fiv dr dragos albu 48

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

loretta eu am luat de la plafar (cel care tine de centrofarm) dar am vazut de atunci si in alte locuri.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Mersi, Qiao. Chiar asa de bun este cum am citit despre el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Mai fetele... mi-ati dat de gandit ... Pai eu am un kg de goji cumparat zilele astea si abia asteptam sa ma infig in ele... si acum imi doresc sa am motive sa le arunc ?
(daca mai e cineva interesat, este o firma catre face livrari acasa cu 50 lei/kg, dau pm)

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Fetelor multumesc din nou pentru detalii si incurajari!
Ralu_mv poti sa mananci linistita cam o lingura de goji pe zi (echivalentul a 20-25grame) - nu se intampla nimic rau. Asa cum a spus si Qiao, doar consumul in cantitati mari poate interfera cu anticoagulantul. Nu cred ca o sa mananci juma' de kil odata

LE: Eu manac de 3-4 luni goji, am MTHFR C667 homozigota si tratament dat de Uscatescu inceput in luna mai, iar pana acum, de cate ori am fost la control la Fundeni, lucrurile au fost bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

roxi, multumesc fac bine....chiar nesimtitor de bine...nu simt nimic...pe 17 ar fi termenul de beta....nu am nicio pata de menstra,nimic...rareori m-au mai durut ovarele....o fi bine,o fi rau?...o fi sarcina,nu o fi?....am inteles ca de la progesteron se poate intarzia menstra chiar daca nu e sarcina...asa ca nici eu nu stiu ce sa zic....uneori,as zice ca am stari de greata,dar ma tem ca mi le creez singurica pt incurajare.......mi-e teama ca se apropie ziua 17 cu pasi repezi si paca nu imi vine sa fac testul....am vrut sa incerc cu un test sure check,dar unde am fost,nu avea...am zis ca o fi un semn???.....aaaa,de exemplu,acum,simt o mica greutate in partea de jos.....eheee,mult a fost,putin a ramas....va anunt,e posibil sa fac testul pe 16....banuiesc ca nu afecteaza o zi in minus....azi sunt in a 11 zi de la ET(fara ziua ET)..............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

miruna,
cu testele astea de sarcina, am o mare problema!
nu am vazut si eu doua liniute perfect roz... ambele... frumos egale!
la mine liniutza de sarcina e mai anemica decat cea de control!
si am tot incerct diverse marci. cred ca mi-a ramas barza de testat. sotul meu zice ca-s dragalasa asa la limita nebuniei obsesive... dar am si eu o incapatanare: sa obtin cel mai "perfect" test pozitiv, ca sa-l pun in cutiuta mea cu "amintiri"...
pana la urma, o sa il colorez cu carioca!
acum, va rog sa nu ma intelegeti gresit: nu este nici pe departe un lucru important. dar cum mai am de asteptat o saptamana sau poate si mai bine sa aud o inimioara sau doua... si stau cu frica in san sa nu care cumva sa imi pierd minunea sau minunile... imi ocup timpul si cu "nebunii"...

si ma rog pentru toate doamnele sa aiba parte numai de vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

alilumi, fa cate teste vrei, nu este o limita. singura limita este impusa de "buzunar". in rest distreaza-te cu ce poti. te asteptam in continuare cu vesti bune.


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix04 spune:

buna fetelor, sunt tot o pacienta a dl doctor albu cu burtica la purtator obtinuta dupa vreo 3 ani de "lupte".stiu cat e de greu asa ca va doresc la toate cele 2 liniute mult visate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

http://www.goji.ro/
Ralu,aici am gasit.Vreau si eu pe PM adresa de unde iei 1 kg cu 50 ron,ca eu la plafar am gasit 300 gr cu 36ron.Multumesc anticipat.Imi pare bine ca esti bine,abia astept b-hgc grasutz.
Qiao s-ar putea sa aiba dreptate cand spune ca interfereaza cu warfarina,deoarece spune in prospect ca cicatrizeaza repede o rana,deci are treaba cu coagularea mai rapida a sangelui,iar noi suntem posesoare de mutatii la trombofilieScrie in prospect ca ai voie 10-30 gr si m-am uitat la mineralele pe care le contin.Bate la fnd ProFertilul.Eu oricum am sa-i dau si sotului,ca el saracul e cobaiul meu,dar e ptr.un scop nobil,sa facem copii si sa spunem fetelor de pe forum,ca sa faca si ele copii
Miruna,de ce te chinui cu test de sarcina?B-hcg-ul e cel mai bun.Mie asa mi-a recomandat dr.Albu,si restul,pana la el,chiar mi-a interzis sa-l fac pe cel de la farmacie,ca daca nu iese a doua liniuta sa nu ma panichez si de fapt sa fie valoarea buna,dar sa-ti dai seama de ea la b-hcg.D-na asistenta Vaduva mi-a zis ca si daca-i 20-30 tot e bun,dar e mica sarcina.17 cade vineri,nu-i asa?Se fac analize vineri.Bafta,ai sa vezi ca o sa fie cu ochi
Ali,nu am mai vb.cu tine noaptea trecuta,sa stii ca mi se regenereaza neuronul

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos)
Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

simo,

roxi, he-he, ia vezi, poate iti mai revin prin minte serile ce urmeaza... cu un mesaj imagine: beta hcg 100!!! si atunci sa vezi bucurie neuronala pe amandoua!


Mergi la inceput