Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

am revenit la butoane n-am avut timp in week-end ca am stat in familie, ne-am jucat, ne-am plimbat si am fost la cumparaturi.

acum am venit de afara cu nasucurile reci, este un frig...

lalely super ca aveti si voi dintoc
mai, fetelor, toti bebeii au dintoci numai noi nu avem si imediat facem 9 luni....

somleac, madutza sanatate multa la puiuti. sper sa nu fie nimic grav

alexina si viss sanatate si la puiutii vostri, sa se faca bine si sa nu-i mai deranjeze nimic, dragutii

catank ma bucur ca a fost frumos la botez. si eu abia astept sa vad pozele. IOoana este o cumintica , ce te miri asa de ea ca a dormit bine?

strumphitza eu zic sa stai cu ea in casa. nu are nimic daca nu o scoti o zi, doua. las-o la caldurica sa se faca bine mai ales daca zici ca este burnita si ceata

merg sa vad ce-ati mai scris.

toate mamicile si bebeii dulci.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank uite-ma-s ca am aparut
si bineinteles NU blonda. m-am vopsittttt un blond inchis cu Loreal Casting pana la urma. spre suprprinderea mea, imi place, ca ma si gandeam ca a doua zi ma fac la loc blond deschis.

este super crema coloranta de la Loreal, imi place, lasa parului un luciu... o sa pun poza sa vedeti.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza sa veniti cu vesti bune

viss ti-am vazut comorile ...iar.. chiar ca nu te mai saturi sa-i privesti. sunt minunati cum se joaca ei. si ai niste comentarii haioase la pozepup]

happiness am vazut-o si pe scumpetea de Maria, ce-a crescut, ce dulce este zambareata mica

simona si pe voi v-am vazut... asa bine te prinde albastrul, imi place. blondul tau nu se vede bine ca este poza intunecata.... Arsenie este un dolofan si un mamos ce de treaba au copilasii acolo, ce joaca este pe capul lor, distractie, ce mai..

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ioanna nici voi nu aveti dintoci inca? nici noi

anda ma bucur ca sunteti bine, papati bine... si eu initial vroiam sa-i scot sanul din timpul zilei, dar m-am razgandit ii mai dau si ziua cateodata cand cere, cand mai suntem plecati si pentru ca ne si place
te asteptam mai des

millie vad ca la prima fetita i-au iesit dintisorii la 11 luni...deci se poate si mai tarziu. asteptam si noi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Vin si eu cu niste intrebari daca puteti si stiti sa raspundeti

1. Cat oscillo se administreaza maxim pe zi la un bb de 7 luni jumate ?

2. In afara de apa de mare ce sa ii fac la piscoata ca are muci aposi, nu multi, ca am tras cu pompita aia cu gura si nu au iesit deloc dupa ce ii pusesem si cate un puf in fiecare nara ?

3. Are ceva daca ii dau si coryzallia , tot homeopat, pe langa oscillo, nu o fi prea mult?

4. Afara e un pic ceata si burnita, nu tare, numa cat sa simti umezeala si frigu prin oase, si piscoata e racita dupa cum spuneam, stranuta de mama focului si e si super maraita de la dinti si eu tre` sa ies pana la supermarket, sa ma risc sau sa stau in banca mea acasa ???

Va multumesc anticipat de raspunsuri ma duc sa intind niste rufe si sa pap ceva de pranz ca nu am reusit, am 2 bucati masele care ma dor de vreo 3 zile si cu juma de cap si ureche

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


1. un tub pe zi
2. cred ca ar fi bine sa intrebi la farmacie, pt ca nu se gasesc aceleasi medicamente.
3. nu stiu
4. stai in banca ta

si mergi la dentist, nu mai sta asa si inscriete si la cursurile alea de mamici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am fost la de cu Cristi, mi-a dat "o punga de medicamente" Sumetrolin, Debridat, Hidrasec, astea pt stomacel si regim deci o sa fie si mai slab . Pt tuse Ambroxol solutie. Mi-a mai dat pt flora Linex baby.

am plecat cam tuta de acolo ca nu am intrebat cat timp sa dau tratamentul ..o sa sun sa intreb pe miercuri. Nu stiu daca mai apuc sa-l duc sapt asta la gradi... deci o sa fiu cam ocupata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, hai cu pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ti-a stat super asa aranjata
dar ce diagnostic i-a pus? multa sanatate si cred ca mai bine l-ai tine acasa.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Vin si eu cu niste intrebari daca puteti si stiti sa raspundeti

1. Cat oscillo se administreaza maxim pe zi la un bb de 7 luni jumate ?
--- un tub pe zi timp de 10 zile
2. In afara de apa de mare ce sa ii fac la piscoata ca are muci aposi, nu multi, ca am tras cu pompita aia cu gura si nu au iesit deloc dupa ce ii pusesem si cate un puf in fiecare nara ?
---ser fiziologic caldut apoi aspirat. Eu acum pun colargol.tu intreaba la farmacie ce-i poti da!
3. Are ceva daca ii dau si coryzallia , tot homeopat, pe langa oscillo, nu o fi prea mult?
----nu are nimic. Eu ii dau si oscilo so corizalia si paragrip. O pastila/tub din fiecare o data pe zi, 10 zile

4. Afara e un pic ceata si burnita, nu tare, numa cat sa simti umezeala si frigu prin oase, si piscoata e racita dupa cum spuneam, stranuta de mama focului si e si super maraita de la dinti si eu tre` sa ies pana la supermarket, sa ma risc sau sa stau in banca mea acasa ???

---eu stau de joi in casa:(((((.

Va multumesc anticipat de raspunsuri ma duc sa intind niste rufe si sa pap ceva de pranz ca nu am reusit, am 2 bucati masele care ma dor de vreo 3 zile si cu juma de cap si ureche

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Mada-mersi de raspuns. Nu am iesit pana la urma ca e un friiig. Cica de maine se mai incalzeste
baietelul sa se simta mai bine! Are voie sa manance?

Somleac-

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput