uite jobu', nu-i

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

fa cerere de participare la concurs, cu referire la site-ul pe care l-ai vazut, depune-o cu nr de inregistrare si ataseaza in spate o copie dupa anuntul de recrutare de pe internet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Intre timp am gasit si eu o "cunostinta a unei cunostinte" care lucreaza acolo si am aflat ca in aceeasi zi a fost o sedinta si postul a fost ocupat.
Acum sa ma apuc sa fac poze la site-uri, sa bat pe la usi, nu-i de mine. Ar fi o cauza pierduta, nu am nici timp si nici nervi pentru asa ceva. Daca era un concurs serios (cum am crezut initial) era ok dar asa nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_ella2005 spune:

Am vrut si eu sa particip la un concurs intr-o institutie publica, mi-am pregatit dosarelul si m-am prezentat la personal. La verificarea actelor, desi postul cerea ,,cel putin studii medii'', domnul de la personal mi-a cerut ,,sa nu-mi vii mie cu diploma de facultate, mie sa-mi aduci copie legalizata dupa diploma de bac daca vrei sa-ti primesc dosarul ca eu inteleg ca nu poti termina si obtine odiploma de facultate daca nu ai bacul, dar eu vreau diploma de bac si cu asta basta.''
Asta a fost prima. Apoi, concursul trebuia sa inceapa la oara 8, eram deja in sala de jumatate de ora si nu se intampla nimic, cand deodata apare seful institutiei, se uita printre noi si spune: ,,mai, da Irinuca nu mai vine, cat e ceasul, i-a sunati-o si spuneti-i sa vina odata ca o asteptam de jumatate de ora''. Si am mai stat inca jumatate de ora sa vina duduia, s-au dat subiectele, si chici cine a luat concursul?
Asta a fost batatie de joc pe fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Cunosc caz in care la un examen pt un post intr-o institutie bugetara (Garda Financiara), candidatul ideal (absolvent de Drept si nu de ASE, cum cerea postul) a venit cu subiectele gata scrise de cu o seara inainte. In fine, a luat concursul, a terminat si Stiinte Economice si, surprinzator, chiar este bun in ceea ce face.

Mergi la inceput