Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

sa traiesti cami, bine ca mi-ai adus aminte!,

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

simona
sa-ti traiasca baietelul cu numele

delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am intrat si eu , v-am citit sper sa fi retinut si sa va scriu cate ceva/

Azi-noapte Rares a fost mai bine, i-am luat si orajel insa i-a aparut o bubita la gurita, o fi de la asta???????

Simo sa traiasca Matei, sa fii sanatos si cuminte " fooooooooalllllllllteeeee", Mereu imi aduc aminte de voi.

Madutza multa sanatate lui Cristi. Cum mai e ? A mai varsat?

Strumphy a fost mai bine aseara, a plans de 2 ori, dar apoi a dormit tun, evident ca i-am dat si Nurofen si cu gel din acela.

Alina06 bine ai revenit.

Intru mai tarziu sa vad si poze ca se smiorcaie Rares si vrea sa ne jucam si putin nani bineinteles ca la 2 ore si jumatate el trebuie sa doarma.



Acum ma duc sa imi iau vitamina, ca tot aman asa fac eu mereu si nu mai apuc sa le iau.

Abia astept si eu Craciunul, sa vad cum va reactiona Rares cand va vedea bradul. Azi ma gandeam ce cadou sa ii luam pentru Craciun, dar inainte de toate ii vom lua pentru ziua lui.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy ce inseamna ''ma inceput''? Ptr mine este un inceput acum, asta ar fi a treia oara care ii dau banana. Deci...inca mai am suspiciuni, si nu prea imi convine mie acest fruct, nu-l agreez

Hai sa ma laud, a mincat I 200 de piure, a lins tot S-a trezit la 16 si dupa 10 min o incerc..nimic, cum s-a vazut in scaun a inceput sa plinga, ...hmmm zic ori i-am dat prea repede trezita din somn, ori este speriata de reteta de ieri (cu legume cu un pic de iaurt)Bunnn..o ridic, o mai plimb prin camera, deschid fereastra sa se trezeasca de tot , o asez in scaun, cind aterizez cu paharul si lingurita in fata ei...plinge..........

Bunnnn o iau din scaun, o imbrac, si afara cu ea. Mi-am luat hainele de la uscat cu ocazia asta...am ris la un cocos..ca tot dadea sa sara pe noi...cam juma de ora asa, si in casa cu noi. O dezbrac, iar o asez in scaun, ma indrept cu lingurita sprea ea, plinge...
Hmmmm, calm imi spun in gind...si incep, mami, e bun, bun, incet si rar ii vorbeam...ia se uita la mine... incep eu si ma fac ca pap 2 lingurite...apoi rijind deschide gurita f putin, timid asa...si hap cind i-a dat de gust....Vai..sa te tii apoi, nu mai pridideam ...hap, hap..lingurita dupa lingurita pina a papat tot. Mai ramasese 4 lingurite si le-a papat asa mai fara pofta. Clar era capusa.
Reteta a fost, morcov, patrunjel, ardei, cartof, telina si avocado plus lm

Sunt bucuroasa, a papat si ptr ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am vazut si eu poze, cateva ca nu mai am timp de scris.

Yasmi mie imi place f mult cum iti sta cu aceasta culoare, e culoarea ochilor tai si te pune in evidenta.

Viss frumosi puiutii tai, am lasat si un comentariu.

Ioana16 superba printesa ta. TI-am lasat si un comentariu, astept raspuns.

Alina06 Doamne ce a crescut Luca, e un scump.

tuturor. fug, gata.

Simo mamica frumoasa. Am vazut poza cu tine si Arsenie in carut, arati superb.
Am luat si vitamina si ma duc sa imi culc pruncul ca apoi devine marait.



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pt Matei de Simo si Matia de Somleac!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, am incercat sa vopsesc o suvitza de 2 ori, suvitze diferite......si nu s-a vopsit nimik o avea legatura ca sunt cu rusii la mine?....anaxena! unde esti?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

pt Matei de Simo si Matia de Somleac!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Vaiiiiiiiii nu am stiut

LA multi ani si din partea noastra!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele, am incercat sa vopsesc o suvitza de 2 ori, suvitze diferite......si nu s-a vopsit nimik o avea legatura ca sunt cu rusii la mine?....anaxena! unde esti?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Eu stiu ca da, ar avea legatura.

La mine operatiunea iaurt, ''urma de brinzica'' si banana esuata. Nu vrea si pace. In schimb, eu m-am lins pe botic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank , stiu ce simti... cu iaurtul... eu vreau maine sa-i fac papanasi fierti... ma uit dupa reteta

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput