PRIETENE FARA TITLU (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello hop si eu la o cafea,macar pana doarme Tudor ...
Toata casa e plina cu bagaje,o sacosa e plina doar cu carti, jocuri (remi,sah) si jucarii , alta cu echipamentele de piscina (halatele de baie ocupa atata loc ) Noroc ca mergem pana acolo cu doua masini (una se intoarce in Arad) si in masina lui frate-meu are loc tot calabalacul ...
DENISA deci asa repede plecati? Super! Cat stati? Relaxare placuta si voua si mai ales balaceala placuta !

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18" target="_blank"> VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Salutare!!

Mai, este plin de vacante pe aici...Denisa la Curacao(ce faci fata acolo??? Te invidiez un pic!!!) Monica la Moneasa...voi ce faceti acolo?? N-am mai citit pe aici de puturoasa dar parca am mai vazut prin drop ca ati fost si la arieseni..deci vacanta dupa vacanta:)
Moni iti tin pumnii in continuare si ma rog pentru tine sa fii bine si sa ai rezultate pozitive ca sa poti face in continuare parte din acel program/studiu...ce este.
Mira si eu m-am tot uitat dupa poze cu casa voastra, am constatat ca inca n-au aparut..le asteptam. Si eu sunt curioasa cum a iesit. Este minunat sa aveti locul voastru de vis. Sa va bucurati de ea.
Ingrid, foarte frumos picteaza printesa ta slabuta:) si canta minunat si la pian! A fermecat-o pe Ioana.
Noi suntem bine. Acum. Am avut si noi ceva probleme de sanatate, am luat de undeva o bacterie ceva care ne-a cam dat de furca. In saptamana de vacanta, marti, Rares a inceput sa vomite si nu se mai oprea cu toata stradania mea, ceai dat cu lingurita, repaos si metroclopramid..degeaba!!! I se instalase si o durere de cap..RAU ce mai...Am sperat ca noaptea o sa poata adormi si astfel va intra si stomacelul lui in repaos si vom hidrata copilul dimineata....Nuuu, bietul de ele nu reusea nicidecum sa adoarma din cauza durerii de cap asa ca am decis sa plecam la spital. Acolo control, analize si internare pe terapie intensiva!!! Avea 21 mii leucocite
L-a bagat in noaptea aia la perfuzii, bietul de el zacea...dimineata vizita medicala...cefort pe vena si o perfuzie de hidratare/hranire si alte tratamente pentru 12 ore. Cosmar pentru ce-a de-a doua parte a zilei de miercuri cand rares isi revenise si avea doar un singur gand, sa plece acasa!!! Sa-si smulga perfuzia...Ar fi mancat si pietre...I-am oferit banana, stixuri, iaurt..ce aveam eu pe acolo...Atunci e ma intreba "Mai mama dar ceva de mancare nu ai??" I-a dat o vecina de suferinta o chifla pe care a infulecat-o la propriu. Aveam de gand a doua zi sa cer sa mergem acasa cu tratament ambulatoriu.
Dimineata la 6 ma suna Robert ca vomita Ioana, doctorul ii recomanda cate un ml de no-spa, algocalmin si metro injectabil. Se duce Robert face injectia, parea ok, pleaca el dupa noi sa ne ia de la spital si matusa se apuca si ii da mancare. Cand ajung acasa de la spital o gasesc vomand continuu. Pe Rares il trecusera pe cedax la 24 ore, ii scosesera branula. Pana seara Ioana tot rau, atunci ne hotaram s amergem in privat sa i se administreze tratament intravenos si hidratare. Zis si facut, De la 19 la 23 a stat in perfuzi si dupa aceea a mers acasa. revin dupa ce culc copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Aoleu Daniela ce mai belele si pe voi ! De la ce naiba s-or fi contaminat?
Daniela pai ce sa cautam la Moneasa? Si-au luat ai mei bilete de tratament (mami merge in general in fiecare an ca are probleme cu reumatismul altfel) si hop si noi prin zona sa mai schimbam aerul ... Ne-am pus echipament de iarna,ca acolo e mai la munte,deja sunt temperaturi negative noaptea,iar ziua se prevad maxim 5-6 grade
Eu am mai completat la bagaje: doua masinute, doua mini-papusele bebe, doua papusele Barbie ... tot cate doua sa nu iasa cu mare scandal Si mie carti de citit,sper sa si apuc ...

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18" target="_blank"> VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

.........promit ca pun poze. fara final, ca alea mai au de asteptat. La mine inca e plin de cutii de lucruri care nu isi mai gasesc locul.
Offf, Daniela ce virus pacatos au colectat!!Multa sanatate. voi sunteti bine?

Vacanta???????.............ah si eu visez. sper sa plecam cateva zile dupa Craciun. Daca se poate pana dupa REvelian. Daca nu vom fi pe aici dar sper macar sa facem iesiri sau vizite. Cel tiarziu in februarie in vacanta de ski plecam.
Ieri am fsot la Ikea in Germania sa ne luam TVA inapoi, dar al meu asa se grabea, nu am ajuns decat repede repede singura in ikea cat ai mei s-au dus sa manace de pranz.
Moni ai primit rezultate bune, sper sa fie si mai bune si sa te bucuri cum trebuie de sarbatori.
fug sa pun poze ca pauza mea e scurta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Denisa, sa aveti un concediu minunat si va asteptam cu poze. Imi place maxim locul vostru, mai demult am vazut poze cu Mauritius si m-am indragostit si de el. Eh, o da Dumnezeu sa ajungem si acolo.
Daniela, vai de voi, bietii copii prin ce au trecut. De la gradinita sau de unde au luat bacteria? Cefort-ul e puternic, inseamna ca a fost o infectie serioasa. Continua povestea, ce fac ei acum, sper ca bine.
Ioana mai merge la inot, nu? sa stii ca a mea s-a inaltat si e mai zdravana, suna nostim probabil cuvantul, dar inainte intra de doua ori ca s-o vezi odata. Ii face bine inotul. Nu ca i-ar place..
Mira, ma uit imediat la poze. Curiozitatea cat...casa ta! Unde v-ati gandit sa plecati intre Craciun si Revelion?
Moni, maine plecati? Sa va simtiti bine, am mai spus-o odata, dar nu-i cu suparare daca o repet.
Am uitat sa zic de cizmele negre, in general Diana nu tine cont de parerea altora si zic ca e un lucru bun. Daca la gradinita toate ar purta pantofi maro, ei i-ar fi perfect indiferent daca poarta rosu. Nu se ia dupa altii. Si foarte rar are preferinte.
Cand ai timp, pune te rog o poza cu caietul de caligrafie al Dianei. Ce fac la gradinita. ca am intrebat-o pe educatoare si mi-a spus ca totusi, nu fac nimic. Na. Noroc ca am caiete si Diana scrie deja.
Merg sa fac o baie. Fierbinte...perfecta pentru vene si inima.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara si de la mine!
Noi suntem deja la Moneasa,ieri la amiaza am sosit.Am venit muulti pana aici,inclusiv Ghita,fratele lui mami si nevasta lui,ca matusa-mea are un bilet de 18 zile pe care a impartit in doua sa stea 9 zile ea cu nepoata Deci avem doua camere alaturate si noi ne intoarcem duminica viitoare,iar ai mei mai raman inca 9 zile.
Hotelul e partial renovat (am mai stat aici cand avea DIANA un an jumate) ,adica mobiler nou,zugravit,mocheta noua,lampi noi ... termopane nu,baile-s curate dar nerenovate,plus ca acum izoleaza exteriorul.Dar e cald si asa,caloriferele-s fierbinti.Mancarea bunicica,dar parcs mai mici portiile decat altadata.E full de pensionari si de data asta ai mei sunt singurii nepoti din hotel - vara e full si de copii care vin cu bunicii.
Pe-afara se distreaza cu frunzele uscate,le cara si fac gramezi,se dau peste cap in ele In interior jale,plini de energie.Diana galagioasa si neascultatoare
Eu am dat gata aproape o carte,mai am la mine doar doua ... Si am si dormit la amiaza.Am fost sa vedem si piscina de la hotelul cel mai apropiat,e super ok mai ales ca e goala dar mai asteptam doua zile sa scap de CM ...
INGRID fac poze caietelor duminica viitoare.Alea din caietul de scriere sunt mai grele,decat din cele e mate.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18" target="_blank"> VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Offff, imi pare rau ca va dezamagesc. Nu am reusit mare lucru. am pus doar cateva poze. M-au perturbat piticii, si pe deasupra s-a si blocat calculatorul. Dom`le nu gasesc cablu de alimentare de la modem. sunt inca cu stikul de internet mobil si merge sa nu spun cum ..............mai incerc maine seara
Ingrid nu cred ca vom pleca, am primit cateva oferte. 3 zile din 30 pana pe 2 ian 1750 EU, cel mai ieftin. O oferta la un hotel in elvetia era de peste 4000FR



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Salut

Acum ca am intrerupt firul trebuie musai ca continui. Timp n-am si ma doare capul ingrozitor. Se apropie CM
Deci..i-am facut Ioanei perfuzia aia si am plecat acasa. Toata noaptea a contiunat sa vomite ceva galben, a fos oribil, copilul n-a dormit era foarte incordata si scrasnea din dinti. Dimineata din nou cu ea la perfuzii...pe la pranz dupa o gramada de cocteiluri a inceput sa-si revina. Am ramas cu branula si a mai facut 5 zile ampicilina cu genta.
Sambata, Rares a inceput sa faca febra( luase viroza din spital), l-am rebranulat si i-au dat Cfort inca 5 zile!!
Pe langa toate astea le-am facut toate analizele posibile si imposibile.
La Ioana am descoperit o mica problema de digestie asa ca facem tratament cu diflucan 9 zile plus o sacosa de naturiste de la Secom care costa o carca de bani!!
La Rares polipii!! Acum sta acasa ca sa uscam/tratam aparatul ORL in vederea operatiei. Am tot tarait-o noi dar nu se mai poate. Asa ca undeva spre sf lui Nov ne operam la Bucuresti. Face si el tratament cu sumamed(azi este ultima zi) si alte cele tot de la Secom.
In concluzie copii au luat de undeva o bacterie....habar nu avem de unde!!!!
Anul asta l-am dat si pe Rares la inot, ii placea destul de mult si deja invatase si el un pic sa pluteasca in o luna cat a mers, plus ca venea si Eva(nepoata) deci se facuse gasca si era inclusiv pentru Ioana un pic mai atractiv. Ma rog...Rares acum este pe bara pana dupa vacanta de iarna, atunci reia si el cursul. Ioana si Eva merg in continuare de trei ori pe saptamana. Eu sunt constienta ca sportul este foarte bun pentru al lor organism!! Sunt in crestere si au nevoie de miscare!! Asa ca nu ma uit eu la ei ca vor sau nu vor...stiu ca ar prefera de 1000 de ori sa stea zgaiti in fata tv-ului sau sa-mi strice laptopul cu jocuri sau debandada in casa la liber...
Ioana de anul asta face si balet. Merge de doua ori pe saptamana. Aici ii place foarte mult!! Danseaza continuu si pe acasa, numai plie si balone si alte cele face!! Cum avem de stat un pic pe undfeva cum se pune pe topait:)) Acum pregatesc specatcolul de craciun care va avea loc pe 3 decembrie ca trebuie sa nasca balerina profa.
Mai face si pian dar nu prea sunt multumita si acum caut sa fac alte aranjamente. Unde merge acum poate doar 1/2 ora pe saptamana. Altfel ma cheama la ea acasa in C-ta. N-am nici timp si nici chef sa fac deplasarea asta...Are ureche muzicala si i place tare mult sa cante, mai ramane sa achizitionam o orga(probabil o va cumpara Robert din state pana de ziua ei)
Noi altfel avem o gramada de treaba...
Am cununat, am botezat, mai am de luat motul Sarei si am terminat cu cumetriile pe anul asta
Ma pregatesc de sarbatori, deja am facut ceva comenzi pe net de jocuri si costume si accesorii...
Va pupic pe toate si va doresc o zi buna!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna!
Fiindca azi e marti, e zi de Bucuresti. Sper ca deseara cand ma voi intoarce sa am vesti bune, ca saptamana trecuta.
Razvan e la gradi, eu pe acasa cu treburile obisnuite... Astept cu emotie sarbatorile, momentan nu am inspiratie pt. cadouri, dar mai este suficient timp.
Moni . Mai am niste carti, doar sa spui.
Ingrid, ma uimeste Diana ta pe zi ce trece! Absolut superbe desenele ei, nu pot sa nu ma minunez de fiecare data cand ne pui poze.
Restul fetelor - va pup si va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Profit de o pauza la lucru sa mai scriu doua vorbe.
Azi am fost la scoala unde o dau anul viitor, locurile la o anumita invatatoare erau toate ocupate si s-a mirat cum de nu stiam ca incrierea se face cu 2 ani inainte! Simteam ca iau foc. 2 ani, astia-s normali la cap? femeia a spus ca nu mai are loc, sunt inscrisi la ea 25 de copii si gata, daca vreau sa merg la alta pe care o recomanda ca fiind foarte buna...am fost, am inscris-o si ne anunta cand sa ducem dosarul.
Am intrebat invatatoarea daca musai sa stie ceva copiii inainte, pai zicea ea sa stea cuminti pe scaun, sa-i mai punem sa lipeasca, sa deseneze, activitati de genul.....
Trebuie sa-i zic Dianei sa taca din gura, sa nu arate ce stie. Eu am dat din cap aprobator si m-am ferit sa-i zic ceva.
Cristina, ne zici deseara vestile, cum altfel decat bune? Razvi e o comoara la cate stie si cum se comporta. Altfel, cum o mai duci? Esti foarte zgarcita la vorba, doamna.
Multumim de complimente, adevarul e ca asta o pasioneaza si atunci si are rezultate. A facut portrete abia schitate, unele sunt caricaturi, mor de ras cand le vad si culmea ca seamana. La cumnata mea i-a prins in ochi o tristete...
Daniela, ai trecut prin niste momente, cand ti-s bolnavi copiii parca se rupe filmul, nu mai exista nimic. Si amandoi in acelasi timp. Tot e bine cand se termina cu bine.
Fain ca l-ai dat pe Rares la inot, daca e si surioara, il stimuleaza. Diana oricum nu are voie la tv sau comp, asa ca inotul nu influenteaza aspectul acesta...dar e mai greu si nu-i place. Posibil ca daca termina cursul la incepatori, era ok, insa au luat-o de la jumatate sa o treaca la avansati si e deprimata. Am sa vorbesc azi cand merg acolo sa nu o nmai solicite asa de mult. M-a induplecat pana la urma, mi s-a facut mila de ea.
Moni, cum e la Moneasa? Au apa calda in bazin? te simti ok? Bravo tie ca citesti, odihneste-te cat poti si mananca bine. Copiiilor le place?
Nu te grabi cu pozele din caietul de caligrafie, ai tot timpul cand te intorci.
Mira, sa pui linkul cu poze, cand e gata. Ca de ieri am intrat la tine in album si nika nou. Oricum m-am delectat cu pozele copiilor.
De ce nu mergeti in Austria? Imposibil sa fie asa de scump.
Gata pauza.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput