Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mada si mie mi-e foame de mor, bag cu apa si visez la ziua de maine.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

I-am bagat si eu in pat pe baietii mei, dar nu dorm, Vic e iar crizat. Stau un pic cu voi pana vin al meu si Daria de la Aikido. Nu mai pot intra seara asa mult cu voi ca s-a bosumflat al meu ca a ajuns pe locul 7 cica prima data pruncii, apoi voi si abia dupa aia el, dar ce folos ca atunci is deja moarta de somn.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




pastreaza-i lui serile si noua diminetile

vic al tau nu mananca si e crizat, vlad al meu cred ca e crizat ca mananca prea mult..

oricum am observat ca atunci cand e la gradi e alt copil si dupa acasa azi sunt tare mandra de el, a venit acasa si a facut singur un lego din cartonase mici destul de complicat pe care abia l-a primit saptamana trecuta singur ssingurel..are mama baiat mare
madutza vlad cand a facut enteroviroza n-a mancat nimik vreo 10 zile, slabise de cei care il cunosteau se speriau de ell..i se adancisera okii in orbite si burta lipita de spate, coastele in afara..treptat a ijnceput sa manance, nu mult in prima faza..dar acum, trebuie sa ne ferim din calea lui..rupe nu alta..isi face sandvisuri cu 2 felii de paine si mananca..sambata cand am fost la ai mei, am ajuns pe la 10..el mancase acasa dimineata..a deschis frigiderul, si-a scos branza, unt, cascaval, gem..si-a facut sandvisuri dupa care s-a gandit ca merge si gem opeste cascaval ca "asa e mai bun" pur si simplu te sperii de cat mananca..
azi a venit de la gradi , a mancat para si o branzoaica ce a primit-o de acolo duopa care a ras un castron de ciorba si unul cu carnita..dupa care a urmat si masa de seara, alta poveste
deci ideea e ca ei cand isi revin, pai isi revin..recupereaza intr-o zi cat altii in zece..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Mi-am comandat detergentul ala bio, daca mai tineti minte am intrebat la un momenta dat daca a folosit vreuna dintre voi. Sunt multumita de el cum spala rufele la albituri chiar mi se pare ca spala mai bine decat arielul meu, produsele de curatenie asa si asa. Ala de lustruit mobila , usi e ok. Alea pentru baie nu iau piatra deloc, nici macar nu se fac ca o iau si la mine e apa foarte calcaroasa stau de 2 luni aici si am deja depuneri de groaza. Detergentul de vase e ok ca nu prea folosesc mult, poate fi folosit si ca sapun de maini si am luat mai unul general pentru toate suprafetele si ala imi place mai ales ca neavand chimicale e super ok pentru sters masa, blatul din bucatarie, pe la Ghighi etc. In concluzie ma reprofilez pe produse bio.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


sa le folosesti sanatoasa..sunt mai scumpe decat cele obisnuite ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Vaaai, cuscra, dar ce casa o sa ne tragem Al meu e mai mult cu lemnul natur asa, nu maron inchis si nici wenge...dar oricum tot nu-mi pot face casa cu el...are niste fixatii ale lui..Hhmmm
Mada, inteleg ce spui..E posibil sa fii slabit Cristinelul si pt ca are multe noutati in jur pe acolo pe la gradi si nu-l mai intereseaza mancatul. Asa sunt puii astia mici cand dau de joaca, etc..Oricum, cel putin ai mei copilasi (toti plinutzi, pufosei) le erau suficiente 1-2 zile de boala sa se vada simtitor c-au slabit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Mi-am comandat detergentul ala bio, daca mai tineti minte am intrebat la un momenta dat daca a folosit vreuna dintre voi. Sunt multumita de el cum spala rufele la albituri chiar mi se pare ca spala mai bine decat arielul meu, produsele de curatenie asa si asa. Ala de lustruit mobila , usi e ok. Alea pentru baie nu iau piatra deloc, nici macar nu se fac ca o iau si la mine e apa foarte calcaroasa stau de 2 luni aici si am deja depuneri de groaza. Detergentul de vase e ok ca nu prea folosesc mult, poate fi folosit si ca sapun de maini si am luat mai unul general pentru toate suprafetele si ala imi place mai ales ca neavand chimicale e super ok pentru sters masa, blatul din bucatarie, pe la Ghighi etc. In concluzie ma reprofilez pe produse bio.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


sa le folosesti sanatoasa..sunt mai scumpe decat cele obisnuite ?

mami de 2 prichindei


Sunt mai scumpe dar nu exagerat. Oricum bine ca mi le-am luat pe astea ca pana la anu intru la buget de maxima austeritate.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada 5 zile la sumetrolim stiam si eu.... si multeee lichide in tinpul tratamentului

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


multumesc, lichide bea destule, dupa el ar bea apa in continuu. Sarcutul asa frumos ia toate medicamentele, cand ii spun ca sunt pt burtica sa nu-l mai doara. Ii dau apa si ceai de menta neindulcit.
La culcare a baut ceai de menta cu cereale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumim ptr complimente la adrea Mariei.

Somleac, si sotul meu la fel zicea la inceput despre forum pana a inteles ca nu ma las asa usor de el ptr ca e evadarea mea.

Eu de azi am inceput sa inlocuiesc treptat Milumil 2 cu 3 ca vineri face Maria 9 luni si dei trebuie schimbata si formula de laptic. Nu inteleg ce- i cu formula aia cu mere si portocale?! Astia s- au tampit de tot.

Sanatate multa bolnaviorilor si un pupic mare ,
Somnic usor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

saracul Cristi!bineca ia medicamentele.... eu am nise show-uri cu Maria
Simo.... da si al meu e cu idei fixe, frumoase nu zic nu...dar mie imi place si un pic de culoare in ultima vreme....cand ne-am luat era misto cu hainele la spalat aveam albe, negre, bej, bleu si gri

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, Cristi a mai trecut prin asta pe la 1.5 ani si atunci tot cum spui tu, dupa ce si-a revenit a mancat fff bine si fff mult. atunci mai avea de unde sa dea jos, acum de la 15 kg, a ajuns la 14.2..off Pana nu-l vad refacut si cu pofta de mancare nu pot sta linistita...
Felicitari pt reusita lui Vlad

somleac, sa folosesti cu placere produsele de ce te intarzie asa mult cu indemnizatia?

simo, baietii frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

saracul Cristi!bineca ia medicamentele.... eu am nise show-uri cu Maria
Simo.... da si al meu e cu idei fixe, frumoase nu zic nu...dar mie imi place si un pic de culoare in ultima vreme....cand ne-am luat era misto cu hainele la spalat aveam albe, negre, bej, bleu si gri

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


hihi, idem, asa eram si eu inainte..acum am haine toate culorile, mai putin rosu.Nu prea port rosu.

Mergi la inceput