Brum. N-D 99- Bv Walkiria, miere, mariucas!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

walkira, da, poti incepe folosirea garmastanului.. eu l-am folosit, nu l-am gustat, e drept, dar Matei nu parea deranjat.. il stergeam doar cu un servetel, nu spalam cu apa.. ragadele se fac in primul rand daca bebe nu e pozitionat corect la san sau daca nu prinde tot mamelonul.. adica, ai grija sa nu prinda doar sfarcul, ci sa aiba gurita deschisa bine si sa apuce tot mamelonul, a.i. sfarcul sa fie aproape de omulet.. sper ca ai inteles din explicatiile mele cat de cat, nu-s prea coerenta sau functionala acum... daca o sa ai probleme, nelamuriri, nevoie de ajutor, suntem p-aici.. altfel, da-i sa suga la cerere, lasa-l la san cat vrea, ca sa se instaleze lactatia, nu te speria daca vine laptele mai greu sau ai doar cateva picaturi la inceput, mai ales ca esti cu cezariana, poate dura pana spre o saptamana pana apare ca lumea lapticul..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

Luny multumesc mult pt sfaturi. Cu siguranta o sa va bombardez cu intrebari, ca pana acum recunosc ca saream peste subiectul alaptat, crezand ca nu voi fi asa norocoasa. Sper sa ma invete asistentele cum sa-l pun corect. Teoria e buna, dar sa vedem practica.

Pupici!



Bebita al meu iubit

Cu ajutorul Sfintei Fecioare Maria sunt 38+ cu David Andrei
Multumim Doamne si ajuta-ne sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leonardo2007 spune:

Walkiria

Pe youtube gasesti multe filmulete despre alaptat - cum sa-l pozitionezi corect pe bebe, diverse pozitii de alaptat, greseli uzuale.
Eu am cautat "breast feeding newborn"
Bafta!

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Walkiria, pe maine zici ca ai [rpgramata cezariana? Sa stiu sa te trec in titlu . Nastere usoara si fara emotii!
Am uitat sa va dau buna dimineata si o . Mi-am trimis copilul la gradi, am pus haine la spalat...si acum bantui un pic pe net. Mi-e inca un pic somn, sa vad daca reusesc sa ma culc la loc.

diana35+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007 AMR in formula 2 in 1

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec.2011 spune:

Cat pe ce sa uit: La multi ani MATEI de luny, MATEI de Simo78, MATEI de Loredana_m si MATEI de Lia. Si alti Matei fratiori mai mari sau in burtica!
Edit: Oops, am ramas logata cu userul comun (dianalaura)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_comsa spune:

Buna fetelor, suntem si noi acasa....bebele a papat si acum doarme, azi noapte a dormit 8 ore, deci se vede k s-a acomodat bine....
Raul Mihai a avut 51 de cm la nastere dar nu a primit nota 10 ci 7/8 k am citit biletul de iesire din spital si a fost in suferinta fetala acuta, la mine cezariana a fost de urgenta k nu mai aveam lichid, nici contractii cu tot cu perfuzia nu s-a intamplat nimic, si cand s-a nascut bebele avea tripla circulara de cordon...deci nu au fost lucrurile prea roz...dar noi suntem super bine, eu zici k nici nu sunt operata, nu ma supara nimic, am o taietura asa fina de nici nu se vede....va pupam si va dorim o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Neata fetele va poftesc la o ,bine ai venit acasa DEEA_COMSA sa va traiasca bebelusu.
LA MULTI ANI PENTRU TOTI CE POARTE NUMELE EV.MATEI inclusiv bebelusului meu din burtica

39+ ,teodor de 3 ani,tati si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
beau si eu cafeau cu voi cat mananca fi-miu si se uita la bernard al lui de dimineata.
eu dorm din ce in ce mai profund si legat, parca simte corpul ca sunt ultimile nopti de somn legat

walkiria - cum zicea si loredana youtube-ul te ajuta enorm si pt restul intrebarilor o sa fie mereu o fata online sa te ajute cu un sfat. important e ca ai primit unda verde

placenta anterioara depinde si de cat de sus situata este. dar asa cum a explicat bianca daca este fix unde se face taietura atunci da, este o cezariana complicata si de evitat.

la multi ani Mateilor in plus multa sanatate mufului, sa sarbatoreasca fara febra

mama de mic +s36+ AMR 3sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

felicitari inca o data. si primul meu baiat a luat 7 la nastere. nu are nici o legatura cu starea lui de sanatate de dupa. reflecta doar cat s-a chinuit pe timpul nashterii si se vede treaba ca pt ei a fost destul de greu. ma bucur sa aud ca sunteti bine, tot inainte, tot asa

Citat:
citat din mesajul lui Deea_comsa

Buna fetelor, suntem si noi acasa....bebele a papat si acum doarme, azi noapte a dormit 8 ore, deci se vede k s-a acomodat bine....
Raul Mihai a avut 51 de cm la nastere dar nu a primit nota 10 ci 7/8 k am citit biletul de iesire din spital si a fost in suferinta fetala acuta, la mine cezariana a fost de urgenta k nu mai aveam lichid, nici contractii cu tot cu perfuzia nu s-a intamplat nimic, si cand s-a nascut bebele avea tripla circulara de cordon...deci nu au fost lucrurile prea roz...dar noi suntem super bine, eu zici k nici nu sunt operata, nu ma supara nimic, am o taietura asa fina de nici nu se vede....va pupam si va dorim o zi frumoasa

bebelusul meu :*



mama de mic +s37+ AMR 2sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

LA MULTI ANI FERICITI MATEUTILOR, SA NE TRAIASCA, SA FIE SANATOSI SI VOIOSI!!

Poftiti chestii ingrasatoare, acum cat putem!!








Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput