Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ati plecat la nani???


mamica implinita cu 2 comori !!



nu inca..dar cat mai curand plec..ti-am trimis un Pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si eu ma retrag...
mai trag un ochi pe net si apoi ma pun la tv. inainte sa verific buburuza ca de 3 zile nu imi place cum se prezinta

va pupik!!



somnic pufos!!



PS: roxy te astept dimi la raport cu o poza cu noua culoare a parului!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:


am mai baut "un kil" de apa si ma duc si eu la somn.

Yasmi, somn usor

Alexina, sper sa fi maine pe pozitii cu schimbarea capitolului

Uitati un filmulet pt invatarea copilului sa adorma: http://www.babycenter.com/2_baby-sleep-seven-tips_1487524.bc?intcmp=Art_Test_related_fet&pn=Article%20page

Somn uosr, fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Viss, am vazut frumusetile dulci! Doamne ce copii frumosi ai! Si slabiciunea mea e ca sunt creoli amandoi. sa va traiasca!
Ally, doamne ce sperietura zdravana! bine ca ati fost langa el, ca nu erai intoarsa dupa ceva, ca ei au nevoie de o fractiune de secunda , ca se putea intampla o nenorocire! Offff. Ma bucur tare mult ca este mama ta la voi. Stiu cum era cand venea mama la mine. Yuhuuuu!
Mada, Viss, Ailed, Strumph, Simo, multumim ptr complimente! Venisem de afara cu Maria si ptr ca am o prietena care ma suna din cand in cand si cere poze, am prins momentul, ca altfel in nadejdea mea... Simo, Maria numai in picioare vrea, in permanenta se agata si se ridica. Ptr noi e fenomenal, comparativ cu A , si are un echilibru fantastic. Deja sta pe vine lejer, se tine cu o mana si cu cealalta " scocioreste" . E ca ala, il dai afara pe usa, adica o coboram de unde se ridica, si ea intra pe geam, se ridica instant la loc.
E o ambitioasa si o dulce. Mor de dragul ei. Ea e nadejdea mea ca va avea grija de frati- su, ca e tare fasneatza.

Ma apuc sa citesc din urma si sa- mi savurez Incepe o noua saptamana, AMR 3 sapt pana terminam cu naveta Buc pe anul asta.

Va las si voua . Apropo, stiti ce pot folosi in loc de lapte la cefea, ca de maine e post? Coffeta si alte derivatii au toate proteine din lapte. ma uit azi dupa frisca la tub vegetala, ca asta foloseam in Is, si dupa lapte de orez sau soia. Sa vedem daca gasesc in Carrefour. Poate imi mai dati si mie o idee, ca sunt moarta fara cafea. Nu beau decat una dimineata, dar musai sa o beau ca altfel sunt in transa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Visez la un concediu luuuuung, undeva la soare, cu picioarele in nisip ...

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Si euuuuu!!! Mereu il tampesc pe sot.
Eu vreau sa stau inerta la soare, cu un frappe langa si o revista buna, eventual carte, sa nu aud decat valurile cum se sparg si cateva voci oosite, cum este dimineata devreme.
In rest, sa nu ma intrebe nimeni nimic, sa nu aud de pampersi, lapte, etc.
Dn pacate eu nu cred ca mai apuc vreodata asa ceva, ca A are interdictie la soare. dar de visat e gratis, asa ca go for it!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Madaaaa, m- ai omorat cu biscuitii aia. acum cand incepe postul.
Am asa un obicei sa ma torturez cu bloguri cu dulciuri, atunci cand nu pot manca, sunt ceva de groaza.
Ia mai bine sa citesc un ziar.

Sa aveti o saptamana minunata!

Catank, tu pe unde umbli?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Inca una si ma duc.
Ieri am schimbat mobila in dormitor, asa incat, am dat jos o latura de la patut si am lipit patutul de patul de mijloc, ca sa am acces imediat la Maria cand plange, ca sunt groaznic de nedormita si sa o dezobisnuiesc de leganatul pe picioare.
Asada aseara dupa ce a baut laptic, am pus- o in patut si eu langa ea cu ochii inchisi. S- a pus pe un ras, nu- i venea sa creada ca sunt langa ea. s- a ridicat in picioare, s- a asezat, a venit peste mine, cu o manuta se sprijinea de obrazul meu si cu cealalta incerca sa- mi deschida ochiul, asa cum face la papusa. Este belea cu ea. i- am cantat si am mangaiat- o si mai tare radea.
In cele din urma a adormit. neleganata!!!
Asa ca a fost un succes total!
Sa vedem disear.
Gata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

happy pe mine tot timpul ma "sari" chiar daca iti scriu sau te intreb ceva.. oare de ce???

am gasit "solutia" sa mai pot sta nitel pe net cu voi....am inchis usa la camera sa nu iasa lucas , el mestereste printre jucariile surioarei lui iar eu stau cocotata inpat sus cu laptopul. asta pana reuseste sa se urce in pat si el


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza yasmy! scuze aseara m-am luat cu fetele...
incepusem sa citesc un mesaj al madutzei , dar l-a sters intre timp..
happy, felicitari pt. reusita cu somnul, muream de ras cand citeam cum vrea sa-ti deschida ochiul

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


poate asa apareti!....
happy, si eu faceam asa cand eram la regim ma uitam lasite-uri cu mancare sau pe emisiuni culinare.Vrei retete de dulciuri de post?.

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput