Dovleacul pentru placinta se congeleaza?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu merita sa te chinui si sa ocupi si spatiu inutil.Se pastreaza foarte bine in beci sau undeva unde nu ingheata ,dar nu la caldura.
Cind iti trebuie, abia atunci daca nu utilizezi intreaga cantitate ,restul il congelezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Ce gust are placinta cu dovleac? nu am mincat niciodata si ma gindeam sa cumpar dar nu as vrea sa cumpar si sa o arunc ca nu-mi place....daca imi poate descrie cineva ce gust are sau cu ce se aseamana?(cumpar gata facuta ca nu ma incumet sa fac eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Dovleacul de placinta e dulce....N-as putea sa aseman cu ceva gustul. Cand eram copil nu agream combinatia si nici acu nu ma omor, desi gust daca mi se ofera.
Bunicii, in zona Moldovei, mai faceau piure de dovleac servit cu muraturi... Destul de ciudata combinatia, dulce cu acru/sarat. Tot in copilarie am mai mancat dovleac copt... taiat felii subtiri si coapte pe plita....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Da, merge f bine congelat. Eu il calesc cu zahar si un strop de ulei si-l pun la pungi de-o portie. Cand il scot il pun la dezghetat intr-o strecuratoare deasa, apoi ii mai adaug zahar si zahar vanilat, pe gustate, si gata placintica :)

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput