Aspirante optimiste (732)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

fetele asa ce trista sunt cand vad cat luptam noi toate sa concepem si noi un copilas, tratamente, vitamine, alimentatie corespunzatoare si cand le aud pe altele ca raman din greseala sincer mi se pune pata pe ele, nu inteleg de ce doar pentru noi este asa greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irmaria spune:

Neata. Sa fie un capitol plin de vesti bune si doua liniute.
valicutza imi pare rau pentru testul negativ
monique pata aia roz zice numai de bine
mealex la ce doctor ai fost? e primul doctor de care aud care considera prima zi de ciclu prima zi de spotting , iar la faza cu endometru subtiat din cauza utrogestanului... din ce am citit eu asta nu e progesteron? de ce ar ajuta progesteronul la eliminarea endometrului? poate spun tampenii dar din ce stiu eu endometru se descompune si se elimina cand scade progesteronul, iar utrogestanul e de fapt progesteron nu?

Eu va multumesc pentru incurajarile de ieri, dar azi sunt varza. TB a scazut sub linia rosie, deci vine CM-ul. Nu mai fac nici un test. In viata mea nu mai cumpar teste barza. Testul de l-am pus sa il vedeti si voi e test de femeie gravida clar (l-am aratat la farmacista de unde l-am luat si ea a zis ca e pozitiv) iar eu nu sunt gravida

Ma paste o depresie urata. Am plans ieri si azi dimineata cand am vazut TB-ul. Voi intelegeti prin ce stari trec... nu are rost sa ma mai vait, dar habar nu am incotro sa o apuc mai e putin si se fac trei ani de incercari si eu simt ca nu mai pot sa merg mai departe si nu mai vad luminita de la capatul tunelului.

www.fertilityfriend.com/home/28714c" target="_blank">grafic TB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

irmaria si la mine tot astazi a scazut temperatura, dupa cum vezi am intrat cu noaptea-n cap aici, nu-mi gasesc locul, incerc sa ma calmez desi stiu cat de greu e ca vin sarbatorile si eu iar nu am pentru cine pune o jucarie sub brad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui draguta

irmaria si la mine tot astazi a scazut temperatura, dupa cum vezi am intrat cu noaptea-n cap aici, nu-mi gasesc locul, incerc sa ma calmez desi stiu cat de greu e ca vin sarbatorile si eu iar nu am pentru cine pune o jucarie sub brad

Te inteleg perfect. Exact la asta m-am gandit si eu ieri cand m-am uitat pe un pliant cu diverse ornamente pt craciun. Primul gand a fost la ce bun sa mai fac bradu anul asta ca oricum nu are cine sa se bucure de el

www.fertilityfriend.com/home/28714c" target="_blank">grafic TB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Buna dimineata si de la mine!

Irmaria, schimba repede medicul, ca e cu vaca. Utrogestanul ajuta la imbogatirea endometrului, nu la eliminarea lui! Ar insemna, la cit Utrogestan am bagat eu, ca mi-ar fi venit ciclul de vreo 4 ori de acum.
Nu stiu ce sa zic de temperatura, ca la mine nu-i relevanta si nu m-am putut lua niciodata dupa ea, eu am ramas cu ajutorul testelor de ovulatie. De trei ori! Poate e mai rece la tine in dormitor, poate te-ai dezvelit in somn, eu nu m-as lua duupa temp si as zice sa nu disperi pina nu vezi rosu.
Nu stiu nimic nici despre liniile de uscare, eu am avut pachet cu 20 de teste de ovulatie si 10 teste de sarcina (teste tip betisor) si nu mi-a aparut niciodata linia a doua aiurea. Pachetul a costat 20 de euro si am comandat pe internet. Cu banii astia de la farmacie poti cumpara maxim 3 teste si am zis ca e convenabil, nu mi-am pus la inceput mare baza pe ele. Dar testul de sarcina mi-a iesit pozitiv in ziua 9 DPO si fuga la medic am facut beta. Am aflat de fiecare data ca sunt insarcinata inainte de 4 sapt. de la um.

O zi frumoasa si hai sa avem un pic mai multa incredere in DD ca nu ne lasa El sa ne chinuim la nesfirsit! O sa vina si bebicul mult dorit, la toate!


15+ Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata, fetelor !
UM 12 sept, 12 oct, 12 nov
Gataaaa, oficial intru in vacanta pana in ianuarie !!! AM ZIS!
Nu cred ca mai intru pe aici, vacanta e vacanta de toti si de toate ! Va pup, ne citim cand imi trec bazdacii !
Si haideti mai cu energie , fetelor, poate n-o sa am la ce ma intoarce, sa goliti p-aici ca romanii magazinele de sarbatori !!

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mywish1 spune:

Buna dimineata fetelor!
Mi-e si frica sa va spun... eu am vazut 2 liniute odata inainte cu o zi de ziua in care ar fi trebuit sa-mi vina pe o barza si azi dimineata pe un sure check.Asta dupa o pierdere (ou clar), 3 luni de asteptare si 3 luni de incercari.
Mi-e teama de mor...mi-e teama sa ma duc la doctor...mi-e teama sa nu ma duc.
Va pup

sarcina oprita in evolutie la 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mywish1

Buna dimineata fetelor!
Mi-e si frica sa va spun... eu am vazut 2 liniute odata inainte cu o zi de ziua in care ar fi trebuit sa-mi vina pe o barza si azi dimineata pe un sure check.Asta dupa o pierdere (ou clar), 3 luni de asteptare si 3 luni de incercari.
Mi-e teama de mor...mi-e teama sa ma duc la doctor...mi-e teama sa nu ma duc.
Va pup

sarcina oprita in evolutie la 7 saptamani

Felicitariiiiii! Acum repejor la dr, ce-a fost greu s-a intamplat:) ai un bebe in burtica,acum trebuie sa te asiguri ca va fi bine pana la sfarsit.Asa ca,n-ai de ce sa-ti fie teama, fugi la medic!

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mywish1

Buna dimineata fetelor!
Mi-e si frica sa va spun... eu am vazut 2 liniute odata inainte cu o zi de ziua in care ar fi trebuit sa-mi vina pe o barza si azi dimineata pe un sure check.Asta dupa o pierdere (ou clar), 3 luni de asteptare si 3 luni de incercari.
Mi-e teama de mor...mi-e teama sa ma duc la doctor...mi-e teama sa nu ma duc.
Va pup

sarcina oprita in evolutie la 7 saptamani


Felicitari! din ce zic fetele sure check nu face linie de uscare, deci e . Nu mai sta pe ganduri anunta doctorul!

www.fertilityfriend.com/home/28714c" target="_blank">grafic TB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

hello gagici
am intrat si eu acum
sa va citesc din urma
pe mine ma doare burta de parca-mi vine si am aceeasi sfarseala
.....


Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput