Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (75)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

madate invidiez... mani-pedi...., coafor

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am vazut poze cu bebelusi superbi.

Roxy eu ii pun mereu tavita lui Rares f aproape, asa ca nu se poate intoarce invers, ca nu are spatiu. Super acrobata ta.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

simo chiar imi doresc sa ne vedem, dar crezi ca se va mai imbunatati vremea???? M-ai mai linistit daca nici voi nu aveti niciun dinte si nici urma de ei, ca la noi nu par a aparea. mamica frumoasa, frumoasa. Cum ati sarbatorit de ziua lui David?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-off, miki-iar ne intelesesem gresit. chiar nu a sunat a ironie si nici nu am luat-o ca pe o ironie.doar ca asa vad eu situatia- un copil cu o problema medicala pe toata viata, nu mai e sanatos tun niciodata.oricum ai da-o -ori e alba - ori e neagra.biennteles ca stiu,din citite, din auzite si din vazute ca sunt cazuri mai grave,doar lucrez pe sectie de hematologie-leucemia e in floare-dar asta ramane intr-o parte a creierului, in cealalta stiu ca Sergiu- al meu,e bolnavior.si ca l-am nascut asa.si ca putea fi si sanatos, nu?etc..nu ma alina prea mult gandul ca sunt si altii, sau ca putea fi mai grav..nu cer sa ma intelege-ti,este greu de descris ceea ce simt,si chiar dc as incerca-nu-si are loc aici..eu chiar incerc sa nu vb despre asta cu nimeni..sunt durerile mele si atat.
- dar, inca o data- nu am luat-o ca pe o ironie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



deciiiiiiiiiiii

am crezut ca ma inteleg mai bine si fac o afacere mai buna cu romanca da de unde?!!! cand v-am scris ca se misca cu viteza melcului turbat, ce credeti, a mai stat pe putin juma de ora in baieeeeeee frate eu nu stiu ce naiba a facut, mie toata baia aia nu imi ia mai mult de 20-30 min cu indulgenta, si frec si eu pana dau de negru, dar naibii, habar nu am ce naiba a frecat 2 ore jumate, nu degeaba se lauda ca ei ii place in baie sa faca curat ca ar sta o zi intreaga da-o naibii ca nu dai cu limba pe jos, faci curat, stergi lustruiesti dar chiar asa? cand am vazut ca ea e asa inamorata de baie am luat aspiratorul am aspirat eu in baie, m-am dus jos si am aspirat tot parterul, baia, bucataria, livingul si holul si apoi am dat cu mopul... dupa ce am terminat eu de aspirat a iesit si ea din baia de la etajul 1 a sters in bucatarie de nu stiu ce avea ca eu doar zilnic sterg si lustruiesc, nu avea praf sau chestii mizere de frecat, doar de sters putin aragazul de 2 stropi si chiuveta de curatat cu cif si sters blaturile cu dezinfectant putin si atata!!! i-a luat si aici pe puti juma de ora si bineinteles praful de pe sticla de la hota , acoperisul de jur imprejurul hotei, nu l-a sters, desi ii spusesem sa aiba grija sa il stearga si pe ala, eu am spus eu am auzit... baia mica de la parter nici nu s-a atins de ea, numa eu am aspirat, de spalat chiuveta si buda nema, a uitat de ea a sters praful in living si s-a carat, mai ca o dadeam eu afara in shuturi, i-am si spus ca sa lase sa plece ca i-au expirat alea 3 ore , si ca vai, mai sta daca trebuie sa dea si cu mopu, i-am spus sa plece ca dau eu dupa ce pleaca ea sa nu ramane urme .. dar eu nu mai puteam de spume nu alta , cum naibii le suprota pamantul pe astea , vorba aia calca de 2 ori in acelasi loc si le mananca cainii mamaliga din mana

sincer ii spun lui Nick diseara ca nu mai vreau si nu mai am chef sa platesc aiurea nici o femeie, pai ce pisici fac eu ? ii dau 30 lire aiurea de pomana? pai de 30 lire fac eu curat de numa.. asta 30 lire ei ca alti 9 lire la agentie , deci 40 lire aiure afrecate azi

scuze de off topic fetele, dar mi-am varsat si eu oful

piscoata a fost cuminte cat am facut eu curat, s-a jucat cu jucariile ei in patut si eu frecam podele in loc sa stau sa ma joc cu ea

ma duc sa pap ca mi-e o foame, dupa atata curatenie m-am si dezhidratat ca imi curgeau siroaie transpiratiile, vorbesc serios... dupa ce a plecat cucoana direct in dus m-am dus ca si parul in cap imi era ud leaorca

gata cu subiectul, cand revin sper sa-mi treaca si sa nu ma mai dau cu capu de toti peretii



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Sunt asa fericita fetelor, Rares are 2 dintiiiiiiiiiii, uraaaaaaaaaaa, nu imi vine sa cred! Unul a iesit complet si al 2 lea jumatate. Nu imi vine sa cred, eu care il controlez zilnic in gurita si nu am vazut nimic!Uraaaaaaaaa uraaaaaaaa uraaaaaaaaaaaa, sunt f fericita, nici nu va pot descrie in cuvinte ce simt

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- am fost la piata- am cumparat dovlecei-cu 80.000kg, vreo 3 kg, praz, ardei capia si albi si rosii,mere dulci glaben-rosu..si am primit o promisiune de la o babuta de oua de gaina de casade-abea mai puteam urca hardughia pe trotuar,ca era incarcat portbagajul la maximam uat si o masinuta ptr bebici,si o langosa cu gem caise ptr mama,infulecata pe loc fiind fierbinte si mainile mele sloi,a fost o contopire perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-off, miki-iar ne intelesesem gresit. chiar nu a sunat a ironie si nici nu am luat-o ca pe o ironie.doar ca asa vad eu situatia- un copil cu o problema medicala pe toata viata, nu mai e sanatos tun niciodata.oricum ai da-o -ori e alba - ori e neagra.biennteles ca stiu,din citite, din auzite si din vazute ca sunt cazuri mai grave,doar lucrez pe sectie de hematologie-leucemia e in floare-dar asta ramane intr-o parte a creierului, in cealalta stiu ca Sergiu- al meu,e bolnavior.si ca l-am nascut asa.si ca putea fi si sanatos, nu?etc..nu ma alina prea mult gandul ca sunt si altii, sau ca putea fi mai grav..nu cer sa ma intelege-ti,este greu de descris ceea ce simt,si chiar dc as incerca-nu-si are loc aici..eu chiar incerc sa nu vb despre asta cu nimeni..sunt durerile mele si atat.
- dar, inca o data- nu am luat-o ca pe o ironie.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



da, viss ..speram sa nu fi inteles asta..
eu te respect si iti respect dorinta, nu vreau sa bat eu toba cu un subiect care tu nici nu -l vrei dezbattut, cum spui tu sunt durerile tale..
oricum, chiar daca sergiu e intr-o parte a creierului si medicul in cealalta parte, mie mi se pare ca tu gandesti ca un medic..probabil e inevitabil..

iar sfaturile mele au venit din suflet, sa stii ca durerile sufletesti si necazurile prin care am trecut, ca doar am spus aici despre pierderea nepotelului meu mic si despre problemele celei mici acum, mi-au schimbat f mult gandirea..nu stiu de ce, nici o clipa nu mi-am mai pus intrebarea de ce noi ? de ce el ? desi asta a fost in prima faza atitudinea , durea ingrozitor numai cand imi veneau intrebarile astea in minte..acum in schimb simt altceva, liniste, caldura, incredere ca totul va fi bine..si e drum lung si la noi, ca inca nu se stie ce urmari va avea..
si cred ca totul a venit de la sine cu multa credinta..
asta iti doream si tie si asta vroiam sa -ti transmit in mesaj..se pare ca uneori merg degetele pe tastele astea fara sa vad de fapt ce se intelege din ce am vrut sa zic

hai ca m-am lungit si vreua sa inchidem subiectul, nu vreau sa mai deranjez mai mult de cat am facut-o..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-lalely-iar iti raman datoare:
-da, scintigrafia iti arata functia rinichiului.in procente chiar.cand mi-aduc aminte ca era sedat..infasurat in toate cele,cu greutati pe torace,apoi un cearceaf alb..si eu ma straduiam sa vad cum respira,cum de-abea falfaia cearceaful ala la nivelul toracelui..eram pregatita sa sar la jugulara oricui in caz de cevaca doar nu demult fuse un caz cu un baietel care a murit in timpul efectuarii RMN-ului..la o clinica privata de renume buc..blehhh!!!doresc tuturor sa nu aveti parte de nimic in ceea ce priveste sanatatea copiilor ..

Mergi la inceput