Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012(32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

beatrix, ma rog pentru tine si bebelusul tau!

olishka, incearca sa nu te mai enervezi. (eu vorbesc!)

vorbiti de miscarile lu' bb: la mine nu prea da din picioruse, foarte rar, in schimb din manute da tot timpul.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si 4 maselute
27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Beatrix - suntem alaturi de tine !!! fie ca DD sa va vegheze !!! Incearca atat cat poti sa ramai optimista si o sa fie totul bine

Olishka - cum sa te pedepseasca DD? offf ce gargauni ai in cap! Sper sa te poti linisti

Ana - sughitat la puterea a doua? asta da senzatie



gravidutza 30+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Doamne ajuta Beatrix sa fie totul in regula cu sarcina si sa apara bebe cand trebuie !

Fetele, eu am o prietena buna care va fi langa mine si la nastere si care are parola si id-ul meu tocmai ca sa va updateze. Sper ca si restul sa faca asa, sa nu disparem cateva saptamani si sa stea toata lumea cu sufletul la gura. Eu as fi tare ingrijorata sa nu mai stiu nimic de voi.
Suntem in saptamana 28 si ne indreptam spre 29. Bebe inca iubeste vezica drept urmare o tot fugareste si cum spatiu e restrans o prinde repede si o boxeaza.
Esofagita mea de reflux s-a acutizat si acum dupa masa nici macar nu mai icnesc ca-mi vine sa vomit, imi vine pur si simplu toata mancarea inapoi si am arsuri cumplite. Noaptea trecuta am dormit pana pe la 4-5 in fund si cred ca de acum inainte asta va fi remediul desi e cam complicat si incomod. Dar am de ales?


+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

'neatza!


imi pare rau sa aud de beatrix..beatrix...Dumnezeu sa fie alaturi de voi si toti ingerii din Ceruri!


Danezza...trimiteti un PM la desprecopii-e administratorul, va lua o masura. sau:

laura25
roxanaz
marius
mamagiuliei

ei sunt o parte din moderatori!

o zi buna sa aveti!

Concurs "Amintiri de vacanta2011":www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=19" target="_blank">AICI fotografiile my1 si my2.Va multumim



28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

am cerut sa-mi fie scoase pozele din concurs, e cel mai bine..mi-a ajuns la gat sa vad cum toate $%%^^##$$% mananca vrute si nevrute, parca ar fi la Cina cea de Taina!

acesta este mesajul(repet:expun pentru transparenta)

Citat:
te rog sa-mi scoti ambele poze din concurs, din suflet de rog!

si promit ca va fi primul si ultimul la care mai particip, aici!

voi deveni o umbra-e singura modalitate de a "supravietui" onorabil pe acest forum!

iti multumesc pentru increderea si suportul acordat..tie si intregii echipe !



Concurs "Amintiri de vacanta2011":www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=19" target="_blank">AICI fotografiile my1 si my2.Va multumim

28+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

beatrix multa putere, bebe sa fie cuminte si sa aiba rabdare sa mai stea acolo pana cand trebuie. iti tin pumnii.
alina si noi am mai mutat si vrem sa facem niste modificari in camera copilului. nu stiu de ce am asteptat atat, dar eu acum dau ordine si el executa.
cati la parinti acasa e cel mai bine. toata ziua rasfat, rasfat, rasfat....asta da viata!
ana doua sughituri odata. wow....!!!
olga nu cred ca are cel mic vreo influenta asupra starii tale. nu te mai gandi la asta. si eu mai am perioade cand ma deranjez la stomac, probabil ca de la ceva mancare care nu-mi pica bine.

matzaila e bine ca ai deschis discutia asta. si eu am reflux gastric. intr-o noapte m-am trezit brusc ca era cat pe ce sa vomit.
eu i-am spus si dr-ului si mi-a recomnadat sa nu mai mananc seara tarziu, adica sa mananc cu 2-3 ore inainte de culcare. dar degeaba. si eu ca si tine aproape ca am ajuns sa dorm in fund de frica.
iar despre sughit...eu nu l-am simtit inca...sau saracu o fi sughitat, dar nu m-am prins eu. saptamana trecuta, cand am fost la eco era cu piciorusele in jos si cred ca-mi loveste vezica, astfel incat la 5 min dupa ce m-am dus la baie iar simt nevoia sa merg. distractie maxima!
iar cu arsurile...e teroare de 1 luna cred ca am arsuri pe esofag si nu-mi mai trec. nu mai sunt asa frecvete ca la inceput, dar sunt zilnice. remediul l-am gasit in lapte sau iaurt. actioneaza ca un pansament. imediat imi trece.
nici eu nu concep sa nu avem vesti una despre cealalta, mai ales atunci cand o sa fie mare veselie pe capul nostru. toata lumea sa vina cu vesti despre bbei.
va si zi buna

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele

sophia felicitari ptr concediu!

dr anca ptr suport

catiusor bine ai sosit acasa

kraluca si eu ma simt la fel ca tine...numai ca la mine e invers : corpul meu nu produce insulina de care am nevoie rares a fost ok la nastere nu a avut hipoglicemie, Slava Domnului

mar ysa eu nu vad pozele

alina si noi ne simtim la fel fara el...stingheri

altesa nu et speria de loviturile tari...ti-am zis la prima sarcina am avut si o coasta rupta

beatrix sa Deie Domnul sa stea cat mai mult gagalicea la caldurica si tie mult curaj si speranta!

olishka te inteleg si eu mai fac asa

eu sunt trista in continuare....imi si imaginez un bb de 6-7 kg prematur , ma doare mijlocul de innebunesc de aseara, cred ca de la problemele mele cu coloana iar ieri am avut numai accese de tahicardei toata ziua de am crezut ca-mi iese inima din piept pana la urma


bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 24+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Nici la mine nu are efect sa nu mananc seara,nu e nici o diferenta.
Da, laptele ajuta si pozitia ridicata in timpul somnului.
Mi-au mai spus de la farmacie de ceai de tei dar e frectie la picior de lemn.

Lady, de ce ai scos pozele? cainii latra caravana trece. Ma deranjeaza deja ca sunt atatia useri noi care deschid subiecte interesante si sunt pur si simplu alungati de pe forum cu niste comentarii tampite si cu detalii care nu au nici o legatura cu subiectul si cu interpretari care nu au legatura cu realitatea, acum si faza asta cu pozele....pana la urma DC tinde sa ajunga un loc in care daca ai cumva alta idee sau opinie fata de restul turmei de " mamici perfecte" esti imediat pus la zid si jignit. Ar trebui sa se faca ceva in privinta asta si userii sa fie penalizati cand hartuiesc pur si simplu pe cineva chiar daca au istorie pe forum.


+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

neata fetele

sophia felicitari ptr concediu!

dr anca ptr suport

catiusor bine ai sosit acasa

kraluca si eu ma simt la fel ca tine...numai ca la mine e invers : corpul meu nu produce insulina de care am nevoie rares a fost ok la nastere nu a avut hipoglicemie, Slava Domnului

mar ysa eu nu vad pozele

alina si noi ne simtim la fel fara el...stingheri

altesa nu et speria de loviturile tari...ti-am zis la prima sarcina am avut si o coasta rupta

beatrix sa Deie Domnul sa stea cat mai mult gagalicea la caldurica si tie mult curaj si speranta!

olishka te inteleg si eu mai fac asa

eu sunt trista in continuare....imi si imaginez un bb de 6-7 kg prematur , ma doare mijlocul de innebunesc de aseara, cred ca de la problemele mele cu coloana iar ieri am avut numai accese de tahicardei toata ziua de am crezut ca-mi iese inima din piept pana la urma


bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 24+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Bulinutza,
eu sarcina trecuta cand am tercut prin cea mai urata perioada a vietii mele, incepusem sa am atacuri de panica, cosmaruri, palpitatii de saream din pat, insomnii .. ce sa mai .. horror.
Am vb cu dr. T despre asta si mi-a recomandat sa merg la un dr homeopat intrucat nu puteam lua niciun fel de clamant.
Nu vreau sa o laud, in nicun caz dar dupa 48 de ore de palpitatii si vai de capu' meu, am ajuns si la ea.
Nici prin cap nu mi-a trecut ca imi va face atat de mult bine. Am stat de vorba o ora, mi-a dat sa iau niste pastilutze homeopate admise in sarcina (in functie de persoana, de muuulte chestii .. e tratament individualizat) si in 2 ore m-am linistit. Mi-a zis doar sa mai repet doza daca mai simt starile astea dar multumesc lui Dumnezeu nu a mai fost nevoie. Eu zic ca merita sa faci o vizita la ea si vei fi mai linistita. Mie mi-a facut enorm de mult bine .. nimic nu ma linistea pe vremea aia si aveam numai ganduri negre (aveam si motive .. adevereite cu pierderea sarcinii pana la urma).
Ti-o recomnad cu drag chiar daca o consultatie m-a costat 200 lei

in 27+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

danezza dr vladutu?

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 24+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput