Votarea la concursul Vara 2011

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu cred ca adaca administratorii forumului ar interzice cu desavirsire promovarea agresiva (ca-i pe pm ,ca-i reclama la odisei ca da...anul asta s-a smecherit lumea si intra la odisei sa ceara voturi,asa ca nu e d emirare punctajul...fara suparare)a unor poze...nu stiu daca s-ar ajunge la un asemenea bilci!

Inainte de a posta in victima,hai s arecunoastem corectitudinea unor participantzi....daaa...stiu ca vetzi veni si vetzi comenta cum ca reclama nu e interzisa!Dar cersetoria?

Singurul care are dreptul sa faca reclama concursului s afie doar site-ul si atit!Si fiecare reclama interzisa sa fie raportata si sanctzionata!

Ca n-are rost sa spunem de constiintza...ca aia oricum nu exiusta decit asa...ca si cuvint in vocabular!

Nu s-a invatzat nimic ,in fiecare an exista asemenea discutzii,in fiecare an exista reclama agresiva(si ilegalaas spun eudar stiu ca iar vor aparea voci si vor comenta),rar mi s-a intimplat sa vad un concurs in care cistigatorul sa merite pe deplin!(2 concursuri din punctul meu de vedere bineintzeles)

Mirela desprecopii...in mina voastra sta posibilitatea de a reduce circul si balacareala fiecuri concurs!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos


Mirela desprecopii...in mina voastra sta posibilitatea de a reduce circul si balacareala fiecuri concurs!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit




Votati-ne www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/vi1.jpg" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Anda, tu ai dreptate in ceea ce spui. Dar dupa cum stii, votarea la noi este foarte publica, nu se poate vota decat daca ai un numar de mesaje, nu se paote vota cu clona de la acelasi IP, nu se voteaza cu votori de la votanti ne-inregistrati, etc.
NU cred ca mai sunt concursuri asa de vizibile pe alte site-uri.

In rest, e doar o chestiune de decenta a participantilor. Poti sa fii elegant si sa participi cu inima deschisa, si sa accepti doar voturile meritate, sau te poti milogi la toti cu PMuri, linkuri pe la Odisee etc ...
Unii participa de dragul participarii, altii cu obiective clare si materiale :)) pentru ca deh ... indiferent ce poza trimit, ei nu vor sa fie judecati dupa poza ca atare ... ca doar cum ne permitem, bla bla si imediat ce sunt sesizati, fac circ, si pun la indoiala tot sistemul si moderatorii si adminii si restul...
Pacat ca suntem invatati sa aratam vina si greseala mereu la altii, cand problema e la noi ....

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Daca decentza(constiintza de care spuneam eu)nu exista...atunci se impune!

editez sa spun ca eu chiar cred in transparentza acetor concursuri,ma deranjeaza lipsa de fair-play insa,tare de tot(intotdeauna m-a deranjat )si pozatul asta in victima...cind de fapt,e ceva cistigat prin sistemul de pile si relatzii!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias

Citat:
citat din mesajul lui Laura25



vias, sa intrebi daca un concurs la care s-au trimis sute de poze si s=au obosit sa le vada si sa voteze alte cateva zeci, poate sute de oameni este un concurs de prostie este dupa parerea ta ceva amuzant si elegant si finutz si normal, nu?





este un concurs de prostie, atata timp cat este incurajata retragerea unor poze chiar de Mirela, pt a salva imaginea DC-ului (asta ea a scris in PM)...tie asta ti se pare finut?? si normal??? dar elegant??

Mamica lui JR

Votati-ne www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/vi1.jpg" target="_blank">aici


PM-ul ti-a fost trimis tie? Daca nu, e de porc sa fluturi pe aici schimbul de mesaje private al altcuiva.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Eu am participat cred, la inca 3 concursuri inainte de acesta, pentru ca imi place fotografia, si nu ma pot abtine sa nu pun macar o poza in concurs. Nu urmaresc in mod special vreun premiu, desi as minti sa spun ca nu m-as bucura sa si castig vreunul.

Am vrut sa va mai spun ca la concursul de anul trecut am fost una dintre cele care au trimis multe PM-uri pentru care, ulterior m-am simtit tare vinovata . Desi, constienta fiind ca dupa toate acele PM-uri o sa fiu pusa pe lista celor penalizati si aratati cu degetul... nu m-am putut abtine sa nu trimit, am avut un singur scop, sa vad cate voturi as putea sa "adun" cu aceste PM-uri. Si nu am adunat cine stie ce, dar, am pierdut sansa sa vad care ar fi fost locul real pe care la ocupat fotografia mea in acel clasament.

Acu ca mi-am facut meaculpa, pot sa trec mai departe, si sa va spun ca mie, mi-ar face placere sa discutam despre fotografiile din concurs, fara sa le judecam.

numai bine.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">Vara 2011 amintiri de vacanta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias

de acnd sunt membra a acestui forum, sincer, toate concursurile s-au castigat numai cu ajutorul prietenilor..


Am castigat si eu acum cativa ani un premiu la unul din concursuri si nu am facut nici un fel de reclama la poze, nu am trimis PM, nu am scris extra la toate forumurile doar sa vada lumea ca am poze in concurs si am primit foarte multe voturi de la "necunoscuti" carora le-a placut pur si simplu poza. Imi pare rau ca faci astfel de afirmatii, eu chiar particip de placere la concursurile/DC si nu m-am asteptat nici atunci sa castig si nu sper la podium, eu ma bucur foarte mult la comentariile lasate la poze. Afirmatia ta m-a ranit si pe mine si cu siguranta si pe alte persoane ce au castigat corect la alte concursuri, iar pe viitor am sa ma gandesc de 3x daca mai particip!


O zi frumoasa si linistita tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_a
si sa va spun ca mie, mi-ar face placere sa discutam despre fotografiile din concurs, fara sa le judecam.



Si mie mi-ar placea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

marunzica, ai dreptate! Imi aduc aminte de poza ta.

Nu lua in seama ce spun matusile care nu pot trai cu spectrul pierderii...e pacat ca acestea sa isi atinga scopul si sa descurajeze participantii onesti !!! Nu fa asta te rog.
A mai fost inca un concurs acum 2 ani si a castigat un membru cu 1 mesaj si nu puteam sa o gasim. Era poza cu fetita aceea care statea cu spatele/

Pentru toti CARE CITESC SI NU SCRIU LA ACEST MESAJ - VA ROG NU LASATI PE ALTII SA ZDRENTUIASCA ACESTE CONCURSURI CARE SUNT DESTINATE CELOR CARE STIU SA PARTICIPE SI SA PIaRDA CU DEMNITATE.
VA MULTUMESC ANTICIPAT.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Exact, Mirela, imi amintesc si eu concursul castigat de un user care avea un singur mesaj si a adunat f, multe voturi pentru ca a participat cu o poza deosebita, f. frumoasa, fara sa umple subiectele si PM-urile de rugaminti de a fi votata.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput