Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Neata!
Astazi sarbatorim, dam cafeluta si ceva mai pe la pranz eclere si placinta cu branza (acu ma apuc de gatit).

& pentru Gabieli,Gabiele, Mihai si Mihaele.
Intru si eu in clubul celor "curentati" mai nou ard si becuile cand le aprind, deeee la noi lucreaza tati le Centrala si ne aduce curent prin buzunare.
Cu zuzeta o intreaga poveste, Ducu e indragostit de ea, desi eu i-am dat suzi cand era mititel(sugea degetul, acum nu o mai face), tremura cand vede suzeta-eu am avut suzeta pana aproape de scoala si nu am dintii strambi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata neata....

LA MULTI ANI GABRIEL, GABRIELA, MIHAI, MIHAELA!!!!! SA FITI SANATOSI DRAGILOR, SA AVETI O VIATA FRUMOASA, LIPSITA DE GRIJI, DAR PLINA DE DRAGOSTE SI IMPLINIRI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Paula, ma bucur enorm ca ai scapat de-o grija si ca totul e ok...sunt sigura ca totul se va rezolva de la sine, pe masura ce trece timpul...pupam tare!

Nicole, sa le dea DD sanatate celor care fac acte de binefacere...si care isi ajuta aproapele... ma bucur ca ai dat peste o mamica inimoasa care ti-a inseninat ziua...

Eric a inceput cu ceva muci, e si putin ragusit...bravo... Filip e ok...deocamdata....ma duc in lumeeeeeeeeeee.....



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana


Citat:
citat din mesajul lui ochidut
Ooana, voi cum mai sunteti? E mai bine Matei? sa ii treaca repede




mult mai bine, azi nu a facut kaka pana acum si nici febra
a varsat o singura data dar zic eu ca din cauza debridatului, are un gust oribil i-am dat imediat hidrasecul si a fost ok pe ala nu l-a varsat
de maine incepem sa si papam usor usor cate ceva





--------------------------------------------------------------------------------
1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
Wedding-videoclip


La noi a fost exact invers. Debridat-ul il lua cu maaare placere, la hidrasecne chinuiam, il "ascundeam" in mancare.
Ma bucur ca sunteti mai bine...ar fi cazul sa ne vedem saptamana asta!



Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Paula, ma bucur de vestile bune din spania. Dar tu cum ai reusit sa te racesti? Vezi, nu degeaba ii spuneai lui Cosmin sa isi tina masca pe fata. Cred ca ti-e un dor de Raul........

racusor, noi sigur vom fi in oras de Craciun...te asteptam cu mare drag.

MI - ne bagam si noi de data asta, cu siguranta, la prima eram in concediu...asta nu o mai ratam.

La multi ani sarbatoritilor de astazi!
Eu nu servesc decat apa plata...sunt dieta si FUNCTIONEAZA, asta e cel mai important, nu mor de foame, mananc ce imi place, ce mai, lux.
Crissy si Michelle stiu de pe celalat forum cat m-am chinuit sa slabesc....mergem mai departe.

Gata, ma duc sa strang jucariile din camera lui Raisa si la 10 am plecat la rebound...sa mai scapam de cateva grame.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza.

Multumesc de urari,din suflet.

Meniul de astazi:vin rosu facut din strugurii din curtea parintilor,deci natural,placinta cu dovleac,baclava,creier pane si pt gravidute suc de morcovi cu mar.Sper sa va placa.
Si 3 in 1,v-am zis ca nu stiu sa fac cafea .

Vreau si eu la M.I.Sper la anul,sa isi ia si al meu permisul,caci altfel nu avem cum sa ne deplasam,si sa ne revenim cu banii.

Crissy mc de sfat,sa nu crezi ca am urlat la ea,am rugat-o frumos sa-l stearga la gurita dupa masa,caci el se irita daca ii ramane mancare peste tot.
Stiu,trb sa ma port frumos cu ele,caci Paul ar avea de suferit,eu sper sa fie bine acolo.
Azi cand l-am dus a intrat in sala timid,vroia sa vina dupa mine,dar am inchis usa rapid sa nu ma vada.Si s-a pus pe un plans de-mi rupea sufletul,le auzeam pe doamnele de acolo cum incercau sa-i atraga atentia.

Aseara m-a uimit cu un lucru:s-a asezat in mijlocul camerei si a inceput sa se invarta singur dupa mana,ca si cum ar dansa cu cineva.Dupa,mi-am adus aminte ca ieri doamna mi-a spus ca le-a pus muzica populara sa danseze.Oare el isi adusese aminte de asta si incerca singur sa danseze?Caci miscarea aia nu a facut-o niciodata,cu atat mai mult ca el nu a dansat niciodata

Si aseara a fost atat de vesel,Doamne,era un ras tot,facea numai minunatii,venea la mine sa ma traga de tita,dupa care fugea la baie si se ascundea razand,de parca a facut cea mai mare prostioara,si astepta sa vina cineva sa-l gaseasca.Iar cand ma duceam dupa el se umfla de ras si se arunca sper mine ca o vedeta rock in public.

Denisa tu tare draga imi esti,sotul meu mi-a spus ca orice barbat ar fi mandru cu tine.Sper sa va rezolvati toate probleme,sa isi dea seama Calin ce fel de om esti tu.
Sa-ti spun de ce am fost acuzata de medici:travaliul meu a fost dureros tare cu 2h inainte de nastere si toate asistentele spuneau sa rabd caci ma voi dilata eu intr-un final si voi naste,dar simtind ca ceva nu e in regula am cerut ceza.Tu stii ca au fost probleme cu Paul,nu mai scriu inca o data,iar cand m-am trezit dupa operatie a venit dr care m-a operat cu neonatoloaga (nu-mi mai aduc aminte care era) si mi-a spus ea ca Paul va avea probleme pe viata cu inima,rinichii,plamanii si creierul din cauza mea,ca am fost egoista si nu am vrut sa mai stau in dureri,ca daca nasteam natural ar fi fost altfel situatia.Pai la cum era colul meu nu nasteam nici peste o sapt,plus ca Paul isi schimbase pozitia capului si tot nu putea sa-l nasc asa.Au spus asta deoarece nu au vrut sa-si asume responsabilitatea pt problemele lui Paul,aparute in urma incompetentei medicului ce m-a operat,daca el stia sa-si faca treaba bine,l-ar fi scos mai rapid pe Paul si el nu ar fi ramas fara oxigen (de aici si diagnosticele lui),plus ca daca ar fi fost ustensilele sterilizate nu am fi luat noi acea infectie in timpul operatiei.
Acum eu ma bucur ca nu a fost mai rau,se pare ca era atat de strans cordonul in jurul gatului ca daca as mai fi stat 20 min s-ar fi sufocat complet.
Catalina2307 se ocupa de campaniile umanitare,poti vb cu ea pe FB,sunt sigura ca te va ajuta.Macar asa ai o pila

Oanna cum mai e Matei acum?Ma bucur ca v-ati gasit bona,sper ca Matei sa se obisnuiasca rapid cu ea.

Paula ma bucur ca vestile sunt bune,cred ca esti atat de linistita acum.Te-am mai intrebat o data,cred ca ai sarit peste mesaj,de ce v-a facut EEG-ul in somn??Intreb caci stiu atat de la M.F. cat si neuro ca un EEG e relevant daca e copilul treaz.Poate cei de aici au alte pareri.

Si acum urarile:

Michelle
Larisa
Gina-Miha
Bubster
Babiela
Mycya

Mihaita (Victo)
Theo (Roxana)
Raducu (Tina)
Raducu (Matusa)
Gabriel (Princess)
Antonia(Bambo)



Mihaita(Victo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavril!
Sanatate, bucurii,pace si lumina in suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Paula, ma bucur mult de vestile din Spania.
sunt incurajatoare.

ovi,ce probleme are Paul?scuze,dar nu stiu.
iertare,dar e o tampenie ce au spus medicii.Adica,daca suferinta fetala ar fi fost mai amre,copilul ar fi fost mai sanatos???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani tuturor ce poarta numele sfintilor arhangheli Mihail si Gavril!

Va servesc cu praji si suculet!

Nicole - ma bucur ca mai sunt pe lume astfel de persoane. Sa le dea Dumnezeu sanatate!

Paula - ce vesti bune!

O zi mi-nu-na-ta!!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, mamici!

Sa ne traiasca cu numele Mihai, Mihaela, Gabriela si Gabriel, delfinasii, mamicile, taticii, surioare si fratiori!!!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput