Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am plecat si noi la nani de pranz!!
\


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Madutza
, sunt minunati cei doi mancaciosi! Am intrat eu si am micsorat pozele alea mari,sper sa nu te deranjeze...am facut-o doar pt a le lasa in album,nu vreau sa le stergi.

Lavinia,aia nu parea a fi o clatita...erau salauri sau am uitat cum se numesc acelea cu mac si susan. Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Hellooo
Nu am dat cafeluta azi dim...desi eu beau una si acum
Azi dim a venit strabunica sa o vada pe Teea si acum e in parc cu soacra-mea
Supica e gata...am fiert carnita cu legumele la un loc dar a lasat cam multa grasime pulpita aia...e ok asa? Era pui de tara. Sa vad daca ii place. Azi dim am mancat mar cu banana avocado si biscuite. Nu prea s-a dat in vant...

Mada- am vazut pozici cu iubirile taleCe scumpi sunt. Cristinel seamana perfect cu tine si cata cu sotul...perfeeect sa-mi trimiti pm ca vreau si eu sa invat sper sa ma descurc
Si eu sunt de azi la regim si sper sa ma tina

Yasmi- dc te scuzi atat cu offtopicurile? Nu e normal sa vb si noi de toate ca intre prietene? Si teea musca
Viss- eu am luat dovlecei din piata...problema e ca e 3 lei un dovlecei mic ca cica sunt crescuti in sera nu stiu cum.....
Cami-sa-ti traiasca fetele ce mare s-a facut petra. Antonia iti seamana 100%
mandreac- mami azi nu ies ca am treaba prin casa si teea e acum afara cu
bunica-sa
Ce rau imi pare,dar lasa ca nu ai ntrat zilele in sac...mai iesim noi pe afara
Strumph- eu cand i-am dat albitura cu morcov lui teea isis facea singura greata..off ce perioada...apoi n mai voia nici fructe..nu mai deschidea gura la nimic
La un mom dat am luat si iaurt si umpleam lungurita cu legume si luam si putin iaurt si asa manca...eu am folosit multe trucuri,inclusiv borcanele...pana s- a mai dat in randul lumii. Stiu ca e f greu, si eu am plans si ma durea capul...si eram siguuura ca eu am gresit pe undeva....
Eu zic sa incerci si cartof dulce,iar daca ii place iaurtul foloseste-l la toate. Cu cereale facute la lingurita ai incercat? Eu zic ca sigur o sa-i placa

Deea- ce mare s- a facut anna pup fetele frumoase

Yasmi,miki,strumph,mada- am vazut si de la voi pozici

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Buna ziua!
Am citit din urma dar,nu prea am chef de scris. Sunt cam intoarsa astazi,nu am mai fost de mult asa posomorata si trista. Eeeee,imi trece ...merg sa pregatesc mancarea pentru masa de pranz.
va pup


Eduard Andrei 02.04.2011



Hai mai mami, ce ai patit? NU imi place sa te stiu asa trista. Zambeste, ai o minune de pui!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Madutza sunt absolut deliciosi puiutii tai cum papa saleuri si mi s-a facut si mie o poftaaaaaaaa.... mama, mama!



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Ally sa-ti treaca starea nasoala
si duracelul...doamne cum adoarme el asa brusc e mortal

Fetele ce e cu supararea asta aici? hai ca aici tb sa ne simtim cel mai bine si sa ne descarcam si noi de una alta!!

Vine de afara miros de praji

Aled- ce faci pana la urma te vopsesti??

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Somlec- offf...asa bolnava ai fost? Bine ca esti mai bine acum
Ai reusit sa vb cu cu mama prietenei Dariei despre cele intamplate?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am venit sa dau raportul...

am imbracat copchilu si pe maica-sa si la 8.45 ieseam pe usa, sa nu stam in casa sa ma maraie ca deja am par alb.. bun, iesim, ca ma gandeam ca doarme afara si sa nu stau in casa sa maraie si sa fiu tentata sa ii dau tzata sa suga, ca stiam ca afara doarme fara suzi si fara probleme, ii place leganata si in zgomotul de trafic... am fost afara, m-am dus pana jos la supermarket si in drum inapoi spre casa nu a adormit, ma gandeam, na ajung acasa si ea tot nedormita si nu mananca cand o sa ii dau... numa bine am facut coltul din strada mare sa intru pe straduta noastra, deci 50 m mai aveam pana in casa si zbang, a adormit instant am plimbat-o in cartier de am inebunit la deal si ;a vale pe dea;uri si coclauri, 40 min... am ajuns acasa, am lasat-o putin sa se joace pana desfac eu pungile de la magazin si m-am dus sa ii dau fructele, i-am cumparat niste bocarnele am vrut sa incerc si asa sa vedem daca vrea... am desfacut un paharut de mar cu para si iaurt, nu a vrut, i-am pus pe buzite, s-a strambat ca toate alea si era bun si dulce ca l-am gustat si eu ...bun am mai incercat eu de cateva ori si apoi am vazut ca nu vrea... am desfacut un paharut de banana si piersica, din toate astea numai piersica e noua... mar, para si banana a mai mancat... nici asta cu banana si piersica nu ai-a placut m-am dat batuta, daca nici dupa 4 ore de la ultima masa si 40 min somn nu a deschis gura, eu nu mai stiu ce sa ii fac, sa ii dau, cum si cu ce sa o mai incerc/pacalesc???

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, tu ai inceput sa ii dai la cata papica facuta ca si pt voi dar inainte sa pui condimentele???


mamica implinita cu 2 comori !!



nu, yasmi, ii fac separat. Eu mananc de regimn, sotul e la serv, cristi mananca la gradi si seara nu ii mai dau mereu mancare gatita. Oricum eu nu pun condimente in mancare, dau gustul din legume. pun doar sare. Delikat sau vegeta am folosit in "tinerete" cand nu prea le aveam cu gatitul (nu ca acum as fi vre-o super-bucatareasa )si imediat erau gustoase toate cu niste condimente. Sunt cativa ani de cand nu mai folosesc.
Mi-ai dat idee sa fac in seara asta pt copilasi mamaliguta cu branza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Madutza
, sunt minunati cei doi mancaciosi! Am intrat eu si am micsorat pozele alea mari,sper sa nu te deranjeze...am facut-o doar pt a le lasa in album,nu vreau sa le stergi.

Lavinia,aia nu parea a fi o clatita...erau salauri sau am uitat cum se numesc acelea cu mac si susan. Somn usor!


Eduard Andrei 02.04.2011



ally, multumesc.
Sunt rasucele...tot ca niste saleuri

Mergi la inceput