Mamici de iulie-august 2012

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Diana, sarcina usoara si bebe sanatos!! felicitari


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Buna seara.Sunt o mamica de la odiseea 2011. Va doresc sarcini cu bine si nasteri usoare. Maica Domnului sa aibe grija de voi si de puiutii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Diana, n-am cuvinte! ce ma bucur!!! Felicitari !!

si bucuria e si mai mare pt ca ... ma voi alatura tie pentru inca o odisee de iulie-august
deci puiul nr 3 e in burtik, si am asteptat de citeva saptamini sa se deschida odiseea asta
am un DPN pe 21 Iunie.

salut burticile noi si abia astept sa ne adunam mai multe. Dintre pepenime, nimeni??

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dany2807 spune:

Buna seara!!!
Diana datele pentru lista ar fi : UM 10.10.2011 DPN 16.07.2012

Eu doar ce am venit de la doctor, mi-am vazut gargaritza ... din pacate m-a trecut la sarcina cu risc deoarece am un chist pe ovaru' stang ... mi-a dat tratament de sustinere, vitamine si m-a chemat peste 2 saptamani. Nu mi-a zis insa sa fac analizele... o fi prea devreme?
Offf sper sa fie bine...
Pupici la burtici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Biri Felicitari,

Vai fetelor ma bucur tare mult pentru voi



felicitari tuturor graviduteleor, sa aveti sarcini usoare!





de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaoi spune:

Buna fetelor,
Sunt o viitoare mamica de iulie - august 2012.
Am ramas gravida in urma primului FIV facut in luna octombrie 2011. Ultima menstruatie este in 08 octombrie 2011, pe 14 octombrie am inceput stimularea, pe 27 octombrie punctia si pe 1 noiembrie embriotransfer.
Pe data de 10 noiembrie am facut primul Beta-hCG si rezultatul am fost uluitor (144.00 mUI/ml): am ramas gravida pentru prima oara. Am repetat de 12 noiembrie analiza si am avut rezultatul de 339.50 mUI/ml.
Pe data de 21 noiembrie voi merge la o ecografie de confirmare a sarcinii. Vom afla cati dintre puiutii nostrii s-au prins fiinca am avut un embriotransfer cu 3 blastociti.

4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetelor ma bucur din suflet pentru voi, Dianami si Biri. Sa fie intr-un ceas bun si sa duceti cu bine sarcina. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

wow X 2! felicitari Biri! eu recunosc ca mai astept nitel

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Buna seara viitoare mamici frumoase si vesele!! Se citeste bucuria si voia buna deja din aceasta odisee!!
BRAVO TUTUROR GRAVIDUTELOR!!!

Eu sunt o mamica de iulie-august 2011, care pe 9 noiembrie anul trecut aflam ca sunt insarcinata si m am alaturat si eu unui grup deosebit de fete care mi au devenit prietene dragi!! La fel va doresc si voua, sa fiti una langa cealalta la bine si la greu!

Pentru ca m a apucat si pe mine nostalgia, nu ma voi putea abtine sa va citesc din cand in cand (sper ca imi permiteti) si ma bucur sa va fiu de folos cu sfaturi din experienta mea!! Eu am lucrat pana cu 5 zile inainte de a naste si de aia am ratat multe momente frumoase in odiseea mea. Dar as vrea sa va citesc pe voi si asta imi va da o mare bucurie!!

Ce momente frumoase in viata fiecarei femei!! Bucurati va la maxim si Dumnezeu sa va dea puiuti sanatosi si la termen!!! BAFTA MULTA SI O SARCINA DE VIS!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

diana, biri, ce surprize placute. Sarcini usoare va doresc amindurora si niste bebici frumosi, sanatosi si cuminti.

biri, am ajuns la NY, nu mai am mess, nu mai stiu nici o data de contact de la tine, ti-am scris un PM, sper sa ne auzim si vedem

Mergi la inceput