Votarea la concursul Vara 2011

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

Si eu sunt de acord ca trebuie votata poza. Dar daca in poza aia vezi un chip drag? Daca in poza aia e un prieten care vara asta te-a scos dintr-un impas? Peisaje de vara gasim pe net cu duiumul, insa ceea ce inseamna vara pentru fiecare dintre noi, e mai greu de materializat printr-o fotografie. Din atat de multe poze inscrise in acest concurs, eu am dedus ca universul multora dintre forumistii DC, se reduce la fapturile pe care le-au creat si la consoarte.
Sa lasam oamenii sa se exprime liber..prin fotografie, prin vot si de ce nu prin "marketing". La urma urmei, traim intr-o lume intens mediatizata. Ganditi-va ca la TV se difuzeaza reclame la lapte. Lapte! Un aliment! Toti il consumam..

24+ cu pisicutza Iris Myra Nicolaou
http://flowerspeaking.wordpress.com/


hai sa fim serioase!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_a

Mie imi place foarte mult a doua fotografie a Oanei Rusu - www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=21" target="_blank">aici .
Pe care sincer, mi-ar place sa o vad pe podium.

Eu inca nu am votat nici o fotografie, insa, da, una din preferate se afla si poza lui ML (daca bine ghicesc - dupa stilul fotografiei ) la care cu siguranta am sa-i acord votul meu.

Toate cele bune!sa auzim numai de bine!




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">Vara 2011 amintiri de vacanta - aa1



si poza ta e f faina - si chiar ca mi-ar placea si mie sa stau ca tine, pe o piatra - numai ca piticii mei ar fi fix gramada pe mine si probabil am zbura cu totii in apa



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=20" target="_blank">Vara 2011 oa1 & www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=21" target="_blank">oa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaRusu

Citat:
citat din mesajul lui ana_a

Mie imi place foarte mult a doua fotografie a Oanei Rusu - www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=21" target="_blank">aici .
Pe care sincer, mi-ar place sa o vad pe podium.

Eu inca nu am votat nici o fotografie, insa, da, una din preferate se afla si poza lui ML (daca bine ghicesc - dupa stilul fotografiei ) la care cu siguranta am sa-i acord votul meu.

Toate cele bune!sa auzim numai de bine!




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">Vara 2011 amintiri de vacanta - aa1



si poza ta e f faina - si chiar ca mi-ar placea si mie sa stau ca tine, pe o piatra - numai ca piticii mei ar fi fix gramada pe mine si probabil am zbura cu totii in apa

mami de (intr-o zi de vineri... 13 iunie ) si (ziua cea mai lunga: 21 iunie)
Priveste partea buna a lucrurilor

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=20" target="_blank">Vara 2011 oa1 & www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=21" target="_blank">oa2


Vai Oana, sa nu-ti imaginezi ca eu as fi pe piatra din fotografie
Acolo este o domnisoara superba, Bianca este numele ei, iar pe langa ea, la vreo 2 metri erau juniorii mei care culegeau din lac oua de broaste si se chinuiau sa prinda mormoloci.




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">Vara 2011 amintiri de vacanta - aa1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

Si eu sunt de acord ca trebuie votata poza. Dar daca in poza aia vezi un chip drag? Daca in poza aia e un prieten care vara asta te-a scos dintr-un impas? Peisaje de vara gasim pe net cu duiumul, insa ceea ce inseamna vara pentru fiecare dintre noi, e mai greu de materializat printr-o fotografie. Din atat de multe poze inscrise in acest concurs, eu am dedus ca universul multora dintre forumistii DC, se reduce la fapturile pe care le-au creat si la consoarte.
Sa lasam oamenii sa se exprime liber..prin fotografie, prin vot si de ce nu prin "marketing". La urma urmei, traim intr-o lume intens mediatizata. Ganditi-va ca la TV se difuzeaza reclame la lapte. Lapte! Un aliment! Toti il consumam..

24+ cu pisicutza Iris Myra Nicolaou
http://flowerspeaking.wordpress.com/


hai sa fim serioase!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Ti s-a parut ca as face glume? Te rog subliniaza partea amuzanta, sa vad si eu unde am debordat de simtul umorului..
Pana la urma nu inteleg care e problema?!

25+ cu pisicutza Iris Myra Nicolaou
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Problema este ca se face spam si se cersesc voturi ,iar pozele care chiar sunt in tema si de o calitate net superioara sunt la coada clasamentului .Asta este problema si din cauza asta foarte multe persoane renunta sa isi mai puna pozele in astfel de concursuri.


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Toate voturile sunt foarte publice si puteti vedea cine le-a dat.
Eu inteleg cumva faptul ca unii concurenti isi incearca norocul si trimit rugaminti pe mesaj privat pentru voturi, ceea ce mi-e mai greu sa inteleg este DE ce acestia voteaza?
DE ce nu se voteaza corect, dupa calitatea si inspiratia pozei?
E OK sa trimiti la prieteni care accepta sa te voteze, dar daca esti raportat ca spamator, e clar ca i-ai deranjat si de aceeea, vei fi sanctionat in clasamanetul final.


Cred ca vorbim de o slaba cultura fotografica in randul multor participanti. O poza nu e poza de concurs daca e in format electronic - o poza este o compozitie. Faptul ca mai toata populatia de parinti are un aparat foto digital este cauza faptului ca mai toti cei care fac poze se considera si artsti fotografi cu poze de luat premii ...

Dupa cum stiti, FBul este invadat de poze si maestri fotografi :))



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Opinia mea este ca fiecare dintre cei care participa a trimis o fotografie pentru ca asa a considerat. Pentru fiecare participant acea fotografie reprezinta ceva.
Mi se pare corect sa lasam pe fiecare sa isi exprime modalitatea proprie asa cum este ea si sa o respectam ca atare.
De asemenea este dreptul fiecarui alt utilizator in a aprecia o poza sau alta dupa exact criteriile lui liber consimtite. Este dreptul privat al fiecaruia si trebuie respectat acest drept.
In egala masura atata vreme cat regulamentul de participare la concurs este respectat totul este Ok.
In egala masura modalitatea de arbitraj se va face tot conform aceluiasi regulament de concurs cu etapele precizate si cu ponderea publicata.
Eu va doresc tuturor succes in continuare si doresc sa imi exprim multumirea cel putin pentru participarea fiecaruia indiferent de pozitia detinuta pentru ca in fond si la urma urmei cred ca fiecare moment imortalizat este un crampei din viata fiecaruia dintre voi.


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ditza_ditza spune:


"Cred ca vorbim de o slaba cultura fotografica in randul multor participanti. O poza nu e poza de concurs daca e in format electronic - o poza este o compozitie. Faptul ca mai toata populatia de parinti are un aparat foto digital este cauza faptului ca mai toti cei care fac poze se considera si artsti fotografi cu poze de luat premii ..."


Am revazut albumul si,ca si mine,sunt multi participanti care au pus poze facute cu aparat foto digital.Nu am pretentia ca sunt mare fotograf si nici nu am vazut scris ca la concurs pozele trebuiesc facute doar cu aparate de ultima performanta.
Desigur,am vazut niste poze extraordinare pe care le-am votat deja.....Felicitari!

Multumim celor care ne-au votat(dz1-dz2)

asa cum a spus "marius-Pentru fiecare participant acea fotografie reprezinta ceva"

Votati albumul ca sunt multe poze deosebite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

eu nu inteleg de ce e pe primul loc in clasament o poza cu un copil in fundu gol si de ce a trecut de moderatori ... vad ca scrie clasament final OMG!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinuk@

eu nu inteleg de ce e pe primul loc in clasament o poza cu un copil in fundu gol si de ce a trecut de moderatori ... vad ca scrie clasament final OMG!!!!


asta m-a mirat si pe mine, ca cineva poate sa puna o asa fotografie si sa o arate publicului :((( si atatia membrii sa fie de acord cu asta si sa o voteze :(((

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput