Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (73)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally ce de fericiri frumoase
bravosssssss
superrrrrrr

yasmi ce poze frumoase ai pus cu cei doi frumusei
superbe
in cada sunt fericiti

lalely ce ati mai crescut si voi
un adevarat barbatel umflatel ai tu acolo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy si Yasmi superbe pozele la baita. Strumphy bine ca ai pus tu poze ca mi-am adus aminte ca am si eu un scaunel d-asta primit si sa il pun si eu pe Rares.

Cami super pozele.

Viss ca am uitat sa iti raspund, daca stiam ca ne vedem iti faceam special, ca ti-am zis pe alea le facusem pentru o pomana.

Delia iti seamana amandoua fetele, bucatica rupta. Acum am stat si le0am analizat si acum te stiu si eu pe tine.

Roxy eu ii fac lui Rares pentru 3-4 zile, nu in fiecare zi si combin legumele si schimb cand curcan, cand vita.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Andreea, m-a facut mega fericita intr.adevar. Mai spunea el ma-ma-ma-ma dar nu mama legat si asa clar.Acum stiu sigur ca a zis constient nu doar in joaca!

Rares ce mai face? Ce mai papa? mult pe amandoi!


Eduard Andrei 02.04.2011



Azi ca fructe para si mango, la pranz dovleac, dovlecel , ardei gras, albitura, morcov, telina si cartof cu carnita de curcan, apoi iaurtel simplu ii voi da si seara laptic cu cereale si tzitzi, fara ea nu se poate.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna din nou mamici!

cami, ailed neata mamici! Nu am mai ramas dimineata pe DC, Ioana miraia, s-a culcat la 9, trezit la 11, a papat fructele (cam 80(para, mar, avocado)ieri a papat cam 100 numai para)) apoi la 11.30 am plecat repede la biserica sa mai prind preotulptr ca am tinut tare mult sa o impartasesc astazi. M-a ajutat Doamne-Doamne

Ajunsa la biserica, pufffffffff ce la lume in curte, era praznic, stateau la mese si mincau, sarmale, etc...nu am vazut f bine, doar mi-a mirosit, mergeam cu capul plecat, ..am dat si eu buna dimineata la 11.30 si le-am urat pofta buna. Au venit repede 2 doamne sa-mi imparta un croasant si un pachet mare de napolitane cu nuca de cocos ''ma gindeam la bb_yasmi si zic...daca nu-s cu cioco tot degeaba'', bun, ...bag la geanta de umar ca era mare si intru in biserica. Im mijlocul bisericii alta masa intinsa gata sa ocupe locurile preotii, dascalul..etc. Eu intru, intreb dascalu daca mai impartaseste preotul, imi rapunde afirmativ, iau repede o luminare pe datorie (i-am spus baiatului ca ii dau bani iimediat dupa impartasit, imi era frica sa nu iasa preotul din altar) si fug la usa...preotul vine zimbind, zimbeste si Ioanei, dar ea nimic..f serioasa, o las usor pe spate, preotul se apropie cu lingurita, ea nimic(cred si eu dupa 80 de fructe)insista preotul cu virful la linurita usor, nimic, se uita la preot, la mine..suparata tare se pune pe plins cu acesta ocazie deschide si gurita, na..ca trebuia sa tipe noroc ca era lumea afara la masa. Niciodata nu am patit ca astazi, in general merg cu ea dimineata pe nemincate si deschide gura singurica si nu-i auzi glasul, toata lumea se mira de ea..dar azi...auuuuuuuuu bine ca era lumea afara la masa.
Desigur, in secunda 2 a tacut, ...abia atunci am apucat sa ma inchin, sa luam luminari sa aprindem afara..etc.

Una peste alta sunt foarte multumita sufleteste.
Apoi am plecat in blimbari, e n tirg mare aici cu ocazia aceste sarbatori. Mai mai sa ma dau in lanturi cu I. Am glumit, dar asa se uita dupa ele cum se invirteau pe sus.
Mi-am luat lasole alba bob mare, morcovi ptr noi (cel din gradina pus de noi il las Ioanei pe tot) si banane ptr ea am de gind sa incep sa-i dau.
Am ajuns acasa...a papat titi(trebuia supa, dar era prea obosita, o las pe mai tirziu) si acum doarme.
M-a sunat si nenea de la fan curier ca e pe drum, sa ies la poarta sa-mi ridic coletul de la e-mag. Maine papam legume prebarate la abur

strumphy pup apasat o mamica stresata.Ti-au explicat fetele f bine (mi-a placut de ally)nu ca celelalte mamici nu au fost explicite, insa ...ma refer la faptul ca trebuie gasita cauza.
1.In primul rind renunta la aparatul foto cind vezi ca papa, stiu si asa am procedat si eu la inceput si mi-am luat-o peste nas de la I ptr ca m-a lasat cu supa intreaga, ptr ca ea dorea aparatul, si s-a pus pe plins etc... Stiu ca dorinta e mare de a avea amintiri..cu prima masa, prima supa, prima para, etc... dar partea cu foto-filmat ii inhiba.

2. de la ora 7 pinla la 10 cum ai spus, mie personal mi se pare prea mult, mai ales dimineata, cind ei au acest somn mai frecvent. Deci clar ca ii era prea somn sa mai stea sa pape la lingurita. Eu i-as fi dat la ora 9 cu risul ca imi maninca mai putin 20-40ml, dar ii maninca...sau...adoarme la 9-10 si dupa ce se trezente la 11.11.30 o mai lasi 30 min si incerci atunci... A punctat bine hapiness odata...sa nu le fie somn, ...sa nu fie maraiti
3. Incearca numai cu para 2-3 zile, apoi pune doar 25% mar si r75 %para. Apoi 50%para si 50% mar...etc apoi 25%avocado, sau...etc ce fructe mai ai tu acolo.
4. De obicei cind tu maninci ceva in fata ei nu vrea si ea? Ioana ar fi in stare sa-mi scoata din gura . Ei, eu mai iau din paharul ei 2 linguri, dar fara sa ating pe limba... si fac miam, miam... si mai iau una...si ea atunci disperata vine spre mine cu gura mare
5.Daca, nu si nu...fierbe legumele si las-o sa se servesca, sa le dea de gust..usor usor..trebuie sa pape.
Nu stiu cit am fost de convingatoare (ca si eu am dat-o in bara de multe ori, dar perseverenta a invins!) Fruntea sus, si te prezinti in fata ei hotarita, vrea sa pape, bine!nu vrea sa pape iarasi bine!
Si va minca trebuie!

Ce m-am intins...............hai sa-l trimit ce am scris si revin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac sa stii ca nici eu nu-i puneam alea pe umeri dar ieri sa vezi ce-a facut. s-a tot foit in scaun pana s-a intors invers si s-a suit pe spatar sa sara peste el si de atunci legata o tin , gata
am facut si poze, hai ca pun cateva s-o vedeti ce maimutica este, se catara ea peste tot

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus poze

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, ally mamicile!! nu sunt suparata, doamne fereste!! de ce as fi??

Lucas astazi a papat : avocado+mar+biscuite la pranz supica de legume cu taitei de casa si papricas de pui cu cartofi iar acum o sa urmeze cereale cu para sau iaurt .


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ally mama mama mama mama
felicitari mama!!!
roxy mamica harnica! sa scrii mereu ce gatesti ca ma mai inspir si euimi iau notite la greu. Inca nu i-am dat carne, vreau sa tai o curca si nu e soata acasa. Ba lucreaza noaptea ba ziua de la 4 dim. E frint.......si trebe sa ma ajute...el mi-o pregateste. Eu doar o bag la oala. De data acesta trebe sa-i fac pachetele ptr I.
Cit timp putem tine carnea la congelator ptr bebei???
Sa stiu cit opresc, ca restul...ptr noi.Oricum, iau pieptul, pulpele si ficatul, nu??? zic bine?
Asa... si hai cu ciocolata aia odata, ca mi-ai facut o pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, ally mamicile!! nu sunt suparata, doamne fereste!! de ce as fi??

Lucas astazi a papat : avocado+mar+biscuite la pranz supica de legume cu taitei de casa si papricas de pui cu cartofi iar acum o sa urmeze cereale cu para sau iaurt .


mamica implinita cu 2 comori !!


adica la prinz doua feluri? unu dupa altu? cite grame din fiecare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

am pus poze

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





Super pozele. Rares al meu inca nu face asa ceva, motiv pentru care nu i-am pus inca bretelele alea ca nu le-am vazut rostul, dar Anastasia ta e o nazdravana.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput