri, cand colo..ce sa vezi.. separat: www.price.ro/preturi_ufesa_uscator_de_par_sc8346_essential_42255.htm" target="_blank">USCATOR = 75 LEI si www.shopmania.ro/ingrijire-par/p-ufesa-pp5110-9281027" target="_blank">PLACA - 90 LEI, total 165 lei! si asta fara reducere...brrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Am primit si eu de ziua mea un voucher de pe reduceri azi la un salon, Swiss beauty se cheama, este pe la Basarab! De obicei nu ma tund decat la coafeza mea de vreo 13 ani deja, dar fiind cadou, am zis sa incerc! Era vopsit, spalat, tuns, coafat, tratament cu particule de aur, masca cu particule de aur, masaj capilar, bla bla bla!
Ce sa zic, salonul cam jegosel, praf de un cm pe blatul ala unde-si tin periile, etc..., m-a tuns o tipa care nu prea le are, nu-mi place ce mi-a iesit, m-am mai indreptat eu acasa, nici vorba de tratament, masaje, styling, vopsit, spalat tuns, uscat cu feonul si gata!
Nu-l recomand!

Mergi la inceput