Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (74)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!

Strumphy e o idee f buna sa pui lapte matern in mancarica pentru Sophia. Si azi-noapte ma gandeam la tine, auzi cum sa iti fie rusine sa te intalnesti cu alte mamici, e ca si cum te-ai intalni cu noi si chiar ai nevoie de asa ceva, ca acolo cuc de atata timp, imi dau seama ce greu iti e.

Ally nu imi taia mami portia, ca si asa sunt vai de mine.

Somleac multa sanatate.

Eu sunt f obosita, Rares a fost marait toata noaptea, cred ca de la faptul ca nu putea face, caca singurel.

I-am facut baita cu ala, dar nu i-a prea placut. Cand imi scoate sotul pozele am sa pun si ma laud ca sta singurel in picioare pentru cateva secunde, l-am si filmat, i-am facut si poze.

Alexina daca intri si vezi mesajul meu, azi vom veni in parc, oricum iti dau mesaj cand ajung si daca poti te astept la o mica sueta, ca azi s-au anuntat 17 grade, asa ca voi bate drumul pana in parc.

Simo tu ce faci mami? Mai intra pe aici ca imi e dor rau de postarile tale asa calde si blande.

Yasmi felicitari pentru cele 4 cuvinte.

Deea pe cat era de mica Anna, pe atat e de nazdravana.

Miki pupici si pentru tine si pentru Andra maraita. Te-ai hotarat cand va duceti la homeopat?

Delia si poate faci un somn la pranz , daca azi noapte nici voi nu ati dormit bine.

Ioana16

La multi ani Sonia si Sergiu de Viss, sa cresteti mari si sanatosi!SA iti traiasca mami si sa te bucure clipa de clipa.

Stefy sa traiasca Cristina si sa fie sanatoasa.

tuturor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

eu am parul inspre gras, asa ca nu incerc...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Delia, azi serbati 9 ani de la casatorie? Sau m-am tampit si nu era vb de tine? Daca da la multi ani sanatosi si fericiti

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am papat si noi tooot de cateva zile de cand ii dau avocado cu fructele papa tot, tot. adevarul este ca ies asa de bune si cremoase o sa iau de acum avocado sa ii dau mereu ca vad ca-i place mult. si in legume ii mai pun. si mie imi place si de aceea ii fac fructe mai multe sa-mi ramana si mie
azi i-am facut para, mar, banana si avocado si putine cereale.

strumphitza daca incerci cu avocado? sau inca nu vrei sa-i dai? si cu legumele...sa stii ca eu am bagat de la inceput toate legumele la fiert si i-am dat din toate. poti face si tu asa desi stiu ca se recomanda (in general) sa lasi pauza de 2 zile intre legume. uite cum a zis si miki. de la legume rar ( sau deloc) se fac alergii. asa cate o leguma normal ca are gist naspa. dar cobinate sunt bune.

somleac bine ca esti bine. multa sanatate si ai grija de tine ca atatea sufletele au nevoie de tine

dya ai facut testul?

madutza asaaaa, fa abdomene. sa vezi ce bine te simti dupa aia si fizic si mai ales psihic o sa ti se para ca nici nu mai ai burta dupa ce le faci hai ca incet, incet te apuci, daca iti intra in reflex sa le faci o sa-ti fie si mai uasor.




Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

yasmi, si noi avem muci..curgatori..
referitor la balustrade, la noi jumate de scara are perete, dar in partea de sus unde era gol in jos am optat tot pt geam cum e in poza ca sa nu se poata catara..si crede-ma ca l-am urmarit pe vlad cum a incercat de n ori numa ca nu reuseste, nu are spatiu si loc sa puna piciorul..daca aveam stalpi sau bare orizontale sunt sigura ca le escalada..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada spor la abdomene... si eu am facut o gelatina de burta slaba si cu burtica gelatinoasa bleahhhh

camerele copiilor nu le fac asa. era doar o idee.
la lucas in camera vreau sa fac fie asa cum arata verde+galben+albastru cerului senin pe care va trumfa un soare mare fie albastru deschis tare cu un soare mare + tavan bleumarin (albastru inchis) cu stelute fosforescente.....
la iasmi in camera am deja mobilierul alb+roz deschis+mov deschis deci un perete o sa fie ori mov deschis ori roz deschis (doar un perete!) cu o tinkerbell sau o zana mare. iar draperiile o combinatie de culori.




mamica implinita cu 2 comori !!



mie imi plac la nebunie camerele de copii din poze, cel putin cea de fetita e dementiala..si combinatia de draperii una alba si una roza e de efect bine acum trebuie sa si ai 2 perechi de geamuri iar dusumeaua gen podea imi palce..daca nu ma insel, mobila e alba la modelul din poza, deci mie nu mi se pare incarcat..si podeaua e deschisa..e superba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac cum te gandeai azi-noapte? vad ca tu cam sari somnul, nu dormi? tu parca si in sarcina te tot trezeai noaptea, asa-i?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss La multi ani! pentru bebeii dulci Sergiu si Sonia. ce a trecut timpul, ai doua minuni mariiii.... sa fie sanatosi si sa va bucure mereu


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mandreac e aniversarea cameliei, eu am facut 10 ani in aprilie!
si la multi ani impreuna pt parintii Strumphitei!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mandreeac si eu aseara m-am gandit la strumph si la intalnirile cu englezaoice> acum mi-ai adus tu aminte sa o incurajez si eu sa mearga. Toate avem nevoie sa socializam si in afara casei

roxy,
pentu acum am facut 30 de abdomene. Nu sunt multe, dar decat nimic, tot e ceva , mai ales ca am promis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, asa e nimik nu se poate compara cu durerea de dupa abdomene... pe mine ma dor muschii pe spate de la alea laterale...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput