Experienta vouchere

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Am luat un voucher pt un tratam facial si pensat si alea alea la Buticul de sprincene.
Aici era oferta:
http://www.fundeal.ro/bucharest/tratament-facial-premium-tratament-zona-ochilor-stilizare-sprancene-la-67-ron.html

Eu una am fost multumita.
Tipa foarte draguta si de treaba. Si-a facut treaba cum trebuie.
Chiar o sa ma mai duc.


Si am mai luat un voucher pt 12 sedinte initiere inot la Olimpia.
Niste badarani aia de acolo.
Am deschis si un subiect, aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171810

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Citat:
citat din mesajul lui mishaa

Eu am cumparat prima oara un voucher de reducere de pe kuponiada, mereu cumpar de acolo, mi se par cei mai seriosi.

Am fost pentru o problema la ten si am facut o consultatie dermatologica si 4 consultatii dermatoscopie la clinica hilmi medical center.

mi-a placut foarte mult, si acum am mai cumparat un voucher tot aici dar pentru consultatie endocrinologica + evaluare functie tiroidiana + ecografie glanda tiroida + analize TSH + FT4 + ATPO. Revin cu mai multe pareri dupa consultatie. Pana acum de bine despre promotia lor cu vouchere. Sa vedem si acum.



Eu am o problema cu Hilmi...chiar vroiam sa scriu!

Am avut un voucher pentru control gineco+PAP si am platit separat o analiza de secretie.
M-au sunat dupa o saptamana ca au venit rezultatele analizelor...ma duc, surpriza, doar cele platite erau, PAP-ul nu.
Ma pun sa semnez ca le-am primit, dar fac si precizarea ca au venit doar partial, iar dr-ul imi promite solemn ca ma va suna personal cand vin rezultatele, ca ei nu pun oamenii pe drumuri aiurea, etc.
Au trecut inca 2 saptamani de atunci si nu am vazut niciun alt rezultat


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

ce-ai facut, s-a rezolvat? Eu am facut consultatiile, evaluarea si ecografia, trebuie sa ma programez pentru analize. N-am avut deocamdata probleme, insa o prietena care a luat cred ca acelasi fel de voucher ca tine (cu papanicolau), a platit tot asa, suplimentare pentru inca niste analize insa i-au spus la clinica faptul ca cele suplimentare mai dureaza putin pt. ca au au avut multe vouchere si s-au scuzat, iar dupa cateva zile i-au venit si acelea. Mai suna la ei, vezi ce zic, sigur iar au fost multe cupoane si probabil au prioritate cele din promotie si apoi celelate. Sa-mi spui cum au iesit, bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana16 spune:

In data de 9 ianuarie 2012 am facut comanda pe site-ul MyDeals.ro de o masuta de laptop, in valoare de 45 RON.


Dupa diverse convorbiri cu furnizorul, a ramas ca masuta sa imi fie livrata in data de 13 aprilie 2012 (am vorbit cu dansul in repetate randuri si am inteles ca au fost niste probleme cu fabricarea acestor masute, insa am fost de acord intr-un final sa astept)

Astazi l-am contactat din nou pe dansul si mi-a comunicat faptul ca dvs nu ati platiti nici unul din aceste vouchere, prin urmare nu poate face livrarea.

Prin urmare, dupa 4 luni de asteptare, masuta nu mi-a ajuns, din cauze externe, care au legatura cu proasta gestionare a lucrurilor, si nici banii nu mi s-au returnat.

Am incercat sa ii contactez pe cei de la MyDeals pe nr de tel 0746.933.257. insa nu mi s-a raspuns.
Urmatorul pas este reclamatie direct la Protectia Consumatorului pentru frauda si nerespectarea obligatiilor de plata, si publicitatea bine-meritata pe forumuri si in cercurile cunoscutilor, pe Facebook si pe toate blogurile dedicate acestor reclamatii.

Eu, ca si client, ma consider ca trebuia sa fiu anuntata din timp de nerespectarea platilor, ca sa pot lua masurile care se cuvin, insa nu am fost contactata in nici un moment in aceasta privinta, ba mai mult, nu mi se raspunde nici la e-mailuri. Cu siguranta a fost prima si ultima oara cand fac comanda de pe acest site, NU RECOMAND deoarece neseriozitatea este dusa la cote maxime!

Neavand absolut nici un raspuns timp de 4 LUNI referitor la comanda mea, mailurile au fost ignorate cu desavarsite, nimeni nu raspunde la acel telefon, dimpotriva, mi se respinge, ultima solutie a fost reclamatia la OPC! Am fost astazi la OPC cu toate dovezile impotriva acestui site, asa ca va rog sa faceti si dvs acelasi lucru! Am postat si pe Facebook pe site-ul lor http://www.facebook.com/MyDeals.ro toate reclamatiile mele, insa mi-au fost sterse!! Patronul este Mihai Gabriel Marginean, Str. IOVITA 12 BUCURESTI, si se va trezi cu o bine meritata amenda!! Imi voi recupera banii chiar de-ar fi sa merg pana in panzele albe, si le voi face pe internet publicitatea pe care o merita.... NU trebuie sa mai acceptam atata nesimtire crasa si bataie de joc! Daca aveti nevoie de detalii legate de firma "stimabilului" va rog sa imi scrieti pe acest site. Cei de la OPC mi-au dat dreptate si deja au inceput procedurile! Nu ne putem lasa calcati in picioare de un neica nimeni care habar nu are de minime reguli de bun simt in ceea ce priveste relatia cu clientii! Aceste tepe incredibile trebuie sa dispara si acest personaj Mihai Gabriel Marginean trebuie tras la raspundere in fata legii. Conditiile generale de vanzare a acestor vouchere, si nu numai ca sunt incomplete, dar sunt si ambigue, si pe asta probabil mizeaza si “stimabilul”. Va invit sa faceti reclamatie la OPC, acesta fiind primul pas, eu deja am facut acest lucru si am prezentat toate dovezile (copii de ecran ale voucherului, copii de ecran ale conditiilor de achizitionare a voucherelor, date despre firma, extras de cont care reprezinta dovada platii). Am luat deja legatura cu furnizirul caruia nu i s-au platit nici unul din aceste vouchere si i-am solicitat o declaratie, deoarece sunt hotarata sa merg si mai departe in demersurile mele. Reamintesc faptul ca nu numai mailurile si apelurile sunt ignorate cu desavarsire, dar reclamatia mea facuta pe Facebook a fost stearsa, prin urmare exista cineva care are timp sa citeasca toate aceste lucruri! Astfel de tepari trebuie sa dispara odata pentru totdeauna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina01 spune:

eu am achizitionat de pe site-ul Fundeals un cupon pentru hepatita si vdrl si in 3 zile totul a fost gata. reducerea era la http://www.hilmi.ro/ si din fericire a iesit bine insa vad ca s-a mai discutat despre clinica aceasta iar inputul meu este la fel, pozitiv. tot respectul pentru medicii lor, fac o treaba minunata si credeti-ma ca este super important sa stie sa vorbeasca cu tine si sa te asculte. Mai ales eu, care am mai tot umblat prin spitale si clinici. se observa diferenta de mentalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihai121981 spune:

Am vazut pe groupon acum o sectiune deicata copiilor, este un banner mic pe prima pagina in dreapta. Am vazut si o oferta de body-uri Carter's la 69 ron. si niste joculete pentru copii foarte interesante. A cumparat cineva pana acum???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Am cumparat de pe crazydeal.ro un voucher pentru un sah electronic la 49 de lei+transportul.Pretul mi s-a parut bun,dar cutia in care a venit produsul,absolut jalnica.Nici produsul ca atare nu era in cea mai mare regula,parea sa fi fost pentru prezentate,cam julit,adica.Nici gand sa-l pot face cadou,asa cum intentionam.Se pare ca acest crazydeal nu e site de cupoane ,ci pur si simplu isi comercializeaza produsele proprii pe care nu stiu din ce magazine de rebuturi din afara si le aduc,ca nu exista instructiuni in limba romana pentru produs si nici prezentabile nu sunt.
CRAZYDEAL=TEPARI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

@Lorenza, fa reclamatie la OPC. O poti face pe mail.
Eu am fost multumita de tot ce am luat de pe Kuponiada si Zumzi. La un tratament cosmetic nu m-am inteles cu cele de la salon asupra programarii si am solicitat catre Zumzi returnarea contravalorii voucherului. Banii mi s-au intors in cont fara nici o problema.




"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu-mi spune! Cumva la beauty else? Ca eu inca imi astept banii pe doua vouchere luate de pe zumzi la salonul asta fantoma care nu mi-a raspuns la telefon, asta cand a sunat in sfarsit dupa 3 zile de ton de ocupat

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Nu-mi spune! Cumva la beauty else? Ca eu inca imi astept banii pe doua vouchere luate de pe zumzi la salonul asta fantoma care nu mi-a raspuns la telefon, asta cand a sunat in sfarsit dupa 3 zile de ton de ocupat

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Nuuuu, undeva in Brasov. Dar banii i-am recuperat de la Zumzi cu un singur mail. Eu iti doresc bafta!




"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Evitati voucherele de epilare definitiva SPL de la Avangarde!!
Am laut de la ei, pe vremea cand prestau in zona centrala, 4 sedinte axila. Am facut 3 si programare pentru a 4-a, iar cand m-am prezetat la salon....i-ai de unde nu-s.
S-au mutat fara sa-si anunte clientii cu programari in derulare.
Pe cardul pe care il primisem de la ei aveau trecut un nr de tel taiat cu pixul, sun totusi la acel nurma si aflu ca mai este valabil si functioneaza in alta locatie, undeva in Drumul Taberei.
Le-am facut ceva scandal si mi-au spus ca ma pot duce fara probleme si chiar fara progreamare sa-mi efectuez sedinta si la salonul lor.
O sa ma duc, desi ma cam duc degeaba....dupa 3 sedinte nu vad un mare succes.
In schimb, am luat epilare definitiva inghinal, la Perfect Contur, undeva pe Goga, iar acolo am vazut rezultate dupa prima sedinta, dupa a 2-a ..si mai bine.
E cam inghesuit salonul, nu ai pic de intimitate, dar macar vezi rezultate.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput