Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Fetele, sunt super fericitaaaaaaaaaa:


1. Duracell era in camera la el,in patut si eu am plecat spre bucatarie sa aprind candela si cand m-a vazut plecand a zis FOARTEEEEE clar mama si cum l-am auzit am fugit spre el si nu ajung bine in tocul usii si zice iarasi fara sa ma vada mamaaaaaaaaaaaaa. Am plans jumatate de ora de fericire. Doamne cum ne schimba viata acestti copilasi minunati.

2. Vineri se intoarce sora mea cea mica din concediu din Romanica si vine si mama la noi pentru 2 saptamani !

Nu mai pot de fericire si simteam nevoia sa ma descarc si la voi prietenele mele!


Eduard Andrei 02.04.2011


felicitariiiiii!!
ce frumosemotionant
ma bucur ptr tine ca vine si mama ta asa o sa ai un pic de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
pentru ca sunt prima dau eu o cafeluta buna

abia ne-am trezit si noi, este o ceata afara iar si un frigg....

iony pai tu numai atat intri? tu ziua de ce nu intri deloc? cum mai doarme Sara?

deea bune sfaturile. eu ma mai inspir de la tine, sa stii. cu meniul, cu una alta...ma bucur ca ai scos-o la capat si acum mananca bine Anna ca stiu ca la inceput si tu erai stresata tare.

strumphitza chiar, incearca alte combinatii poate vrea asa.
mie pastarnacul nu mi se pare asa aromat. mai aromat mi se pare patrunjelul. eu pastarnac i-am pus mereu mai mult pentru ca este dulce. oricum, fiecare bebel prefera altfel.
ca tot am uitat sa-ti spun...sa stii ca mi-am luat caramizi, na si cu kg stau bine, am mai pus 1,5

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

fetele!!

vreau sa va intreb daca bebeii vostri musca??? al meu musca ..dar musca nu gluma..tot ce prinde....toata sunt muscata azi dimi a rupt si tetina de la bibe

sa ne laudam si noi spunem clar si cu adresa 4 cuvinte...mama, tata, papa, tai-tai ...restul sunt fara adresa

revin dupa ce citesc din urma...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata ,si de la noi.
-bebeii iau laptele in pat.asezati pe o perna.Sergiu sta nemiscat si suge cu sarg, cu simt de raspundere la biberon.ei bine, Soniuta cum o alint eu- se intaorce ba la stanga, ba la dr, ba aterizeaza pe burta..tragand biberonul dupa ea-evidentridica un picior,face balet..zici ca are viermisori in fundulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, si eu sunt suparata ca au disparut dovleceii.puneam kg cand preparam, ptr 1 sapt, lasau zeama lor propie la blenduit, erau minunati.n-am mai gasit pe nicaieri de 2 saptamani, nici la magazine mici, nici in piata , dar nici in supemarketuri.oare cand reapar?voi ati mai gasit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Dar cu legumele congelate cum procedati? la fel???
Le lasam sa se descongeleze apoi le punem la preparat?[/red]

Multumesc anticipat!


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca



catank, intrebi doar cum se folosesc legumele congelate la steamer sau in general??
eu de ex spanacul, il scot din conge si il pun direct in oala. eu stiu ca legumele congelate nu se decongeleaza ci se pun asa direct.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!
fac cap nou si revin...

alexina, tu ziceai ca vrei sa inveti sa faci cap nou? daca da, iti trimit pe pm fff detaliat cum fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cap nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

yasmi, un pic de pofta de papa nu ii trimiti si la mofturoasa asta a mea? tu ce mai faci? cum stati cu lucrarile la casuta? apucati sa va mutati inainte de Craciun? tu la capitolul decoratiuni si mobilier te-ai hotarat ? ati dat comanda de ceva ?



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


credeam ca pe mine te-ai suparat ce m ai "sarit" in mesajele anterioare
stam bine cu casuta. speram sa ne mutam de sarbatori, acum sA Vedem ca depindem de cei de la gaz...nu de cei care ne fac casa.

citesc si eu cand ma lasa duracell-ul meu ally micul tiz programul pe care l ai scris ca il are sophia poate imi vine vreo idee sa iti dau. numai sa reusesccccccccccccc....

EDIT: stiam ca am uitat ceva... este superba piscotica la baita!!!!!!!!!!!!!

gataaa....fugggg....ca vandalizeaza fiu'miu casaaaaa ............auuuuuuuuuuuuuuuuu


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput