Prietene la bine si la greu - 144

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

Ancutz poate incerci prospan, daca nu ai incercat, eu i-am dat 3 zile ridiche si 3 prospan si gata

Ionela foarte frumoasa povestea

Azinoapte am visat ca ma pipaiam pe burta si simteam coloana copilului si mergeam pe calea ei pana ajungeam la cap respectiv la gura si ma musca de deget



Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Va servesc cu o .

Raluci, ai ceva emotii, sau deja esti nerabdatoare sa-ti vezi puiutul? Cine stie ce o fi insemnand muscatul asta, ei zic sa-ti pregatesti bine sfarcurile, ca poate o sa ai un mancacios.

Ionela, , "adica jos palaria". Foarte frumoasa povestea nasterii lui Tudor.

Eu nu stiu cum naiba am reusit sa racesc. Ma doare ingrozitor capul si am nasul infundat. Sper ca Andrei sa reziste. Si data trecuta cand am fost la control a fost racit.

Am sa intreb si eu ce imi recomanda pentru imunitate. Anul trecut cand i-am adresat aceasta intrebare am primit urmatorul raspuns: "lasa copilul sa raceasca, asa isi face imunitate, sunt normale pana la 12 raceli pe ani, sa nu-i dau nimic". Sunt curioasa daca si-a schimbat parerea.

As duce si scaun pentru analiza, dar nu stiu cum sa fac. Oare daca il recoltez azi , si il tin la frigi, este bun pe maine? Maine trebuie sa ne grabim spre casa, si nu as sta in spital pana il apuca pe Andrei sa faca. Si as mai putea avea si surpriza sa nu faca.

O duminica frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Am cumparat papusa Maria din Real. A costat 159 lei. Pe net, la reducere e 229 lei. Ce diferenta de pret!!! De 70 lei!!!! Mai pun niste bani si ii iau si bucatarioara pt Craciun.
Maria e bilingva. Vorbeste si conta si canta si in romana si in engleza. Eu nu stiam ca poate fi si bilingva. Stiam ca e ori in romana, ori in engleza. Am nimerit exact varianta pe care o vroiam - bilingva. Are o voce de fetita mica-mica. Imi place rau.
Gabitza mersi de pont. Sigur era 139 lei vineri? Asta de curiozitate.

http://www.nicoro.ro/papusi-si-accesorii-717/5650-papusa-maria-engleza-si-romana.html


Si noi avem papusa Alesia.........Maya o iubeste

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Si buna dimineata

Ionele, am citit povestea nasterii lui Tudor, ff frumoasa.Astept partea "tehnica"




Intrebare : copilasilor vostri li se schimba unghiile?????????
Nu stiu cum sa ma explic mai bine, ca sa intelegeti.Maya are deja 3 unghii 'schimbate", adik i se exfoliaza de la radacina unghiei si ea trage (cu dintii sau unghiile), pana i se desprinde toata unghia............sincer , prima data m-am speriat , ma gandeam ca o sa ramana cu rana, dar am ramas uimita cand am vazut ca avea alta unghiutza dedesupt.....

S-a mai confruntat cineva cu asa ceva?????????




fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Multumesc din suflet ptr urari! Inca nu realizez ca Teo a mea a facut 2 anisori... Chiar vineri am fost la pediatru, toate bune si frumoase toata lumea ne-a urat la multi ani, si am primit cadou 2 vaccinuri cate unul ptr fecare piciorus.... Ptr fetele care isi fac probleme de fete/baieti prea gracili, Teo la medic avea 10150 si 83 de cm, eu zic ca-i mai grea dar nu reuseam s-o fac sa-si ia mainile de pe perete sau display-ul cantarului si medicul a zic ca-i f bine, la percentila 25, deci spre micuta dar proportionata si in grafic. La minipetrecerea ei a fost maraita, si normal, o cam dureau piciorusele dar cand a venit momentul de suflat in lumanari a fost extrem de incantata mai ales ca avea ajutoare din toate partile. Sper sa apuc sa pun poze zilele astea.

Marga, te pup, Vlad si Timi si-au dat drumul frumos la vorbit, Timeea e ca si taica-su, vorbeste fara sa se rusineze c-o fi bine si corect, Vlad mai precaut ca mine, ii e rusine sa nu spuna prostii. Oricum in zona asta strainii sunt multi si sunt bineveniti si primiti si esti ajutat pe toate planurile sa inveti limba si sa te integrezi. Doamnele de la gradi sunt incantate de Timi cat de repede prinde si ce dezghetata e, la scoala isi da si Vlad drumul ca n-are incotro, aude doar germana. Vlad e figura ca incepe deja sa se scape cand vorbeste cu noi in romana cu cate un cuvant in germana ca-i vine mai repede pe limba...
Eu mi-am echivalat diploma, si am inceput sa aplic. Sa speram ca reusesc, sunt 2 spitale chiar aproape de mine, ar fi super sa reusesc la unul din ele.

Ramonika, imi pare sincer rau, te imbratisez cu mult drag!

Ionela, chiar ma gandeam sa-ti spun ca gasesti alta pozitie ca inghite aer, dar tu mami cu experienta te-ai gandit deja . Frumoasa nasterea, a fost la clinica particulara, nu? (ca la stat ma indoiesc ca iti ascultau "pretentiile exagerate" )

Cristina, da merge scaunul pastrat la frgider de azi pe maine dar atat.

Simina, chestia cu unghiile nu-mi pare chiar ok, dar n-am nici pe departe pretentia ca le stiu pe toate, intreaba totusi pediatrul.

Pupici la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Diana imi pare bine sa mai aud de voi. bafta multa sa-ti gasesti un post la spitalul dorit.

simina nici mie nu prea mi se pare ok cu unghiile, poate e lipsa mare de calciu, intreaba doctorul.

ionela foarte faina povestea. si ce daca ai avut pretentii exagerate, la ce dai atatia bani daca nici acolo nu poti face ce vrei. bine ca a fost totul bine.
si eu am nimerit la ciuretaj la dr. Magalaes, ca Vieru era liber, si doctorita mi s-a parut super ok.





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

multumesc inca o data de aprecieri si ca ne-ati citit

Ramonika, pai fix pentru pretentiile astea am ales clinica privata. Altfel nasteam la Cuza sau Elena Doamna ca-mi era tot una

Diana, da, e clinica privata. Cu toate astea, avand contract cu CAS preturile sunt acceptabile. Am dat 2400 cu tot cu analizele de dinaintea internarii si pt mine si pt sot. Nu e putin deloc pentru salariile din Iasi , dar acum 2 ani, la Mihnea am cheltuit la stat 1400., deci... si am plecat, dupa cum spunem, cu dosarul cu acte si atat... nu cu 3 sacose care sa ma incurce!!


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Diana ce ma bucur sa te citesc, bafta in gasirea jobului perfect
Raluci o sa incerc si prospan, merci
Dankutza asta e cel mai raspandit simptop printre copilasii dusi in colectivitate

fac cap nou



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=3" target="_blank">Participam la concurs, daca va plac pozele noastre votati anc1 si anc2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

145



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=3" target="_blank">Participam la concurs, daca va plac pozele noastre votati anc1 si anc2

Mergi la inceput