Strugurasi de sept-oct 2011 **04**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Didiana o fi greva suptului, de care zicea Ionela. Din cate stiu trece in cateva zile dar te poate lamuri Ionela mai bine ca eu nu stiu prea multe. Insa ti-as sugera, daca bebe nu prea papa, sa mulgi ca sa nu scada laptele prea mult. Probabil si de asta a scazut, ca nu mai suge el cum trebuie, dar daca bei lichide muulte si mulgi o sa revina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,

Inutsa, la noi bubitele sunt ca niste cosuri, adica nici multe in acelasi loc, nici uscate.. de asta cred eu ca nu e nimic grav. O sa mai urmaresc evolutia, daca ceva fug la dermatolog. Apropo, stii vreunul ok in Iasi?

Sei, nu stiu daca sunt de caldura, sincer au aparut de cand am coborat temp cu un grad, dar nu cred k are leg cu asta. Ideea este ca nu cred k sunt de la caldura.

Hellena felicitari pentru micutul crestin. Sa creasca mare si sanatos. Este un dulce si jumatate in poze

Andreea, si eu cumpar de la aldedra si ma declar multumita. Am cautat chiar acolo si vazusem sarea de baie, dar nu scrie ca ar avea tarate, doar ulei de masline... Deci tu din aia ai, da?

OanaIasi, buna ideea cu numaratul kg :)). Mie nu prea mi-e foame, sunt zile in care mananc la 9 si apoi la 3-4, dar stiu ca tb sa pap si bag in mine.
Cu ce masori umiditatea Oana? Vreau si eu sa imi cumpar un higrometru.

Didiana, sa fie greva laptelui... stii ce zicea Ionela. Trebuie linistit bebe si cand e calm hop tzitzi in gura, in cazul tau biberonul. Imi imaginez ca e greu, dar treceti voi si peste asta.

Fetelor, bb daca vomita, asa un pic mai mult decat regurgitat, cand se recomanda sa il alaptezi urmatoarea data...? In sensul k el vrea imediat dupa ce a vomitat sa manance.. trebuie sa astepti vreo perioada?

Noi tot cu muci, o simt ca respira greu, folosesc cam de 2 ori pe zi vibrocilul, oare nu e prea des. CAt de tare se poate aspira... ca mie imi este frica sa nu o ranesc.
GAta nu mai sta la pufuri si aspirat, imi trebuie indemanare ca sa reusesc sa ii scot mucisorii :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Lena eu l-as alapta imediat. Laptele matern se digera usor. Cu LP e mai complicat, in sensul ca poate da crampe daca ii dai prea repede dupa ultima masa ca se digera un pic mai greu insa la cel matern nu. Eu i-am dat Caterinei sa suga si dupa juma de ora daca mi s-a parut ca ar mai vrea. Si n-a avut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Bujo, in acelasi gand am fost.
Tu ce mai faci ? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Bujo, legat de alaptat pitica mea mananca si dupa 5 minute. Ma gandeam ca daca vomita e mai iritat stomacelul. Mi s-a intamplat o singura data si cred k era de la pantalonasi... erau un pic cam stransi la burtica, poate o fi fost coincidena, oricum eu pot sa numar pe degete de cate ori a regurgitat, de vomat a fost o data asa mai serios.

May, ce relaxata e pitica ta cu lapticul langa ea si in training galben, parca ar fi dupa maraton CUm mai sunteti?

Inezluiza, pitica ta e atat de scumpica si are niste ochi asa frumosi. SA iti traiasca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Buna dimi!

Hellena am vazut si eu acum pozele de la botez, Petru e un grasan si un dragalas:)Sa iti traiasca micul crestin, sa fie sanatos si sa aiba parte de tot binele din lume!

Strumfa mea a dormit in patut azi-noapte, de la 22.00 la 6.30 azi dimineata. S-a trezit o singura data la 4 sa pape si somn de voie...tot in patut. Sa vdem daca o mai pacalim si in seara asta

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena eu i-am dat sa pape dupa ce a vomitat pentru ca tipa de foame. A mea a vomitat de 3 ori si regurgitat de 2 ori in 8 saptamani cat are, oricum eu ma panichez de fiecare data cand face asta.

Bujo tu spuneai ca nu trebuie sa punem fular la gura bebelusilor parca? Eu una nu ii pun fular dar toata lumea imi spune ca sunt nebuna si o imbolnavesc. La noi au fost 0 grade in ultimele seri si eu am scos-o afara, fara fular desigur...nu are absolut nimic pana acum.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

LenaC poate e acneea bebelusului.Noi am avut si trece de la sine, cica e pe baza hormonala.
Probabil ca greva suptului a fost.Azi parca papa mai bine..dar are niste colici ca ma ameteste de cat se incoarda.. Mai si vomita de cum se incoarda..
Ma mulg dar tot scade. De fapt a scazut de cand am facut cistita si rosu in gat..
Acum vad ca nu poate manca de la burtica,se arunca pe san suge un pic dar apoi se incoarda si tipa , dar ieri pur si simplu nu vroia,, scuipa din gurita si nu primea sanul, parca i-ar fi fost greata..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Da Lena, accea este sarea de baie. Contine si tarate de grau.
Eu o aspir pe Eva cu aspiratorul la maxim, dar cu Sterimar ii dau dupa ce o aspir. Am sentimentul ca de-i dau inainte puful acela impinge toti mucusorii pe canal, inapoi.
Si ea stramba un pic din nas cand o aspir. Trebuie sa o tin bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Am vazut poze frumoase dar de departe cele mai haioase sunt a lui bebe de May .
Hellena felicitari ptr. crestinarea lui Petru.
Noi suntem bine.Am fost cuminte fara mami in week, a papat lm la biberon.Am avut emotii ca nu o va face.
Lali pe unde mai esti mamico?

camady's baby

Mergi la inceput