Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

anda lasa ca nici noi nu suntem pe felie mereu. mai lipsim dar apoi recuperam cumva
cate kg are Alexandru?



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





Are 8.2kg si 68cm, deci mic si indesat, asa ca mami


fericita de Alexandru (11.04.2011)




Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish hai ca si noi asteptam poze cu voi. nu v-am mai vazut de mult.
multumesc pentru parere legat de blond. si tu zici ca era mai bine inainte....poate ma mai deschid cu o nuanta, doua, sa vad

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lalely fiind mancare de post cred ca popti manca dimineata orice mancare de post ai in casa ca oricum este usoara
asa ca idei sunt cu nemiluita
acu nu am timp sa detaliez
da va voi spune mereu ce fac eu
si vei vedea
plus ca [postul asta se tine usor ca se manaca peste f mult
aproape in fiecare week-end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

lalely fiind mancare de post cred ca popti manca dimineata orice mancare de post ai in casa ca oricum este usoara
asa ca idei sunt cu nemiluita
acu nu am timp sa detaliez
da va voi spune mereu ce fac eu
si vei vedea
plus ca [postul asta se tine usor ca se manaca peste f mult
aproape in fiecare week-end

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



le-am dat un link cu retete..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

anda lasa ca nici noi nu suntem pe felie mereu. mai lipsim dar apoi recuperam cumva
cate kg are Alexandru?



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





Are 8.2kg si 68cm, deci mic si indesat, asa ca mami


fericita de Alexandru (11.04.2011)




Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Da e hotarata mami sa revina la forme mai silfide,merge la control gineco peste 2 saptamani si daca primeste verde de la nenea doctoru atunci se apuca de aerobic.

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

anda dar tu n-ai fost la control pana acum? dupa atatea luni de la nastere ai voie de toate asta dac ai fost la control

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

am zis ca iesim putin la plimbare dar lui piti i s-a facut iar somn si acum face
supa e gata, eu am luat micul dejun. am cam trisat cu dieta ca sunt f obosita si mereu ma durea capul asa ca azi dim am mancat zacuca de bureti cu paine
si eu as vrea sa tin post dar eu am mereu impresia ca ma ingras in timpul postului...assa ca nu o sa tin tot. oricum conteaza sufletul si sa te rogi cu isnceritate nu neaparat ce mananci.

ioanna- mersi de intrebare. ma simt bine atat cat sa functionez. imi tb neaparat cateva ore de somn legate. sper sa-i treaca mucii iubitei mele si apoi sa bine

somleac- sa nu cumva sa faceti club cu copii care nu dormn ca eu daca intru nu mai ies

yasmi- mie imi place cuoarea ta. exact asa am trecut si eu de la blons la saten.....acum vreau inapoi, mai mul sotul ma bate la cap sa ma fac blonda si sa imi las parul lung si desfacut...are el niste placeri

mada- c faci? cum mai e cristi?
strumph- te inteleg cu stranutatul si mucii dar lasa ca trec ei

ma intind si eu puti langa piti.


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

anda dar tu n-ai fost la control pana acum? dupa atatea luni de la nastere ai voie de toate asta dac ai fost la control

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Am fost la controlul de 6 sapt si apoi trebuia sa merg la 6 luni,dar cum doctorul meu e unu faimos pe aici prin urbe nu am gasit programare decat in decembrie.
Pai nu stiu daca am voie chiar toate cele ca am nascut cu cezariana si as vrea sa confirme ca e totul ok pe acolo si apoi ma apuc de sport.

Pustiul meu a papat terciul ce i l-am pregatit(dovlecei, morcov, pastarnac si putin ulei de masline), cam 150 gr si avem si pe maine un borcanel(in care cred ca o sa-i bag maine un sfert de galbenus sa vedem ce parere are de oua). Acu sa vedem cat rezistam fara titi

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
de cand n-am mai trecut pe aici ma si delogase calculatorul, a aparut si o reclama noua, sper ca nu sunt si alte vesti bomba (o fi vreo graviduta in grup? )
Intru acum asa pe nepusa masa ca sa va spun ce e cu noi: pur si simplu nu mai am timp de nimic de cand m-am pus serios pe lucru, tot timpul pe care nu-l petrec cu Petru (joaca, piureuri, parc din cand in cand - daca nu merge cu bunica) - deci tot restul timpului il petrec lucrand. Sau evident stand la povesti cu sotul si cate putin iesind (aseara am ajuns pentru prima data dupa muuuuult timp la teatru! ce minune!).
Asa ca sa stiti ca nu sunt Doamne fereste suparata sau cu probleme dar pur si simplu nu mai prididesc. Si scrieti si mult, nu mai reuseam sa tin pasul cu 1 pagina pe zi... In decembrie plec la un congres la Budapesta, am de tinut o conferinta, sunt asa emotionata si stresata de prima despartire de 2 zile de pui... in ianuarie alta conferinta la Paris, incepe vartejul, si asta e varianta ultra soft...
Petru creste mare , papa cu mare pofta 3 mese pe zi, si laptic de la mine in continuare de vreo 3-4 ori pe zi. Vorbeste o minune (BABABA, BEBEBE, DADADA, MAMAMA, MADABAMADA... si tot asa) , chiuie si rade . Am inceput sa-i dau jucarii din astea cu pahare de plastic care se pun unul intr-altul, inele colorate care se pun pe un suport, si le adora, nu-i mai trebuie nimic din jucariile "clasice". A trecut de la 3 la 2 somnuri de zi, dimineata de la 10 la 11.30 si dupa-amiaza de pe la 3 la 5. Intr-o zi s-a culcat la 5 (ca asa s-a potrivit) si s-a sculat la 3 noaptea, si apoi s-a culcat la loc dupa alaptare pana la 8 dimineata
Voi ce mai faceti? sper ca bine bine toata lumea, voi incerca sa mai intru din cand in cand
Va imbratisez cu drag pe toate!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce bine am dormit... cred ca de la aerul tare de afara

fetele, eu am facut aceasta schimbare de culoare pt ca vreau sa nu ma mai vopsesc pana la vara macar. si arata ca pixu' acum blonda si cu radacina de 3 degete culoare inchisa bleahhhh. acum sa vedem si cat ma tine ambitia de a nu ma mai vopsi.

mada, sunteti bine??? nu ai dat nici un semn astazi.

pisuc, micutul vorbaret!

mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput