Strugurasi de sept-oct 2011 **03**

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Vreau si eu in grupul de yahoo! Se poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza fetele

Hayat, mersi de raspuns, oricum e un pic diferit cred la nastere naturala fata de ceza,dar oricum, mi se pare ca na , au trecut 10 sapt de cand am nascutr si nimik, nici urma de mesntruatie

Lali , da,asa este, si eu sunt f fericita ca indi s eocupa foarte mult, stie absolut tot sa ii faca si mi-e drag de el sa il vad asa de implicat si fara nici o frica, ii face f bien luiAyu, mai ales ca eu nu sunt asa dezinvolta cu el,eu sunt aia mai fricoasa, indi zice mereu ca d'abia asteapta sa mai creasca un pic, sa inceapa sa mearga si o sa il ia cu el peste tot:))), sa plece ca baietii; dragul de Paul, ce s-a mai jucat el,stai sa mai creasca si Teo un pic, sa-i vezi impreuna la joaca

Lali, Hayat,ce drag imi e de voi cu ocupatiile voastra sau cu TALENTELE voastre, ca faceti fel de fle de lucruri manuale frumoase, imi pare rau ca eu habar nu am de d'astea; Hayat, cien stie, o fi si de la oboseala, si de la stres si ingrijorari , poate azi trece

Sei, ce dulceata de fetita,aseara era in elementul ei dupa baita
Fetelor, s-ar putea sa fie si de la vremea asta, presiunea atmosferica, io ma sperii in primul rand cand ma sitm asa ca voi,cva ma gandesc daca mis e intampla mie ceva, cien are grija d ebebe, la mine asta e in cap sid e aici vien ditamai panica

Lali draga mea, cum zice si Sei,imi inchipui cat poate fi de greu, dar sa fii sigura ca nu esti singura mami, si ai doua comori minunate, joaca-te cu ei toata ziua, te imbratisez


Sei,acu am vazut-o si eu pe Ela in filmulet,ce ducle e,si ce chicoteste ea, foarte scumpa ranjita








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata !

sa va servesc cu un compot de gutui???

va multumesc pentru sugestiile culinare Cel putin cateva zile stiu ca nu mai sunt in pana de idei.



It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata girls

Zubi, eu azi o sa urmez sfatul Seidanei si o sa ii fac masajel la amiaza. Am incercat si noi inainte de baita, dar nu prea merge... e mai ok decat dupa, dar nu asa cum vreau eu sa fie Stii eu vreau sa o vad relaxata ca o pisicuta

Hayat, mersic, ce scumpete ai tu acolo la avatar .
Am intrebat ca sotul meu vrea apa mai calda si nu stiu care sunt argumentele pentru a pastra temp la 37-38.
Ma intrebasei mai demult cu ce o spal pe Maia... mai stii de ce?
Tu ce mai faci?
spor la crosetat, eu am facut inainte de a naste. Nici nu am nascut pana nu am terminato :P

Hayat, despre ce propunere ii spuneai tu acolo lui Lali ??? [o fatza curioasa]

Ionela, tu esti toata o harnicuta. Nu ai vrut ajutor din cauza k vine la pachet cu "sfaturile"?

Didi, felicitari pentru progrese :). Asteptam poze. sunt sigura ca o sa iasa bine :)

Lali, nu mai spun... nu stiu cum reusesti cu doi bebe sa mai faci si ornamente

Lali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


Ionela, tu esti toata o harnicuta. Nu ai vrut ajutor din cauza k vine la pachet cu "sfaturile"?




Aham....... si inca nu ma tin nervii...

Aseara am bifat prima noapte de colici. De la 16 la 2.30 a urlat in reprize pitic. Am stat numai in picioare cu el in brate... simteam ca mi se descompun picioarele... nu mai spun ca ma dispera firele de la epi./.. asa ca sapt viitoare merg sa le scot ca imi creste barba pana pica ele
A trecut noaptea.... acum sunt bine, dar obosita.... Tudor doarme sa isi refaca fortele pt alte nopti.... iar eu am muncitori in casa si muuult praf




Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Azi a chiuit la tati de vreo 2 ori si a zis ceva in genul unui"da".. Asa a zis tati eu nu am auzit ca nu eram in camera..Am pierdut momentul..
SEI ai avut dreptate de ieri a inceput sa faca balonase si sa saliveze un picut
Poti lua paracetamol si algocalmin, dar eu prefer paracetamol, ca nu afecteaza asa pe termen lung..
Mai ce copii frumosi aveti, niste minuni asa scumpe...Offf cat mi-as dori si eu o fetita..

34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ionela, fetelor care aveti min. 2 copii... fetelor, va felicit, sunteti niste eroine!
Eu nu stiu cum as putea face fata.... Daca inainte ma gandeam ca poate mai fac un bebe, acum m-am razgandit. Fara ajutor, nu ma simt in stare.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Neata fetele cucuietele
Lali.....condoleante, altceva nu pot sa spun, decat ca mama ta vegheaza deasupra voastra si are grija de voi toti.

Sei 5, da, 5 Poate data viitoare mai mult. Nu e vb de voce, e vb de timbru ca se simte ca esti stresata. Repet, EU te inteleg insa imi esti asa draga si nu suport sa te vad/simt asa. O sa fie si filmuletul cu Petrica fara frica, acum doarme

Sei, Petru tot ud il gasesc pe la sale, dar ud fleasca, si l-am imbracat doar in body. Uda si patul, asa rau se uda. Poate sa fie pipi din pampers sa iasa pe acolo oare? Voi patiti asa ceva?

Ionela iti spun din experienta proprie, e mai bine fara ajutor (cel putin pt mine), tata ce ma mai ajuta insa el e linistit din fire si e ok cu el, insa gandindu-ma daca venea sa ma "ajute" maica-mea ma apuca groaza. M-ar fi enervat, incurca mai mult decat sa ajute. Si apoi, la ce sa ma ajute? Eu stiu cel mai bine ce vrea, ce are, ce simte puiul meu

Duminica avem botezul si marti vaccinul .Ma apuca asa o stare de agitatie, sper sa iasa ambele bine. Of, greu mai e sa fi mama!

ps: cu colicii stam suuuper bine, crize din ce in ce mai rare spre deloc, doarme noaptea bine, de la 10-11 la 3 cand cere o masa, se culca instant dupa (nici nu mai ragaie ca-i puturos) si se mai trezeste la 7:30-8. Eu sunt multumita, nici nu vroiam mai mult.

Fetelor, mai am sa va intreb ceva ca ma tot framanta asta. Oare e destul 700 ml/zi de lapte la 2 luni? Ai vostri cati ml consuma in 24 ore?


Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Hellena, Ayu consuma 700 ml in 24 de ore, la 2 luni juma, si a luat 900 gr intr-o luna,dr a zis ca e foarte bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Da, Zubi, merci fain Petru luna trecuta a luat 650 (nu de la scaderea fiziologica, de la greutatea de la nastere, asa calculeaza medicul nostru ), si luna asta 1100gr, deci suntem ok (cred) si noi.
Mai pune pozici cu Ayu ca tare drag mi-e

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput